Ręka trzymająca smartfon z wyświetlonym czerwonym logo Netflix na czarnym tle.
LINKI AFILIACYJNE

Cena Netflix i wszystko, co musisz wiedzieć w jednym miejscu

24 minuty czytania
Komentarze

Cena Netflix to podstawowa informacja, jeżeli chcemy korzystać z biblioteki serwisu streamingowego. Z tego tekstu dowiecie się wszystkiego na temat tego, ile wynosi cena Netflix i ile kosztuje na miesiąc dostęp do platformy, ale również o pakietach abonamentowych i tym, jak działają karty podarunkowe do Netflix. Innymi słowy, wszystko, co musicie wiedzieć w kwestii płatności za Netflix i miesięcznych kosztów.

Netflix cena – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Ile kosztuje Netflix na miesiąc? Wszystkie informacje w jednym miejscu
Aplikacja Netflix na tablecie. Fot. Pixinooo / Depositphotos

Netflix to jedna z największych i najpopularniejszych na świecie platform streamingowych, umożliwiająca oglądanie filmów, seriali, programów telewizyjnych i innych treści wideo online. Firma została założona w 1997 roku przez Reeda Hastingsa i Marca Randolpha. W początkowym okresie działalności Netflix oferował jedynie usługi wypożyczania filmów DVD za pośrednictwem poczty. Filmy zamawiało się do domu, a następnie odsyłało. Dopiero później, w 2007 roku, firma rozpoczęła oferowanie swoich treści w formie streamingowej, a obecnie jest jednym z największych na świecie dostawców filmów i seriali w formie online. Dostęp do tych treści jest za pośrednictwem sieci Internet, a aby móc korzystać z usługi, należy wykupić abonament i mieć łącze o przepustowości pozwalającej na stabilny streaming w najwyższej jakości.

Netflix oferuje szeroki wybór treści, w tym zarówno oryginalne produkcje, jak i filmy i seriale produkowane przez inne studia filmowe i telewizyjne. Dzięki szerokiej gamie treści, platforma cieszy się gigantyczną popularnością na całym świecie i jest jednym z najważniejszych graczy na rynku streamingowym. Wprawdzie po piętach depcze mu już Disney+, ale obecnie to Netflix jest niezaprzeczalnym numerem jeden. Przejdźmy jednak do tego, co najważniejsze, czyli informacji o tym, jak wygląda cena Netflix.

Pakiety Netflix – cena podstawowych planów

Netflix cena dostępu wraz z tym, co oferują poszczególne plany
Fot. Netflix / modyfikacje własne

W Polsce z platformy możemy korzystać od kilku lat, a dostępne są na niej trzy pakiety. Warto dodać, że cena Netflix od lat pozostaje na tym samym poziomie, choć niewykluczone, że niebawem czekają nas podwyżki.

 • Cena Netflix Pakiet Podstawowy – jedno urządzenie (cena 29 złotych miesięcznie, jakość HD)
 • Cena Netflix Pakiet Standard – dwa urządzenia jednocześnie (cena 43 złote miesięcznie, jakość Full HD)
 • Cena Netflix Pakiet Premium – cztery urządzenia jednocześnie (cena 60 złotych miesięcznie, jakość Ultra HD (4K)/HDR)

Ile kosztuje Netflix na miesiąc? Z powyższej rozpiski widać, że mowa tutaj o koszcie minimum 29 złotych i to opłata, która pobierana będzie cyklicznie z podpiętej do konta karty. Można także opłacać Netflix bez podpinania karty, czyli korzystając z kart podarunkowych, o czym piszemy poniżej w tym artykule. Istnieje również możliwość opłacania dostępu do usługi u niektórych operatorów jak np. w Play. Skoro już wiemy, ile wynosi cena Netflix na miesiąc, sprawdźmy, czy da się taką ją obniżyć w momencie, jeżeli z platformy korzysta więcej użytkowników jednocześnie. I tak, można obniżyć cenę za miesiąc, ale ostatnio zrobiło się to trochę bardziej skomplikowane, niż wcześniej.

A może wolicie tylko słuchać muzyki? Jeśli tak, zdradzimy wam, jak mieć pakiet Spotify Premium za darmo.

Cena Netflix za współdzielenie konta

Grafika prezentująca dom, a w nim sprzęty do odtwarzania aplikacji Netflix. Grafika ilustruje współdzielenie kont
Fot. Netflix / materiały prasowe

Netflix nie pozwala już współdzielić konta na platformie na kiedyś obowiązujących zasadach. Wprowadzona została bowiem dodatkowa opłata dla użytkowników, którzy nie mieszkają w jednym gospodarstwie domowym oraz ulepszono to, jak działa przenoszenie profilii. To krok mający ograniczyć liczbę użytkowników, którzy opłacają tylko jedną subskrypcję, a korzysta z niej parę osób. Dochodziło nawet do sytuacji, że Netflix blokował niektóre konta, choć pojawiły się sposoby, by obejść taką blokadę. Oczywiście tego nie zalecamy. Wracając jednak do współdzielenia, to cena Netflix dla osób, które chcą to zrobić, poszła w górę. Za każde dodatkowe konto, które podpięte jest pod główne, doliczamy 9,99 zł do miesięcznej opłaty.

Netflix – cena przy współdzieleniu konta

 • Netflix Pakiet Standard – jedno dodatkowe konto (43 zł + 9,99 zł = 52,99 zł miesięcznie)
 • Netflix Pakiet Premium – dwa dodatkowe konta (maksymalnie 60 zł + 2×9,99 zł = 79,98 zł miesięcznie)

Które pakiety Netflix są najlepsze?

Logo Netflix na smartfonie trzymanym przez mężczyznę, w tle jasna tapeta
Fot. daboost / Depositphotos

Przeglądając cennik Netflix można zacząć się zastanawiać, którą wersję lepiej wykupić. Pakiety Netflix są dość mocno zróżnicowane, ale nasz wybór powinien opierać się głównie na tym, gdzie będziemy oglądać filmy czy seriale. Jeżeli wykorzystywali będziemy smartfona czy tablet, spokojnie można wybrać Pakiet Podstawowy, gdzie jakość obrazu będzie wystarczająca.

Oglądając jednak produkcje na 55-calowym telewizorze, gdzie mamy rozdzielczość 4K UHD, warto postawić na Pakiet Premium. Ten jest wprawdzie droższy, ale za to samo oglądanie będzie już o wiele przyjemniejsze.

Ile kosztuje Netflix na rok?

Może się wydawać, że cena Netflix za miesiąc nie jest zbyt wygórowana, choć to zależy oczywiście od wielu czynników. Patrząc jednak w skali całego roku, korzystanie z serwisu streamingowego może robić się drogie. Tak wygląda cena Netflix w ujęciu rocznym przy poszczególnych pakietach:

 • Pakiet Podstawowy – 348 zł rocznie
 • Pakiet Standard – 516 zł rocznie
 • Pakiet Premium – 720 zł rocznie

Czy cena Netflix będzie wyższa w Polsce?

w centrum zdjęcia znajduje się telewizor z logo Netflix na ekranie. Urządzenie stoi na komodzie z drewnianymi szufladami. W tle na ścianie widać drewiane deski
Fot. Pixabay / promofocus / Netflix / montaż: android.com.pl

Ostatnio okazało się, że cena Netflix w kilku krajach na świecie zostanie podniesiona. Cennik zmieni się w Wielkiej Brytanii i Francji, co pozwala nam sądzić, że niebawem cena Netflix w Polsce także ulegnie zmianie. Czy wiadomo kiedy to nastąpi? Jeszcze nie, ale możemy spodziewać się jakichś szczegółów w nadchodzących miesiacach.

Cena Netflix w Wielkiej Brytanii

 • Plan z reklamami – £4.99 (około 25 zł)
 • Plan Podstawowy – £7.99 (około 40 zł)
 • Plan Standardowy – £10.99 (około 56 zł)
 • Plan Premium – £17.99 (około 92 zł)

Cena Netflix we Francji

 • Plan z reklamami – 5.99€ (około 26 zł)
 • Plan Podstawowy – 10.99€ (około 49 zł)
 • Plan Standardowy – 13.49€ (około 60 zł)
 • Plan Premium – 19.99€ (około 90 zł)

Netflix w innych krajach – jak oglądać?

Mężczyzna w okularach korzystający z laptopa z wyświetlonym interfejsem platformy streamingowej Netflix, trzymający kubek, siedzący na kanapie przykrytej kocem w jodełkę.
Fot. ViktoriaSapata / Depositphotos

Cena Netflix w innych krajach różni się od tego, ile kosztuje dostęp do platformy w Polsce. Możemy jednak skorzystać z katalogu serwisu i oglądać treści dostępne za granicą, choć będzie to wymagało skorzystania z VPN-a. Wystarczy wiedzieć, jak ominąć blokadę Netflix, a to wcale nie jest takie trudne.

Posiadając już dostęp do VPN-a, wystarczy wybrać serwer kraju, gdzie chcemy skorzystać z usługi i po prostu oglądać. Możemy np. sprawdzać nowości na Netflix w Japonii, a dalej przy tym korzystać z pakietów Netflix, które wykupiliśmy w Polsce.

Skąd pobrać aplikację Netflix?

Mając za sobą proces rejestracji na platformie, co oznacza, że cena Netflix nam nie straszna, można korzystać z biblioteki serwisu. W domu możemy korzystać z niej np. na telewizorach z systemem Smart TV lub przystawkach do telewizorów. Zawsze można także skorzystać z mobilnych wesrsji aplikacji, które pobierzemy z Google Play Store lub Apple AppStore.

Czy cena Netflix może być niższa?

Strona Netflix otworzona na laptopie. Laptop leży na łóżku i białej pościeli
Fot. yousafbhutta / Pixabay

Zapewne wiele osób zastanawia się czy cena Netflix może być niższa, niż ta przedstawiona w oficjalnym cenniku platformy. Niestety, ale Netflix nie wprowadza, a przynajmniej do tej pory tego nie zrobił, żadnych promocji obniżających cenę subskrypcji. Wątpliwe jest również to, żeby takie obniżki ceny za Netflix faktycznie miały sie pojawić.

Cena Netflix na miesiąc dla 2 osób?

Netflix, jak wiele innych platform streamingowych, oferuje możliwość oglądania treści wideo na kilku profilach jednocześnie. W zależności od wybranego przez nas planu, z platformy może korzystać do pięciu osób, ponieważ tyle profili można założyć na Netflix (Pakiet Premium). Jednak jednocześnie z Netflix mogą korzystać wtedy tylko cztery osoby. Oznacza to, że na jednym koncie e-mail tworzone są dodatkowe profile, a każdy użytkownik może oglądać inne treści.

Po wprowadzonych zmianach odnośnie współdzielenia konta dalej można obniżyć to, ile kosztuje Netflix na miesiąc. Wprawdzie cena Netflix pójdzie wtedy nieznacznie w górę, ale dalej będzie taniej.

 • Cena Netflix dla 2 osób – 52,99 zł miesięcznie

Jeżeli wybierzemy plan standard, miesięcznie będzie to 52,99 zł, więc jedna osoba zapłaci miesięcznie około 26 złotych i 49 groszy za dostęp do Netflix. Pod warunkiem, że opłacający podzielą koszty po równo. Jeżeli to, to jedna osoba zapłaci 21,5 zł, a druga 31,49 zł (połowa ceny abonamentu + opłata za współdzielenie). Pamiętajmy bowiem, że opłata pobierana jest od użytkownika, który założył główne konto na platformie. Wybierając Pakiet Premium, czyli z wyższą jakością obrazu, 2 osoby zapłacą już około 35 złotych miesięcznie przy współdzieleniu konta i podziale po równo.

Ile kosztuje Netflix na miesiąc dla 3 osób?

Budynek z logiem Netflix na elewacji. W tle niebo w kolorze pokazującym zachód słońca
Fot. Netflix / materiały prasowe

Biorąc pod uwagę powyższe wyliczenia, łatwo możemy sprawdzić, ile kosztuje Netflix na miesiąc dla 3 osób. Tutaj do wyboru pozostaje jedynie Pakiet Premium, gdzie można oglądać streaming na kilku urządzeniach jednocześnie. Ten kosztuje 60 złotych miesięcznie. Po starych zasadach obliczenia były proste, ponieważ jeżeli z usługi korzystałby 3 osoby, to każda zapłaciłaby po 20 złotych miesięcznie za możliwość oglądania filmów, seriali i innych produkcji dostępnych na Netflix.

Obecnie trochę się to komplikuje, ponieważ dwa dodatkowe konta to kolejne prawie 20 zł (19,98 zł) doliczane do miesięcznej ceny Netflix. Jeżeli więc z platformy będzie korzystać 3 użytkowników, to każdy miesięcznie zapłaci teraz 26,66 zł przy podziale po równo. To dalej taniej, niż w przypadku wykupienia osobnego konta.

 • Cena Netflix dla 3 osób – 89,98 zł miesięcznie

Ile kosztuje Netflix na miesiąc dla 4 osób?

Podobnie jak w przypadku tego, ile kosztuje Netflix na miesiąc dla 3 osób, 4 użytkowników także będzie musiało skorzystać z Pakietu Premium. Znaczy tak było do tej pory, ponieważ po wprowadzeniu zmian, możemy dokupić tylko dwa dodatkowe miejsca, więc 4 osoby jednocześnie nie będą mogły korzystać z platformy, jeżeli nie mieszkają pod jednym dachem. Oczywiście można próbować „szczęścia”, ale istnieje szansa i to dość duża, że Netflix takie konta zablokuje lub zażąda dodatkowej weryfikacji.

Współdzielenie konta na Netflix – co to oznacza i jak to zrobić?

Logo Netflix na laptopie, który ustawiony jest na kilku książkach. W tle czarna szkolna tablica
Fot. AndrewLozovyi / Depositphotos

Skoro już wspomnieliśmy o tym, że można korzystać ze współdzielenia konta na Netflix (przy dodatkowych opłatach), dobrze jasno zaznaczyć, co to w ogóle jest. Możliwość założenia kilku osobnych profili na Netflix w ramach jednego konta to rzecz, która możliwa jest tylko w jednym gospodarstwie domowym. Platforma w ten sposób chce zapewnić dostęp do usługi rodzinie mieszkającej pod jednym dachem. Oznacza to, że jeżeli z takiego współdzielonego konta korzystają np. znajomi mieszkający w różnych częściach miasta czy kraju, Netflix może zażądać weryfikacji.

Jeśli ktoś zaloguje się do Twojego konta z urządzenia spoza Twojego gospodarstwa domowego Netflix lub jeśli dostęp do konta będzie uzyskiwany w sposób ciągły z lokalizacji spoza Twojego gospodarstwa domowego, możemy poprosić Cię o zweryfikowanie tego urządzenia, zanim będzie można na nim korzystać z serwisu Netflix. W ten sposób możemy potwierdzić, że urządzenia korzystające z konta ma prawo to robić.

Centrum pomocy Netflix

Platforma Netflix przygotowywała się do tego, by mocno ograniczyć możliwość współdzielenia kont już od dłuższego czasu. Wprowadzona została nawet opcja Przenoszenia profilu, co pozwala na utworzenie niezależnego profilu na Netflix z zapisanymi danymi, czyli np. listą oglądanych produkcji. Tutaj jednak trzeba podpiąć płatność, a więc tak naprawdę założyć nowe konto.

Przeprowadzamy się. Nasze rodziny rosną. Relacje się zmieniają. Jednak bez względu na okoliczności życiowe Twoje wrażenia z serwisu Netflix powinny pozostać takie same. Dziś wprowadzamy funkcję przeniesienia profilu, dzięki której osoby korzystające z Twojego konta mogą przenieść profil — w tym osobiste rekomendacje, historię oglądania, Moją listę, zapisane stany gry i inne ustawienia — do własnego konta.

Centrum pomocy Netflix

Czym różni się Netflix Pakiet Premium od Pakietu Standard?

Kobieta leżąca na kanapie z pilotem w ręku. Obok otwarty laptop z logo Netflix na ekranie
Fot. VitalikRadko / Depositphotos

Jak już wiemy, obecnie w Polsce dostępne są trzy pakiety subskrypcji, które pozwalają na dostęp do Netflix. Platforma w innych krajach wprowadziła także kolejny pakiet, który zawiera w sobie reklamy, ale ten nie jest jeszcze dostępny w naszym kraju. Z czasem ma to ulec zmianie, ale na ten moment mamy do wyboru trzy możliwości: Pakiet Podstawowy, Pakiet Standard oraz Pakiet Premium. Czym więc różni się Netflix Pakiet Premium od Pakietu Standard?

Jedną z różnic jest sama jakość obrazu, która jest dostępna w tych pakietach. Standardowy ogranicza się bowiem do jakości Full HD, a Premium pozwala już na oglądanie w jakości Ultra HD (4K)/HDR. Warto jednak dodać tutaj, że nie wszystkie materiały na Netflix są dostępne w najwyższej możliwej rozdzielczość. Przy nowszych produkcjach możemy spodziewać się jakości 4K, ale przy tych starszych już niekoniecznie.

Nie zawsze więc opłaca się kupować dostęp do droższego pakietu, a w szczególności, kiedy zamierzamy oglądać Netflix na smartfonie czy tablecie. Nawet na telewizorze, który nie obsługuje wyższej rozdzielczości, niż Full HD, droższy pakiet Netflix niekoniecznie musi być dla nas dobrym rozwiązaniem. Oczywiście można tutaj myśleć przyszłościowo i jeżeli planujemy kupić lepszy sprzęt (np. telewizor 65 cali z matrycą OLED), to już wcześniej możemy skorzystać z wyższego pakietu.

Pakiet Standard od Pakietu Premium różni się jeszcze tym, na ilu urządzeniach jednocześnie możemy korzystać z Netflix. Wersja Standard ogranicza nas do tylko dwóch urządzeń, a przy wersji Premium treści można oglądać na czterech sprzętach w tym samym czasie. Wprawdzie profili można mieć aż pięć, ale tylko czterech użytkowników będzie mogło oglądać filmy i seriale jednocześnie. Wracając jednak do tego, ile kosztuje Netflix na miesiąc, można skorzystać także z opcji kupienia specjalnej karty podarunkowej.

Ile kosztuje Netflix na miesiąc, czyli co z miesiącem próbnym za darmo?

wizualizacja karty podarunkowej Netflix
Fot. Netflix / materiały prasowe

Kiedy Netflix wchodził do Polski można było skorzystać z miesiąca próbnego. Oznaczało to, że przez pierwsze 30 dni z platformy korzystało się bez ponoszenia żadnych opłat. Wystarczyło podpiąć do naszego konta kartę płatniczą i można było oglądać. Przed upływem okresu próbnego wystarczyło anulować subskrypcję, by nie ponosić żadnych kosztów. Netflix jednak zrezygnował z okresu próbnego i nie ma możliwości teraz, by zarejestrować się na platformie, gdzie przez pierwszy miesiąc będziemy oglądać produkcje za darmo.

Wielka szkoda, choć z biznesowego punktu widzenia to jak najbardziej zrozumiała sytuacja. W końcu platforma ma na siebie zarabiać, a użytkownicy zakładali po kilka kont, by korzystać z Netflix za darmo jak najdłużej. Netflix jednak ukrócił ten proces i podobnie może się niebawem wydarzyć ze współdzieleniem kont. Tutaj też pojawia się argument o tym, że Netflix zarabia przez taki proceder mniej, niż powinien.

Karta podarunkowa na Netflix – czym jest i jak działa?

Netflix oferuje możliwość zakupu kart podarunkowych, dzięki którym można zapewnić bliskiej osobie dostęp do platformy streamingowej. Karta podarunkowa Netflix to świetny pomysł na prezent dla miłośników filmów i seriali, ale także i możliwość skorzystania z platformy bez potrzeby podpinania pod nią karty płatniczej. Jak działa taka karta podarunkowa Netflix? To tak naprawdę specjalny kod, który działa jak doładowanie np. do telefonu. Karty podarunkowe Netflix są dostępne w kilku różnych wartościach i mogą być wykorzystane do zapłaty za abonament lub jako dodatkowa forma płatności przy zakupie abonamentu.

Ważność karty podarunkowej wynosi 12 miesięcy od daty zakupu, choć tutaj niektóre mogą być ważne dłużej. Informacja o tym, jak długo można czekać z aktywacją takiej karty podarunkowej Netflix, znajdziemy na niej samej lub w wiadomości e-mail, która zostanie do nas przesłana po zakupieniu. Warto także dodać, że skorzystanie z takiej karty także wymaga od nas założenia konta na platformie, ale nie trzeba już podpinać pod nie karty debetowej/kredytowej.

Gdzie kupić kartę podarunkową Netflix?

Logo Netflix na czarnym tle
Fot. Netflix / materiały prasowe

Istnieje kilka sposobów na to, by kupić kartę podarunkową Netflix. Jednym z nich jest zakup takiej karty bezpośrednio przez Internet. Gdzie to można zrobić? Jak czytamy na oficjalnej stronie platformy Netflix, możemy to zrobić u kilku autoryzowanych sprzedawców. Wchodząc na ich stronę internetową, możemy dokonać bezpośredniego zakupu i dostaniemy wtedy kod, który należy wpisać na stronie Netflix, by aktywować środki. Przykładowo, jeżeli kupimy kartę za 60 złotych, możemy opłacić nią miesiąc subskrypcji w wersji Premium lub dwa miesiące Pakietu Podstawowego. Przez Internet karty podarunkowe kupimy w m.in. w następujących miejscach:

Takie karty pozwalające na dodanie środków do konta Netflix, czyli tak naprawdę służące do  zapłacenia za subskrypcję, kupimy także w niektórych sklepach stacjonarnych. Znajdziemy je w Media Expert, sieci Kolporter, ale i w sklepach sieci Żabka. Czasem możemy znaleźć takie karty także w innych sklepach. Warto jednak uważać na oferty na portalach aukcyjnych od użytkowników, którzy nie mają nic wspólnego z Netflix. W ten sposób niestety dać się oszukać i zapłacić za niedziałający kod, a pieniądze w takim przypadku może być trudno odzyskać.

Ile kosztuje Netflix na miesiąc z kartą podarunkową, czyli jaka jest wartość kart?

Karty podarunkowe Netflix mogą przyjmować różne wartości. Jednak najczęściej spotykane są dwa warianty cenowe – 60 złotych oraz 120 złotych. Decydując się na zakup droższego wariantu, możemy korzystać z Netflix przez cztery miesiące (Pakiet Podstawowy), trzy miesiące (Pakiet Standard) lub dwa miesiące (Pakiet Premium). Na rynku znajdziemy także karty podarunkowe Netflix o wartości 80 złotych.

Tutaj wyróżnia się sieć sklepów Żabka, gdzie można kupić taką kartę o wartości od 40 do nawet 500 złotych. Zakupu dokonujemy już bezpośrednio w sklepie, gdzie otrzymujemy specjalny kod (bez daty ważności). To wygodne rozwiązanie, choć w niektórych sklepach znajdziemy także karty w formie fizycznej. Te nadają się np. na prezent, choć oczywiście sama możliwość doładowania środków w wirtualnym portfelu na Netflix to już spora niespodzianka dla obdarowywanego.

Obserwujemy, że klienci naszej sieci, doceniają możliwość skorzystania w sklepach Żabka z licznych oferowanych przez nas usług dodatkowych. Popularne są między innymi produkty przedpłacone w tym niedawno wprowadzone do oferty karty podarunkowe Amazon, transakcje Paysafecard, Paysafecard direct czy doładowanie do PlayStation Store i Google Play. Karta Netflix pozwoli naszym klientom w szybki i łatwy sposób skorzystać z doładowania konta Netflix. Tylko w naszych placówkach, klienci mogą zadecydować o wartości doładowania, w przedziale od 40 złotych do 500 złotych. Do tej pory na rynku dostępne były jedynie karty w dwóch wariantach cenowych: 60 złotych i 120 złotych.

Przemysław Tomaszewski, Dyrektor ds. Sprzedaży i Rozwoju Usług w firmie Żabka Polska.

Ile kosztuje Netflix na miesiąc u operatorów komórkowych?

Logo Netflix i Orange wizualizujące ofertę operatora. Po lewej na białym tle, po prawej na czarnym
Fot. Orange, zrzut ekranu

Istnieje także możliwość wykupienia dostępu do platformy Netflix bezpośrednio u niektórych operatorów komórkowych lub telewizyjnych. Taka możliwość rzadko kiedy jest tańsza niż w przypadku wykupienia dostępu bezpośrednio z poziomu strony serwisu streamingowego. Dostęp do Netflix od operatora doliczany jest też do rachunku razem z innymi usługami, ale dzięki temu można liczyć na ciekawe promocje, które pozwalają oszczędzić. Jak to wygląda w praktyce? Sprawdźmy więc, ile kosztuje Netflix na miesiąc u operatora Orange.

W Orange można wykupić dostęp do Netflix razem z dostępem do Internetu i telewizji, co oznacza, że oprócz opłat za platformę streamingową, będziemy musieli opłacać rachunek od operatora. Tutaj kwota zależy od wybranego pakietu i zaczyna się od około 90 złotych miesięcznie (przez pierwsze pół roku, później cena już wzrasta). Jednak Orange ma w ofercie promocje, które zapewniają dostęp do Netflix za darmo na pół roku lub obniżają cenę ogólną Pakietu Premium.

I tak, Pakiet Podstawowy (1 ekran, jakość HD) można mieć na 6 miesięcy za darmo w ofercie Orange Love Mini. Pakiet Standard (2 ekrany, jakość Full HD) za darmo przez 6 mies. w Orange Love Standard lub za 14 zł/mies. w Orange Love Mini, a Pakiet Premium (4 ekrany, jakość UHD) za 17 zł/mies. w Orange Love Standard lub za 31 zł/mies. w Orange Love Mini.

Netflix cena w Orange Fot Orange
Fot. Orange, zrzut ekranu

Wielu operatorów ma w swoich ofertach podobne okazje, więc warto sprawdzać pojawiające się u nich promocje. Należy jednak pamiętać, że w takich przypadkach opłata miesięczna może być dość wysoka, ponieważ oprócz dostępu do Netflix płacimy także za inne usługi (np. Internet, pakiety kanałów telewizyjnych itd.). Można więc obniżyć to, ile kosztuje Netflix na miesiąc, ale w ogólnym rozrachunku w ten sposób i tak płacimy więcej. Jeżeli jednak i tak potrzebujemy tych dodatkowych usług, to takie rozwiązanie może być faktycznie opłacalne. Przygotowaliśmy także specjalny tekst, gdzie opisujemy dokładnie, jak można oglądać Netflix za darmo w Orange, więc z nim też warto się zapoznać.

Jak skorzystać z usługi Netflix?

Przygotowaliśmy także specjalny poradnik, gdzie krok po kroku wyjaśniamy, jak wykupić Netflix, ale poniżej możecie się zapoznać także z prostą instrukcją pokazującą, jak skorzystać z usługi. To wyjątkowo proste, a potrzebujemy do tego tak naprawdę jedynie adresu e-mail, co w obecnych czasach jest już standardem.

 • Przejść na stronę internetową platformy lub zainstalować aplikację na swoim urządzeniu (takim jak komputer, smartfon, tablet, telewizor z dostępem do Internetu itp.).
 • Zarejestrować się na stronie lub w aplikacji mobilnej czy telewizyjnej, podając swoje dane osobowe i dokonując wyboru planu abonamentowego, który najlepiej odpowiada naszym potrzebom.
 • Zalogować się do swojego konta za pomocą adresu e-mail i hasła.
 • Wybrać film lub serial, który chcesz obejrzeć, i kliknąć na niego, aby rozpocząć odtwarzanie.

Pamiętaj, że aby móc korzystać z usługi Netflix, potrzebujesz stabilnego połączenia z Internetem o odpowiedniej prędkości. W przeciwnym razie może wystąpić problem z płynnym odtwarzaniem treści.

Tego mogłeś o Netflix nie wiedzieć

tajne kody Netflix - prezentacja działania na platformie
Efekt tajnych kodów do Netflix. Fot. Netflix, zrzut ekranu

Mając dostęp do platformy, uzyskujemy również dostęp do czegoś, co można nazwać tajnymi kodami do Netflix. To specjalny rodzaj kodów, które po wpisaniu w oknie przeglądarki (opcja działa tylko w ten sposób), pozwoli nam na dostęp do sekcji z filmami oraz serialami, które czasem mogą być przed nami ukryte. Zdecydowanie warto to sprawdzić samodzielnie i przekonać się, że Netflix ma jeszcze przed nami jakieś tajemnice.

Co oglądać na Netflix?

Grafika prezentująca postaci z serialu Stranger Things 4 od Netflix
Fot. Netflix / materiały prasowe

Wiemy już, ile kosztuje Netflix na miesiąc i jak to wygląda w kwestii współdzielenia konta. Teraz warto przez chwilę przyjrzeć się temu, co warto oglądać na Netflix. Najpopularniejsza platforma streamingowa na świecie ma bardzo bogaty katalog produkcji, choć nie wszystkie z nich są tak samo dostępne na różnych rynkach. Niektórych tytułów, które można obejrzeć na Netflix w Stanach Zjednoczonych, nie znajdziemy w Polsce. To wyniki umów licencyjnych, które Netflix ma podpisane z właścicielami praw do dystrybucji i stąd też czasem niektóre filmy oraz seriale znikają z biblioteki serwisu. Oznacza to, że czasem może być problem z tym, by wybrać co obejrzeć, ale katalog serwisu jest na tyle duży, że da się temu zaradzić.

Oczywiście do biblioteki Netflix niemal codziennie dodawane są kolejne filmy i seriale, więc mimo wszystko jest tam naprawdę dużo produkcji do oglądania. Sam Netflix także produkuje swoje własne tytuły, a wśród najpopularniejszych z nich znajdziemy m.in. House of Cards czy Stranger Things. Platforma nie ustaje w tym, by dostarczać swoim użytkownikom nowych treści, które czasem stają się ogromnymi hitami (np. Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera czy serial Wednesday).

Oprócz seriali Netflix produkuje również własne filmy, gdzie potrafi ściągnąć gwiazdy światowego formatu, jak Leonardo DiCaprio (Nie patrz w górę), Ryan Gosling i Chris Evans (The Gray Man) czy Ryan Reynolds, Dwayne Johnson i Gal Gadot (Czerwona nota). Nie zawsze są to może filmy i seriale, które nie pozwolą nam oderwać wzroku od ekranu, ale w bibliotece serwisu znajdziemy także wiele innych tytułów po prostu wartych uwagi. Poniżej przedstawiamy kilka stworzonych przez nas rankingów filmowych z podziałem na gatunki.

Cena Netflix – podsumowanie

Aplikacja Netflix otwarta na tablecie leżącym na czerwonym stole
Fot. Souvik Banerjee / Pixabay

„Netflix cena” – mamy nadzieję, że powyższy artykuł na temat tego hasła oraz ile kosztuje Netflix na miesiąc, rozwiał wszelkie wątpliwości, jakie można było mieć w tej kwestii. Polecamy sprawdzić także nasz poradnik na temat tego, jak zmienić język na Netflix czy jak usunąć konto na Netflix, ale warto także sprawdzić ten, gdzie podejmujemy kwestię tego, czy Netflix za darmo to prawda czy fałsz. Netflix dalej jest najpopularniejszą platformą streamingową w Polsce i wygląda na to, że jeszcze długo nią pozostanie. Dobrze więc wiedzieć o Netflix jak najwięcej. Jeżeli macie jakieś pytania, zostawcie je w komentarzu, a postaramy się pomóc.

Źródło: Netflix. Zdjęcie otwierające: prykhdov / Depositphotos

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw