seriale na podstawie gier wideo arcane

Najlepsze seriale na podstawie gier wideo

6 minut czytania
Komentarze

Seriale będące adaptacjami gier wideo to ciągle rzadkość, ale na przestrzeni lat pojawiła się ich konkretna garstka. W dodatku, póki co, większość z nich to animacje. Ale nadchodząca premiera telewizyjnej wersji „The Last of Us” może to zmienić. Poniżej znajdziecie przykłady najlepszych seriali na podstawie gier wideo.

Spis treści:

Akademia Skylanders

Osadzona w mitologii bestsellerowej serii gier wideo Skylanders od studia Activision, „Akademia Skylandersów” to animowany serial Netfliksa w technologii CGI, który doczekał się trzech sezonów. Smok Spyro przewodzi grupie znanych z gier postaci niestrudzenie próbujących chronić swe królestwo przed nikczemnym Kaosem i jego zgrają. W przeciwieństwie do innych serii opartych na grach, fabuła jest całkiem złożona i trafia zarówno do nastolatków jak i starszych widzów. Oprócz tego od strony wizualnej prezentuje się świetnie oraz może pochwalić się imponującą obsadą głosową legend komediowych, w tym Bobcata Goldthwaita, Norma Macdonalda, Catherine O’Harę, Patricka Warburtona i Billy’ego Westa.

Alien: Isolation – The Digital Series

Gra wideo „Obcy: Izolacja” z 2014 roku opowiadała historię dorosłej córki Ellen Ripley, Amandy Ripley, która szukała odpowiedzi na to, co stało się z jej mamą i załogą Nostromo 15 lat po wydarzeniach z filmu „Obcy: 8 pasażer Nostromo”. W grze Amanda utknęła na opuszczonej stacji kosmicznej Sewastopol razem z „nieprzyjaznym” Xenomorfem. Animowana seria internetowa stworzona w technice CGI stanowi dopełnienie historii z gry i wyjaśnia dlaczego Amanda i zespół Weyland-Yutani przybyli do Sewastopola i jak to się stało, że tak wielu członków jej załogi zginęło. Wypełnia również niektóre luki w mitologii dotyczące tego, jak tytułowi kosmici infiltrowali inne zaludnione placówki kosmiczne. Jak na serial internetowy animacja prezentuje się naprawdę nieźle, a i warstwa fabularna jest ciekawa i wciągająca.

Pokemon

Cokolwiek by nie mówić o serialu, który liczy sobie już ponad tysiąc (!!!) odcinków, jako adaptacja serii gier dla dzieciaków rozpoczętej na pierwszym Game Boyu, „Pokemon” stanowi naprawdę udaną pozycję. Dostarcza widzom to, za co pokochali grę, rozbudowując ją o poszerzanie świata przedstawionego oraz mitologii związanej z kieszonkowymi stworkami.

The Cuphead Show

Oparty na świetnej platformówce „Cuphead” serial, podobnie jak gra, garściami czerpie ze stylistyki wizualnej kreskówek z lat 30. XX wieku. I to jego główna zaleta. Oczywiście przyjemnie by się go oglądało i bez tej znakomitej warstwy formalnej, ale to ona stanowi wyróżnik „Cuphead”, tak pod względem gry wideo, jak i serii na jej podstawie. Oprócz tego dostajemy pełną energii pozycję pełną przygód i komedii, która nadaje się dla widza w niemal każdym wieku.

Persona 4: The Animaton

Cała seria gier wideo „Persona”, licząca sobie 5 głównych odsłon, jest niezwykle popularna w pewnych kręgach, ale to konkretne anime jest oparte na jej czwartej odsłonie. Każda z gier osadzona jest w tej samej mitologii, ale przedstawia osobne historie i inne postaci, także niech was nie odstrasza numer 4 w tytule. W telegraficznym skrócie serial (i gra) opowiada o nastolatku o imieniu Yu Narukami i jego przyjaciołach, którzy wplątują się w tajemniczą sprawę morderstwa. Odkrywają także dziwaczny świat wewnątrz telewizora i wyjątkową moc zwaną Personą. Serial ten może się spodobać nie tylko fanom gry, ale i widzom szukającym ciekawej pełnej tajemnic historii, tym bardziej, że „Persona 4” to mieszanka kryminałów, fantasy i horrorów, do tego mocno inspirowana legendarnym serialem „Twin Peaks”oraz mocno zakorzeniona w zagadnieniach związanych z psychologią.

Mortal Kombat: Legacy

Seria „Mortal Kombat” nie ma szczęścia do filmowych (i serialowych) adaptacji, ale jeden jedyny raz udało się stworzyć coś, co wyszło naprawdę nieźle. „Mortal Kombat: Legacy” to krótkometrażowa seria internetowa opublikowana na YouTubie w 2011. Stanowi prequel do wydarzeń z pierwszej gry i niejako origin story jej najpopularniejszych bohaterów. Seria doczekała się dwóch solidnych w swoim gatunku sezonów.

Castlevania

Serial „Castlevania” powstały dla Netfliksa to produkcja, która poszerza wiedzę o grach pod tym samym tytułem. Oparty jest przede wszystkim na „Castlevania III: Dracula’s Curse”, choć adaptuje również elementy zarówno z „Curse od Darkness”, jak i „Symphony of the Night”. Fabuła obraca się wokół mściwego hrabiego Draculi wypowiadającego wojnę mieszkańcom Wołoszczyzny. Serialowa wersja „Castlevanii” odznacza się kapitalną animacją, oferującą jednocześnie piękne i odrażające kadry. Tym samym jest to produkcja skierowana oczywiście dla dorosłego widza. Jeśli jesteście fanami gier z cyklu „Castlevania”, to i serial powinien się wam spodobać.

Arcane

Arcane” z miejsca zachwyciło cały świat i stało się nowym punktem odniesienia zarówno dla seriali animowanych jak i adaptacji gier wideo. Sama tylko warstwa wizualna łącząca ze sobą trójwymiarowe CGI oraz ręcznie rysowane tła dwuwymiarowe to istny majstersztyk. „Arcane” to nie tylko najlepszy serial na tej liście, który zostawia po sobie przepaść między nim a resztą, ale też w ogóle jeden z lepszych seriali 2021 roku. Osadzony jest on w uniwersum gier League of Legends i przedstawia kapitalnie rozpisaną historię konfliktu między dwiema siostrami, który rozgrywa się na tle burzliwych wydarzeń i walki o władzę w rozwiniętym technologicznie mieście Piltover oraz biednym i zaniedbanym Zaun. Fenomenalna animacja, fascynujący bohaterowie oraz trzymająca w napięciu i poruszająca fabuła sprawiają, że „Arcane” to pozycja nie tylko dla osób znających świat gier.

Filmowe rankingi, które warto przeczytać

Na naszym portalu znajdziecie także wiele innych rankingów oraz zestawień, które warte są przeczytania. Poniżej prezentujemy ich listę i zachęcamy do czytania.

Motyw