Grafika przedstawiająca demoniczną postać z rogami i mrocznymi skrzydłami na tle logo gry "Diablo IV".
LINKI AFILIACYJNE

Diablo 4 próbuje zachęcić graczy do powrotu. Loot 2.0 z datą premiery

3 minuty czytania
Komentarze

Już wkrótce będziemy obchodzić pierwsze urodziny Diablo 4 i wszystko wskazuje na to, że Blizzard w związku z tym wydarzeniem chce przypomnieć graczom o swoim tytule. Już za kilkanaście dni do gry trafi bowiem nowy sezon, który nosi tajemniczą nazwę „Łupy na nowo”.

Diablo 4 i „Łupy na nowo” – co wydarzy się w nowym sezonie?

Diablo 4 i „Łupy na nowo”. Portret postaci żeńskiej z rogami, czerwoną skórą i niebieskimi oczami w demonicznym stylu, na czerwonym tle.
Fot. Blizzard / materiały prasowe

Pod koniec marca Diablo 4 dołączyło do biblioteki gier Xbox Game Pass, jednak absolutnie nie oznacza to, że Blizzard zapomina o najnowszej odsłonie kultowej serii. Wręcz przeciwnie – już 14 maja o godzinie 19:00 czasu polskiego trafi do niej spora aktualizacja, która wprowadzi do rozgrywki czwarty sezon zatytułowany „Łupy na nowo”.

Zgodnie z zapowiedziami twórców nadchodząca seria ma odmienić Sanktuarium, co w praktyce może oznaczać powrót do gry wielu osób, które zapomniały o niej długie miesiące temu. Poniżej prezentujemy najważniejsze nowości, które zaserwuje nam czwarty sezon Diablo 4:

 • Zaktualizowane umiejętności i efekty
  • Sezon czwarty wprowadza nowe umiejętności dla drzewek umiejętności oraz ulepsza efekty.
  • Celem jest zwiększenie różnorodności i kreatywności w budowaniu postaci, umożliwiając graczom bardziej zindywidualizowaną rozgrywkę.
 • Zmienione wyposażenie
  • Nowy sezon wprowadza zmiany w systemie wyposażenia, obejmujące zarówno przedmioty, jak i klejnoty.
  • Zmiany te mają na celu poprawienie równowagi i dynamiki rozgrywki, a także zachęcenie graczy do eksperymentowania z różnymi kombinacjami.
 • Nowe lokacje i przeciwnicy
  • Czwarty sezon dodaje nowe lokacje oraz przeciwników, którym gracze będą musieli stawić czoła podczas swoich przygód.
  • Nowe tereny oferują świeże wyzwania oraz możliwość odkrywania nieznanych obszarów w świecie Diablo 4.
 • Odnowiona ekonomia
  • Wprowadzone zmiany dotyczą również ekonomii gry, obejmując dostosowanie cen, wartości przedmiotów oraz inne aspekty związane z handlem i wymianą.
 • Nowe cele i nagrody sezonowe
  • Sezon czwarty wprowadza także nowe cele dla graczy, których osiągnięcie będzie nagradzane specjalnymi przedmiotami i osiągnięciami. To zachęta do zaangażowania się w nowy sezon oraz kontynuowania przygody w świecie Diablo 4.
 • Balansowanie i poprawki
  • W ramach nowego sezonu dokonano szeregu aktualizacji oraz poprawek, mających na celu usunięcie błędów, naprawę problemów z rozgrywką oraz zapewnienie jak najlepszej jakości doświadczenia dla graczy.

Co jeszcze w Diablo 4?

Postać z gry trzymająca młot i pracująca przy kowadle z logo "Diablo IV" i tekstem "Developer Update Livestream May 2" na tle płomieni.
Fot. Blizzard / materiały prasowe

Twórcy Diablo 4 zapowiedzieli także specjalną transmisję na żywo, podczas której dokładnie poruszą wszystkie zmiany w grze. Stream odbędzie się już dzisiaj (tj. 2 maja) o godzinie 20:00 czasu polskiego na platformach Twitch oraz YouTube.

Przypomnijmy, że sezon czwarty trafi do gry 14 maja, więc macie jeszcze sporo czasu, aby nadrobić zaległości i bliżej zapoznać się z produkcją Blizzard. Tymczasem osoby, które szukają alternatyw dla tego tytułu, zapraszam do zapoznania się z naszym zestawieniem najlepszych darmowych gier na Steam.

Źródło: Blizzard. Zdjęcie otwierające: Blizzard / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw