przystawka smart TV aplikacja Netflix na Smart TV

Jak zmienić język na Netflix? Sprawdź, jak to się robi

8 minut czytania
Komentarze

Jak zmienić język na Netflix to fraza, która bardzo często przewija się podczas seansu kolejnych filmów i seriali. W związku z tym warto przyjrzeć się temu, w jaki sposób tego dokonać oraz jak zapisać poszczególne ustawienia związane ze sposobem wyświetlania treści w popularnym serwisie streamingowym.

Jak zmienić język na Netflix — krok po kroku

Jak zmienić język na Netflix — krok po kroku

Najprawdopodobniej każdy z użytkowników Netflix niejednokrotnie chciał zmienić język wyświetlanego filmu czy serialu. Okazuje się, że dla wielu osób wcale nie jest to takie łatwe zadanie, więc warto przyjrzeć się metodom, które pomogą w tego typu misji. Przede wszystkim należy zacząć od tego, że Netflix oferuje ponad 60 opcji językowych, które występują zarówno w formie dubbingu, lektora, jak i napisów. Naturalnie wśród nich występuje także język polski, który będzie dziś głównym tematem artykuły.

Jak zmienić język na Netflix przez stronę internetową?

Jak zmienić język na Netflix w witrynie www, czyli bezpośrednio z poziomu przeglądarki? Możemy tego dokonać w dowolnym momencie oglądania wybranego filmu czy serialu. Wystarczy jedynie kliknąć przycisk „opcji dialogowej” (trzeci od prawej w dolnym rzędzie). Wówczas naszym oczom ukaże się możliwość zmiany języka wyświetlanej treści. W zakładce „dźwięk” wybieramy język, w którym mówi lektor. W przypadku oryginalnych ścieżek dźwiękowych, czyli w tych, w których rozmawiają bohaterowie filmu czy serialu w kwadratowym nawiasie zostanie wyświetlony napis [oryginalny].

Język zmienimy klikając w trzeci od prawej przycisk na dolnym pasku

Opcja „napisy” pozwala nam natomiast wybrać, czy w trakcie seansu będą one wyświetlane. Naturalnie możemy je całkowicie wyłączyć lub wybrać jeden z wielu języków. W przypadku opcji angielski (CC) skrót „CC” podchodzi od sformułowania Closed captioning stworzonego dla osób głuchoniemych. Wówczas poza dialogami napisy obejmują opisy dźwięków otoczenia takich jak szum morza, odgłosy strzelaniny czy zbliżających się kroków.

Opcja „dźwięk” dotyczy języka lektora, a „napisy” wyświetlanych na ekranie napisów

W tym miejscu warto zaznaczyć, że Netflix daje nam możliwość dowolnego rotowania językiem oraz napisami w trakcie seansu. Dodatkowo widzowie mogą dowolnie dostosowywać obie te opcje — dla przykładu — angielskie napisy przy polskim lektorze, czy polskie napisy przy oryginalnej angielskiej ścieżce dźwiękowej. Cóż, okazuje się, że to jak zmienić język na Netflix wcale nie jest takim trudnym zadaniem.

Poniżej znajdziecie uproszczoną instrukcję, która wyjaśni krok po kroku jak zmienić język na Netflix w trakcie oglądania filmu czy serialu.

 1. W trakcie lub przed seansem wybierz przycisk „opcji dialogowej”
 2. W zakładce „dźwięk” wybierz interesujący cię język lektora lub dubbingu
 3. W zakładce „napisy” wybierz (lub wyłącz) interesujący cię język napisów

Jak zmienić język na Netflix na TV?

Jak zmienić język na Netflixie na TV?

Kwestia zmiany języka w witrynie internetowej jest już nam znana. Okazuje się, że w przypadku aplikacji Netflix na Smart TV oraz urządzenia mobilne sprawa ma się niemal identycznie. Przed lub w trakcie sensu wystarczy kliknąć przycisk „inne” na panelu wyświetlanym pod paskiem postępu. Tam identycznie jak w serwisie www do naszego wyboru pozostaje wybór języka napisów (lub ich wyłączenie) oraz język, którym posługuje się lektor (lub oryginalna ścieżka dźwiękowa). W związku z tym śmiało można, stwierdzić, że kwestia tego, jak zmienić język na Netflixie na TV jest niemalże identyczna, jak w przypadku witryny internetowej.

Poniżej znajdziecie uproszczoną instrukcję, która wyjaśni krok po kroku jak zmienić język na Netflix na TV.

 1. W trakcie lub przed seansem wybierz przycisk „inne”
 2. W zakładce „dźwięk” wybierz interesujący cię język lektora lub dubbingu
 3. W zakładce „napisy” wybierz (lub wyłącz) interesujący cię język napisów

Jak zmienić język na Netflix w aplikacji mobilnej?

W przypadku zmiany języka Netflixa w aplikacji mobilnej zadanie jest równie proste. Wszyscy użytkownicy urządzeń takich jak smartfony po uruchomieniu serwisu muszą kliknąć „menu”, a następnie „zarządzaj profilami”. W tym miejscu wybieramy interesujące nas konto oraz napis „język tekstu”, gdzie możemy ustawić dowolną opcję.

W tym miejscu warto również wspomnieć, że w aplikacji mobilnej na stałe można zmienić język dźwięku oraz napisów wyświetlanych treści. Aby tego dokonać, należy podążać identyczną ścieżką jak powyżej, jednak zamiast elementu „język tekstu” klikamy „języki dźwięku i napisów”. Tam nie pozostaje nam nic innego jak dowolnie dobrać interesujące nas opcje pod aktualne preferencje. Okazuje się, że w przypadku aplikacji mobilnej kwestia tego, jak zmienić język na Netflix jest naprawdę prosta.

Poniżej znajdziecie uproszczoną instrukcję, która wyjaśni krok po kroku jak zmienić język na Netflix w aplikacji mobilnej.

 1. Włącz „menu” i „zarządzaj profilami”
 2. Wybierz profil i opcję „język tekstu”
 3. W zakładce „języki dźwięku i napisów” dostosuj poszczególne elementy pod swoje preferencje

Jak zmienić kraj na Netflix?

Co ciekawe Netflix oferuje również stałą zmianę języka, w którym wyświetlana jest witryna. Aby wprowadzić takie odświeżenie w życie, należy wejść w ustawienia, które w serwisie www znajdziemy w prawym górnym rogu pod hasłem „konto”. Następnie wybieramy interesujący nas profil oraz opcję „język”. Tam użytkownik może dostosować zarówno język Netflixa, jak i na stałe ustawić języki filmów, seriali i programów.

Poniżej znajdziecie uproszczoną instrukcję, która wyjaśni krok po kroku jak zmienić kraj na Netflix.

 1. Wejdź w ustawienia w zakładce „konto”
 2. Wybierz profil i opcję „język”
 3. W zakładce dostosuj poszczególne elementy pod swoje preferencje

Jak zmienić wygląd napisów na Netflix?

Skoro wiemy już gdzie i jak zmienić język na Netflix warto również przyjrzeć się opcji personalizacji napisów. Tutaj z pomocą ponownie przychodzi nam zakładka ustawień. Jednakże tym razem zamiast w opcję „język” należy kliknąć „wygląd napisów”. Co ciekawe serwis streamingowy oferuje aż siedem różnych fontów, trzy rodzaje wielkości liter oraz efekty dotyczące tła czy pogrubienia. Dzięki temu każdy widz może dostosować wygląd napisów do swoich preferencji oraz do oglądanego właśnie serialu czy filmu.

Poniżej znajdziecie uproszczoną instrukcję, która wyjaśni krok po kroku jak zmienić wygląd napisów na Netflix.

 1. Wejdź w ustawienia w zakładce „konto”
 2. Wybierz profil i opcję „wygląd napisów”
 3. W zakładce dostosuj poszczególne elementy pod swoje preferencje

Netflix zmiana języka — co jeszcze warto wiedzieć?

Oczywiście dostosowywanie dźwięku oraz napisów nie podlega żadnym ograniczeniom. Oznacza to, że każdy z użytkowników serwisu może w dowolnym momencie seansu oraz dowolną ilość razy zmieniać język samej aplikacji, jak i wyświetlanych treści. W tym miejscu warto jednak zaznaczyć, że zmiana języka, w którym działa aplikacja nie jest równoznaczne ze zmianą regionu konta. Oznacza to, że jeśli korzystacie z serwisu w Polsce, a język zostanie ustawiony na przykład na hiszpański -platforma wciąż będzie wyświetlać swoje zasoby w sposób, który wcześniej widzieliśmy w języku polskim.

Na sam koniec tego tekstu warto również postawić sobie pytanie — co oglądać na Netflix. W tym miejscu znajdziemy całą masę odpowiedzi, ponieważ serwis regularnie rotuje swoją zawartością, dzięki czemu subskrybenci nie mogą narzekać na nudę. Ponadto przygotowaliśmy dla Was zestawienia najlepszych filmów dostępnych w bibliotece Netflixa pod względem poszczególnych gatunków. Warto także zapoznać się z naszym poradnikiem, jak wykupić Netflix, by mieć już pełny dostęp do wiedzy.

Motyw