Kadr z gry Starfield. Postać w futurystycznym stroju biegnie w kosmicznym otoczeniu obok wielkiego, lśniącego obiektu przypominającego portal.
LINKI AFILIACYJNE

Bethesda nie zapomniała o Starfield. Gigantyczna aktualizacja wprowadzi masę zmian i nowości

3 minuty czytania
Komentarze

Bethesda wsłuchała się w głosy graczy i największa do tej pory aktualizacja Starfield pojawi się już 15 maja 2024 roku. Jednak chętni do jej przetestowania przed samą premierą, mogą już to zrobić w programie Steam Beta. Aktualizacja 1.11.33 przyniesie oczywiście szereg poprawek związanych z błędami, ale także mocno będzie mogła zmienić samą rozgrywkę. Nie tylko na PC, ale także na konsolach Xbox Series X.

Aktualizacja Starfield 1.11.33 przyniesie duże zmiany

Kadr z gry Starfield. Astronauta w skafandrze kosmicznym patrzy na górski krajobraz obcej planety z pierścieniami planety w tle. Na obrazie znajduje się logo "STARFIELD".
Fot. Bethesda / materiały prasowe

Jedna z największych produkcji od Bethesda ostatnich lat doczeka się równie imponującej aktualizacji 1.11.33. Tym razem to coś więcej, niż tylko poprawki błędów, które zostały odkryte w grze, ale przede wszystkim zmiany samej rozgrywki. Dodano bowiem więcej możliwości jej personalizowania. Jeżeli chcemy skupić się na walce i sprawić, że ta będzie bardziej wymagająca, będziemy mogli to teraz zrobić. Oczywiście nic nie stoi też na przeszkodzie, by ustawić grę w taki sposób, by główny nacisk położyć na eksplorację. Pojawi się także nowy tryby gry (Extreme) dla prawdziwych hardcorowych graczy, który ma być znacznie trudniejszy, niż dotychczas dostępny.

Wideo, gdzie omawiane są nowości zmierzające do gry.

Mapy powierzchni w Starfield także zmienią się wraz z nową aktualizacją. Znacznie poprawiono ich wygląd, by nie gubić się na kosmicznych terenach, a do tego dodano również specjalne znaczniki, które pozwolą łatwiej znaleźć drogę do celu. Jedną z większych nowości będzie możliwość rozbudowanego dekorowania naszych statków kosmicznych. Chcemy umieścić babciny dywan wewnątrz nowoczesnego pojazdu? Wersja 1.11.33 nam na to pozwoli, a do tego pojawi się specjalny moduł statku, który będzie zupełnie pusty. Tym samym urządzimy go od zera według naszych własnych preferencji.

Gra na Xbox Series X ma działać lepiej

Aktualizacja gry Starfiled na Xbox Series X z możliwości wybrania frame rate. Kadr z gry
Fot. Bethesda Softworks / YouTube, zrzut ekranu

Nowa aktualizacja wprowadzi zmiany także dla użytkowników konsoli Xbox Series X. Gracze będą mogli wybierać, czy liczy się dla nich wygląd, a może jednak wydajność. Pojawi się również opcja pozwalająca wybrać liczbę wyświetlanych klatek na sekundę (30, 40, 60 lub bez ograniczeń).

Astronauta w futurystycznym skafandrze przemierzający kosmos, z ognistym odrzutowcem w tle.
Fot. Bethesda / materiały prasowe

W przypadku wybrania największej wartość, wymagane jest już jednak, by nasz telewizor lub monitor wspierał funkcję VRR (Variable Refress Rate), czyli dostosowującą liczbę wyświetlanych klatek do tego, co dzieje się w grze. Coraz więcej 65-calowych telewizorów ma już wsparcie dla VRR, więc to dobra wiadomość dla graczy. W recenzji Starfield na naszym portalu Łukasz Gołąbiowski pisał, że pomimo wad, to dalej gra, którą warto mieć w swojej kolekcji.

Starfield nie jest mistrzostwem świata w wykonaniu Bethesdy, ale dla osób poszukujących kosmicznego sandboxa z ciekawym settingiem i dużą skalą, będzie to produkcja może nie tyle idealna… ile z pewnością warta intensywnego ogrania.

Łukasz Gołąbiowski, Android.com.pl

Źródło: Bethesda. Zdjęcie otwierające: Bethesda / YouTube, zrzut ekranu

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw