Netflix
LINKI AFILIACYJNE

Blokada konta na Netflix – jak ją obejść i czy faktycznie warto to robić?

4 minuty czytania
Komentarze

Blokada konta na Netflix dla wielu jego użytkowników stanie się niebawem chlebem powszednim. Przynajmniej dla tych, którzy współdzielą konto z innymi oglądającymi, a nie mieszkają pod jednym dachem. Platforma wprowadziła ostatnio dodatkowe opłaty dla osób, które współdzielą konto, ale jak stoi w regulaminie, nie mieszkają pod jednym dachem i nie należą do jednego gospodarstwa domowego. Czy taka blokada konta na Netflix jest nieunikniona? Po części tak, ale są sposoby, by ją obejść.

Blokada konta na Netflix – co to oznacza?

Fot oryginał Pixabay Autor Liqs Twitter Mankorpl

Jeżeli współdzielicie z kimś konto na Netflix, to być może widzieliście już komunikat na telewizorze, że ten nie jest przypisany do tego gospodarstwa domowego. To oczywiście wynik nowej polityki platformy, a raczej jej uszczelniania oraz wprowadzania dodatkowych opłat. Te wynoszą 9,99 zł miesięcznie dla każdego dodatkowego użytkownika, który nie należy do gospodarstwa domowego. Mowa więc o osobach, które mieszkają z dala od tego, kto posiada główne konto Netflix (z niego pobierana jest płatność). Taka miesięczna opłata nie jest wysoka, ale wiele osób może mieć problemy z weryfikacją nawet wtedy, kiedy mieszkają w tym samym gospodarstwie domowym lub należą do rodziny. Chodzi głównie o podróżowanie czy inne miejsce zamieszkania. Wtedy blokada konta na Netflix jest sporym problemem, który na szczęście można obejść, choć wymaga to odrobiny zachodu.

Jeżeli będziemy oglądać Netflix na urządzeniu przenośnym (np. smartfon, tablet czy laptop), to sposobem na ominięcie blokady konta, jest zalogowanie się do aplikacji platformy w zasięgu sieci naszego gospodarstwa domowego. I trzeba to zrobić przynajmniej raz na miesiąc. Innymi słowy, jeżeli gdzieś wyjeżdżamy, to dobrze wcześniej zalogować się na urządzeniu przenośnym, by nie czekała nas niemiła niespodzianka. A co w sytuacji, kiedy członek rodziny mieszka na stałe w innym miejscu? Wtedy będzie musiał aktywować Netflix na swoim telewizorze z wykorzystaniem aplikacji mobilnej. Wtedy możemy dostać specjalny kod, który pozwoli nam na dalsze oglądanie w konkretnej lokalizacji. I jak jesteśmy już przy kodach, to dodajmy, że istnieje coś takiego, jak ukryte kody Netflix, choć to zupełnie inna kategoria.

Jak obejść blokadę konta na Netflix – inne sposoby

Netflix
fot. Netflix

Od wprowadzenia opłat za współdzielenie kont nie minęło jeszcze wiele czasu, więc niektóre „sztuczki” dalej mogą działać. Oczywiście to w każdej chwili może się zmienić, co warto mieć na uwadze. Dodajmy także, że najbezpieczniejszym i legalnym sposobem na obejście blokady konta na Netflix, jest po prostu zapłacenie za usługę tyle, ile życzy sobie platforma. Szczegółową instrukcję, jak współdzielić konto na Netflix, znajdziecie na naszym portalu i dobrze się z nią zapoznać. Tak więc poniższe porady traktujcie jako ciekawostkę, a nie faktyczną instrukcję.

Metodą, która powinna jeszcze działać, jest skorzystanie z VPN oraz adresu IP użytkownika, który ma główne konto w serwisie. Wprawdzie platforma dość skutecznie stara się blokować korzystanie z VPN-ów, to metoda powinna zdać egzamin. Trudno jednak ocenić na jak długo. Co więcej, bezpieczny i pewny VPN nie jest darmowy, więc jeżeli zamierzamy korzystać z niego tylko, by współdzielić konto na Netflix cena, oszczędności będzie żadna. Można także dalej korzystać z Netflix i być w stałym kontakcie z głównym właścicielem konta, by dostawać kody weryfikacyjne, ale to może być wyjątkowo uciążliwe.

Źródło: Netflix / Wirtualne Media

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw