Zrzut ekranu interfejsu użytkownika platformy japoński Netflix z miniaturami seriali i filmów, w tym "House of Cards", "Vikings: Valhalla", "Castlevania", z opcjami sterowania odtwarzaniem w dolnej części ekranu.
LINKI AFILIACYJNE

Japoński Netflix to najlepsza wersja platformy VOD. Pokazuję, jak oglądać ją w Polsce

3 minuty czytania
Komentarze

Japoński Netflix to dla wielu osób najlepsza wersja popularnej platformy VOD, głównie ze względu na liczbę ekskluzywnych dla tego kraju programów rozrywkowych i animacji. Choć prawa geolokalizacji są bezlitosne i w Polsce możemy korzystać tylko z lokalnej wersji serwisu, istnieje prosty sposób, by wspomniane wyżej ograniczenie ominąć.

Japoński Netflix. Czego potrzebujemy, by skorzystać z usługi w Polsce?

Trzy młode uśmiechnięte kobiety idące ulicą, ubrane w kolorowe, casualowe ubrania w stylu lat 80. Kadr z programu dostępnego w japoński Netflix
Fot. Netflix / własny zrzut ekranu

Aby uruchomić japoński Netflix w Polsce, potrzebujecie dwóch elementów układanki.

  • aktywne konto w usłudze Netflix (nawet najtańszy pakiet za 29 złotych miesięcznie wystarczy);
  • komputer lub smartfon, który obsługuje VPN zmieniający naszą lokalizację na japońską.

W moim przypadku najłatwiejszym sposobem była kombinacja przeglądarki Google Chrome oraz rozszerzenia SurfShark. Domyślam się jednak, że każdy z Was ma swoje ulubione rozwiązanie do łączenia się na VPN inny kraj, dlatego powyższe potraktujcie wyłącznie jako luźną sugestię.

Odpalamy japoński Netflix w Polsce

Fragment filmu Kevin sam w domu, dostępnego przez japoński Netflix. W Polsce musicie subskrybować Disney+, aby obejrzeć tego klasyka.

Na początek, logujemy się na swoje konto Netflix tak, jak byśmy robili to zazwyczaj. Dopiero po udanym logowaniu, uruchamiamy nasz VPN i ustawiamy region na japoński. W przypadku rozszerzenia Surfshark do przeglądarki Google Chrome ustawiamy kraj Japonia z wyszukiwarki i klikamy przycisk uruchomienia Szybkie Łączenie.

Interfejs użytkownika oprogramowania VPN z opcjami lokalizacji, w tym Japonią, oraz przyciskiem do szybkiego połączenia z Polską jako domyślną lokalizacją. Japoński Netflix będzie temu działać
Fot. SurfShark / Google Chrome / własny zrzut ekranu

Gdy operacja przebiegnie poprawnie, aplikacja zacznie odmierzać czas trwania połączenia. Dodatkowym potwierdzeniem jest też napis JP przy logotypie SurfShark, który pojawi się w górnym menu przeglądarki internetowej.

Ostatnia część operacji to odświeżenie wyświetlanej strony Netflix. Jeżeli wszystko zrobiliśmy prawidłowo, region usługi zmieni się automatycznie, a my będziemy mogli cieszyć się potężniejszym katalogiem platformy VOD. W ten sposób już wiecie, jak ominąć blokadę Netflix nie tylko na Japonię, ale na każdy inny kraj — wystarczy wpisać inne państwo w wyszukiwarce SurfShark.

Interfejs strony internetowej z kategorii filmowej pokazujący ranking "Top 10 filmów w kraju Japonia dzisiaj" oraz sekcję "Obejrzyj ponownie" z różnymi plakatami filmowymi, niektóre oznaczone jako "Ostatnio dodany".
Fot. Netflix / własny zrzut ekranu

A warto to robić, ponieważ nawet jeśli uruchomiliśmy japońską wersję serwisu, Netflix pozwala na korzystanie z angielskiego dźwięku i napisów. Szczególnie jeśli mamy darmowy VPN i nie musimy dodatkowo dopłacać do drogiej już subskrypcji VOD.

Zdjęcie otwierające: Netflix / własny zrzut ekranu

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw