Najlepsze komedie na Disney+ – TOP 10 filmów, które rozśmieszą do łez

10 minut czytania
Komentarze

Spójrzmy dziś na najlepsze komedie na Disney+, czyli platformie streamingowej, która w Polsce staje się coraz popularniejsza. W bibliotece Disney+ znajdziemy dużo komedii – zarówno w jej nowszej odsłonie, jak i w tej bardziej klasycznej. Wybór najlepszej komedii na Disney+, a już szczególnie TOP 10 najlepszych komedii, to zadanie wyjątkowo problematyczne i nie tak łatwo wybrać to, co obejrzeć. W końcu każdego śmieszy coś innego, więc nasz ranking najlepszych komedii na Disney+ jest czysto subiektywny. Mamy jednak nadzieję, że da Wam pogląd na to, co warto obejrzeć na Disney+ i na co zwrócić uwagę, kiedy szukamy właśnie czegoś śmiesznego.

Najlepsze komedie na Disney+ – jak wybieramy TOP 10 najzabawniejszych filmów

Komedie na Disney+ ranking tytułów

Wiadomo, że każdego może śmieszyć co innego. Trudno więc wybrać najlepsze komedie na Disney+ tak, by dogodzić wszystkim. Dlatego też w naszym rankingu TOP 10 wybraliśmy produkcje, które powinny spodobać się możliwie jak najszerszemu gronu odbiorców. Oczywiście to nie wszystkie z komedii, które dostępne są na Disney+, ponieważ mieszanka gatunkowa na platformie sprawia, że niektóre komedie znajdziemy także w naszym zestawieniu najlepszych filmów science-fiction na Disney+. Mowa tutaj o filmie Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki. Poniżej zabrakło także animacji Pixara, którym również przyjrzeliśmy się ostatnio na naszej stronie i wybraliśmy naszym zdaniem ten najciekawsze. Spójrzmy teraz na nasz wybór najlepszych komedii dostępnych na Disney+, które uszeregowaliśmy w porządku alfabetycznym. W końcu każda z nich jest warta uwagi, więc nie chcemy żadnej faworyzować. Oto więc nasz TOP 10 najlepszych komedii na Disney+.

Bruce Wszechmogący (Bruce Almighty)

Trudno wybrać najzabawniejszy film, gdzie pierwsze skrzypce gra Jim Carrey, ponieważ w praktycznie każdej roli aktor daje z siebie wszystko. W przypadku filmu Bruce Wszechmogący Carrey nie postawił jednak na wygłupy i mimikę, jak miało to miejsce w Głupim i Głupszym czy Ace Ventura: Psi detektyw. Tutaj aktor o wiele więcej gra i wszyło to całej opowieści na dobre. Ta zresztą została naprawdę ciekawie pomyślana. Mamy bowiem reportera, który teoretycznie ma wszystko, czego może sobie wymarzyć. Niezłą pracę czy cudowną kobietę przy swoim boku, ale ciągle uważa, że Bóg go za coś nienawidzi. I w pewnym momencie dostaje od niego szansę, by sam zajął się boską pracą. Wiele tutaj naprawdę zabawnych scen, a już Steve Carell nie mogący się wysłowić na wizji to prawdziwa perełka. Dodajmy do tego także Morgana Freemana w roli Boga i Jennifer Aniston, a otrzymujemy naprawdę zabawką i ciepłą opowieść dla praktycznie każdej grupy wiekowej. To też jedna z najlepszych komedii z Jimem Carrey’em, a już na pewno na Disney+, gdzie dostępne jest jeszcze tylko Pan Popper i jego pingwiny.

Duży (Big)

Kto z nas jako dziecko nie marzył o tym, by stać się dorosłym? Bez marudzących rodziców, bez ograniczeń i problemów. Takie marzenie miał Josh Baskin (Tom Hanks), który pewnego dnia postanawia wypowiedzieć życzenie przy dziwnie wyglądającym automacie. Kolejnego dnia budzi się już jako dorosły, ale okazuje się, że ta nagła transformacja przynosi sporo problemów. Duży to już klasyka komedii i jedna z pierwszych ról Hanksa, który pokazał tutaj, że doskonale sprawdza się w mniej poważnych tematach. I choć Duży to schematyczna opowieści, która dąży do sprawdzonego i znanego końca, dalej ogląda się ją bardzo dobrze. Ten film musiał znaleźć się w rankingu TOP 10 najlepszych komedii dostępnych na Disney+. Wielka szkoda, że na Disney+ nie znalazła się jeszcze Skarbonka z Hanksem, ale nie można mieć wszystkiego.

Hot Shots

Dziś już nie kręcą takich filmów, jak Hot Shots. Parodii, które naśmiewały się ze wszystkich i ze wszystkiego, ale dalej robiły to z jakimś tam smakiem, czego nie można powiedzieć np. o Strasznym filmie. Na Disney+ znajdziemy obie części Hot Shots i obie są warte obejrzenia. W pierwszej odsłonie twórcy nabijają się głównie z filmu Top Gun, ale dostało się też także innym produkcjom. Absurdalna komedia, gdzie śmiejemy się nie tylko z humoru sytuacyjnego, ale również tego słownego. Charlie Sheen jako Topper Harley to prawdziwa perełka. Jeżeli więc podobała Wam się seria filmów Naga broń lub Top Secret, to Hot Shots będzie odpowiednim wyborem. Potem warto sięgnąć po kontynuację, gdzie najwięcej oberwało się Rambo. Hot Shots to już klasyka komedii absurdu – pozycja obowiązkowa.

Idiocracy

Zmieniamy trochę tematykę i sięgamy po film, który oprócz jawnego elementu komediowego, jest też wyjątkowo przerażającą zapowiedzią przyszłości. Mamy tutaj wybitnie przeciętnego mężczyznę (Luke Wilson) oraz kobietę (Maya Rudolph), którzy biorą udział w ciekawym eksperymencie przygotowanym przez wojsko. Poddają się hibernacji, która miała trwać tylko rok, ale budzą się dopiero po kilkuset latach w zupełnie nowym dla siebie środowisku. W miejscu, gdzie to oni, niczym nie wyróżniający się ludzie, stali się prawdziwymi geniuszami. Społeczeństwo stało się bowiem… głupie. Nie jest to może najzabawniejszy film w historii, ale z całkiem ciekawym przesłaniem. Wprawdzie widać też tutaj, że brakowało twórcom budżetu, ale finalnie cała historia nawet się broni.  

Narzeczony mimo woli (The Proposal)

Typowa komedia romantyczna, która stawia na sprawdzony schemat. Co wcale nie musi oznaczać, że przy oglądaniu tego filmu nie będzie się dobrze bawić. Narzeczony mimo woli ma bowiem kilka naprawdę wybitnie śmiesznych scen, a do tego został całkiem nieźle zagrany. Na ekranie zobaczymy bowiem Sandrę Bullock, Ryana Reynoldsa czy Betty White. Fabuła także jest intrygująca. Mamy bowiem kobietę skupioną na karierze do tego stopnia, że zapomina wypełnić odpowiednie dokumenty odnośnie wizy w USA. Szukając dla siebie ratunku, decyduje się na wzięcie fikcyjnego ślubu ze swoim podwładnym, co oczywiście prowadzi do wielu zabawnych sytuacji. I choć finał tej opowieści można przewidzieć nawet bez jej oglądania, to Narzeczony mimo woli to naprawdę dobra komedia romantyczna, która powinna spodobać się każdemu.

Szklanką po łapkach (Spy Hard)

W naszym rankingu najlepszych komedii dostępnych na Disney+ nie mogło zabraknąć pozycji z aktorem, którego znają wszyscy miłośnicy gatunku. Leslie Nielsen wciela się tutaj w rolę agenta WD-40, który przerywa swoją emeryturę, by raz jeszcze uratować świat. I choć filmowi sporo brakuje do serii Naga broń, to dalej ogląda się go całkiem przyjemnie. Nieskomplikowany humor, dużo podtekstów i scen, które mogą wywołać rumieniec. To też przykład kina podobnego do wspomnianego wyżej Hot Shots, choć humor w Szklanką po łapkach jest zdecydowanie prostszy. Dalej jednak warto ten film obejrzeć, ponieważ Nielsen był tylko jeden i już nikt go nam nigdy nie zastąpi.

Thor Ragnarok

Film Marvela wśród komedii? W tym przypadku absolutnie tak, choć Thor Ragnarok nie jest tylko komedią. To dalej film akcji wymieszany z fantasy czy science-fiction, ale też zdecydowanie najśmieszniejszy wśród produkcji Marvela. Duża w tym zasługa reżysera (Taika Waititi), który odświeżył postać Thora (Chris Hamesworth) i pokazał, że nawet takie historie można stworzyć z humorem. Ten na szczęście nie przytłacza, ale doskonale wybrzmiewa na tle całej opowieści. Dużo tutaj scen najzwyczajniej w świecie zabawnych, a dialogi to prawdziwe mistrzostwo. Na Disney+ mamy także inny film reżysera, który można zaliczyć do komedii i który także warto wpisać na swoją listę do obejrzenia, czyli JoJo Rabbit. Teraz w kinach wyświetlany jest Thor: Miłość i grom, czyli kolejna odsłona serii wyreżyserowana przez Waititi.

Wojna państwa Rose (The War of the Roses)

Michael Douglas, Kathleen Turner oraz  Danny DeVito to aktorski zestaw, który gwarantuje film na wysokim poziomie. I Wojna państwa Rose do takich filmów się zalicza. To raczej czarna komedia lub nawet dramat, ponieważ obserwujemy tutaj rozpad małżeństwa i walkę o to, jak ma wyglądać podział majątku głównych bohaterów. Dużo tutaj humoru, ciętych dialogów i sytuacji, z którymi mogą utożsamiać się widzowie. Finał pozostawia nas zdruzgotanych i to jeden z tych filmów, o których pamięta się latami. Warto tutaj dodać, że na reżyserskim stołku zasiadł Danny DeVito.

Zabawa w pochowanego (Ready or not)

Trudno powiedzieć, czy Zabawa w pochowanego to faktycznie komedia w pełnym tego słowa znaczeniu. To produkcja, która może przypaść do gustu fanom horrorów, thrillerów, ale też właśnie komedii. Trudno bowiem traktować film w pełni poważnie, kiedy twórcy na każdym kroku pokazują nam, że bawią się konwencją. Mamy tutaj nietypową sytuację, gdzie panna młoda (Samara Weaving) bierze udział w wyjątkowej zabawie po swoim ślubie. Ekscentryczna rodzina jej męża gra bowiem w chowanego, ale próbują zamordować nowego członka rodziny. Wszystko z powodu… paktu z diabłem. Brzmi absurdalnie i takie dokładnie jest. Mamy tutaj sporo czarnego humoru, ale też dużo krwi i scen, które mogą przestraszyć. Dziwna to produkcja, ale warta obejrzenia.

Zakochana złośnica (10 Things I Hate About You)

Polski tytuł może wydawać się dziwny i nie pasujący do tego oryginalnego (10 rzeczy, których w Tobie nienawidzę), ale ma on swój sens. Zakochana złośnica to bowiem historia luźno oparta na Poskromieniu złośnicy Williama Shakespeare’a. Oczywiście sporo tutaj zmieniono i uwspółcześniono, ale ramy historii zostały zachowane. Mamy więc surowego ojca, który dba o swoje dwie zupełnie różne pod względem charakteru córki. Młodsza z nich może zacząć chodzić na randki dopiero wtedy, kiedy starsza zacznie, a ta nie ma na to najmniejszej ochoty. Obmyślony zostaje więc perfidny plan, by wykorzystać szkolnego przystojniaka do tego, by uwieść mniej chętną siostrę. W filmie występują Heath Ledger, Julia Stiles czy Joseph Gordon-Levitt. Tego ostatniego możemy zobaczyć w innej, też wartej uwagi komedii dostępnej na Disney+, czyli 500 dni miłości.

Inne komedie, które warto obejrzeć na Disney+

Na Disney+ znajdziemy także wiele innych komedii, które warto mieć na uwadze. Wśród nich np.:

  • A więc wojna
  • Kevin sam w domu
  • Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki
  • M*A*S*H
  • Muppety
  • Ojciec panny młodej
  • Sekretne życie Waltera Mitty
  • Zwariowany piątek

Jeżeli chcecie sprawdzić, co innego znajduje się na Disney+ możecie to zrobić bez zakładania tam konta. Przygotowaliśmy także poradnik, jak oglądać Disney+ w Polsce i materiał o wspieranych urządzeniach czy tym, jak założyć konto na platformie. Sprawdźcie także nasze pozostałe zestawiania odnośnie filmów: