Laptop na stole wyświetlający stronę główną serwisu Netflix z dostępnymi filmami i serialami; obok laptopa doniczka z zieloną rośliną.

Jak usunąć konto na Netflix? Poradnik krok po kroku

9 minut czytania
Komentarze

Nic dziwnego, że subskrybenci znużeni lub znudzeni treściami serwowanymi przez jeden z największych serwisów streamingowych na świecie zadają sobie pytanie — jak usunąć konto na Netflix? Oczywiście ta kwestia może dotyczyć również pobudek finansowych. W końcu nie każdego stać na to, by co miesiąc opłacać jakiś streaming. Jednak spokojnie! W tym poradniku wytłumaczymy Wam krok po kroku jak wyłączyć płatności Netflix oraz jak całkowicie wyrzucić swój profil do „kosza”.

Jak usunąć konto na Netflix? To zadanie, które wymaga trochę czasu

Jak usunąć konto na Netflix? To zadanie, które wymaga trochę czasu

Przyczyn, dla których subskrybenci Netflixa chcą zrezygnować z opłacania usługi, są dziesiątki. Najprawdopodobniej najważniejszą z nich jest cena, którą trzeba co 30 dni zasilać konto serwisu streamingowego. Mówimy tutaj przecież o stałym, comiesięcznym wydatku, który w skali roku jest już naprawdę zauważalny. Przypomnijmy, że aktualnie platforma oferuje trzy plany do wyboru dla swoich subskrybentów. Te kosztują odpowiednio 29 złotych, 43 złote oraz 60 złotych miesięcznie. Widać więc, że nie są to małe kwoty. Rocznie wychodzi to aż 348 złotych, 516 złotych lub 720 złotych w zależności od wybranego przez nas planu subskrypcji. I takie wartości już pokazują, że koszty utrzymania tylko jednego streamingu są naprawdę wysokie. W związku z tym wiele osób korzystających na co dzień z Netflixa decyduje się na odejście od usługi.

Oczywiście finanse to nie jedyny powód, dla którego subskrybenci mogą chcieć zrezygnować z dostępu do serwisu. W końcu od dłuższego czasu duża część społeczności narzeka na jakość kolejnych filmów i seriali produkowanych przez amerykańską firmę. Dodajmy do tego także stale rozwijającą się konkurencję, czyli inne platformy streamingowe, które mogą mieć dla kogoś ciekawszy katalog filmów i seriali, niż posiada Netflix. W Polsce mamy przecież dostęp do Amazon Prime Video, Disney+, HBO Max czy Apple TV+, a do tego dochodzi jeszcze Player czy Canal+ Online. To i tak nie wszystko, co możemy oglądać online, więc rezygnacja z konta na Netflix czasem jest już koniecznością. Taki obrót spraw przyczynia się do opuszczania platformy przez kolejne grupy widzów. Cóż, niezależnie od przyczyny dziś przyjrzymy się temu, jak usunąć konto na Netflix. I jest na to kilka sposobów, które szczegółowo opisaliśmy poniżej.

Jak usunąć konto na Netflix? Do wyboru mamy dwie metody!

Naturalnie usunięcie swojego konta ze struktur Netflixa jest możliwe. Mało tego — istnieją nawet dwie metody, którymi można doprowadzić do takiego wydarzenia. Pierwsze z nich sprowadza się do swego rodzaju „śmierci naturalnej” naszego profilu. Najprościej rzecz ujmując — konto pozbawione dostępu do karty oraz całkowicie porzucone zostaje samoistnie usunięte przez serwis. Wtedy też podobnie dzieje się z wszelkimi danymi, które mieliśmy zapisane na profilu, jak np. lista filmów do obejrzenia.

Tymczasem druga z opcji, która pozwala usunąć konto na Netflix, jest dużo szybsza. Jednakże tutaj również przyda nam się trochę cierpliwości, ponieważ całość przypomina nieco biurokracyjny proces. Cóż, nie ma co owijać w bawełnę, więc przyjrzymy się wspomnianym wyżej metodom i odpowiedzmy na pytanie — jak usunąć konto na Netflix?

Jak usunąć konto na Netflix? Metoda numer #1

Netflix na smartfonie
Fot. Depositphotos Autor aa-w

Tak jak wyżej wspomniałem, pierwsza z metod wydaje się dosyć naturalna, ponieważ polega na samoistnym usunięciu nieużywanego konta. Jednakże, aby całość została przeprowadzona poprawnie, najpierw subskrybent serwisu musi zrezygnować z usługi. W związku z tym niezbędne będzie znalezienie odpowiedzi na pytanie, jak wyłączyć płatności Netflix?

W przypadku witryny internetowej platformy po zalogowaniu się do serwisu należy przejść do zakładki „konto”, które znajdziemy w prawym górnym rogu strony. Tam klikamy w przycisk „anuluj członkostwo”, a następnie potwierdzamy tę decyzję i rezygnujemy z platformy. Wówczas Netflix przestanie pobierać comiesięczne opłaty, a użytkownik profilu nie będzie mieć dostępu do biblioteki serwisu.

Jak usunąć konto na Netflix? Metoda numer #1
Opcja „anuluj członkostwo” znajduje się po lewej stronie ekranu

Po takim zabiegu nie pozostaje nam nic innego jak cierpliwie czekać. Ile czasu zajmie, zanim konto zostanie usunięte całkowicie? Po dziesięciu miesiącach Netflix automatycznie usuwa nieużywane konto. W tym miejscu warto zaznaczyć, że po odpięciu karty oraz utracie dostępu do biblioteki serwisu użytkownik, który chce na dobre pożegnać się ze swoim profilem, nie powinien nawet logować się na platformę. Jeżeli to jednak zrobi, cały proces trzeba będzie zacząć od nowa, ponieważ do zalogowania się potrzebna będzie nowa forma płatności (jak wykupić Netflix sprawdzicie w osobnym wpisie). Najprościej mówiąc — należy porzucić konto, a te po dziesięciu miesiącach zostanie permanentnie usunięte.

Jak usunąć konto na Netflix? Metoda numer #2

Oczywiście zrozumiałe jest to, że niektórzy użytkownicy Netflixa chcieliby usunąć swoje konto szybciej i nie czekać na to ponad 300 dni. Tutaj z pomocą przychodzi nam druga z metod, która polega na ręcznym zgłoszeniu chęci zlikwidowania swojego profilu w serwisie. Naturalnie pierwszym z kroków, które powinniśmy uczynić, jest podobnie jak w przypadku pierwszej, opcji anulowanie swojego członkostwa w platformie.

Następnie należy zalogować się do klienta pocztowego (np. Gmail), wykorzystując swój adres e-mail, który jest powiązany z kontem Netflix (ten, który jest używany do logowania w serwisie). Tam wybieramy opcję „napisz”, a jako adresata wpisujemy [email protected]. W treści maila prosimy platformę o niezwłoczne usunięcie naszego konta z zasobów serwisu. Przykładowe „podanie” możecie znaleźć poniżej.

Dzień dobry,
chciałbym prosić o usunięcie konta Netflix powiązanego z adresem e-mail [email protected]. Zrezygnowałem z członkostwa w serwisie, a teraz jak najszybciej prosiłbym o permanentne usunięcie mojego konta.

Dziękuję i pozdrawiam.
Jan Kowalski

W tym miejscu warto podkreślić, że prośba o usunięcie konta musi być wysłana z adresu e-mail, na który jest zarejestrowany dany profil. Dla przykładu — Netflix odrzuci podanie napisane z maila [email protected], jeśli poprosimy o usunięcie konta powiązanego z mailem [email protected]. To niby oczywiste, ale dobrze taką informację podkreślić, by nie tracić niepotrzebnie czasu, czekając na odpowiedź serwisu.

Jak usunąć konto Netflix na telewizorze?

Jak usunąć konto Netflix na telewizorze?

Jeśli wykonamy jeden z dwóch powyższych ruchów, a nasze konto Netflix zostanie usunięte, wydarzy się to na wszystkich platformach. Oznacza to, że również profil, który był używany na telewizorze, permanentne zniknie z zasobów serwisu. Wówczas aplikacja Netflixa na Smart TV będzie nam kompletnie niepotrzebna. W związku z tym wskazane jest jej usunięcie, by nie zaśmiecać sobie miejsca na dysku telewizora. To też zabezpieczy nas przed tym, że niechcący po raz kolejny będziemy próbowali zalogować się na platformę lub któryś z członków naszej rodziny to zrobi. Aby usunąć aplikację Netflix na telewizorze, należy przejść do ustawień, a następnie znaleźć opcję „aplikacje”.

Tam wyszukujemy aplikację Netflix i klikamy z menu opcję „usuń” lub „odinstaluj”. Po kilku lub kilkunastu sekundach z urządzenia zostaną usunięte wszelkie dane związane z aplikacją, przy okazji zwalniając trochę miejsca z pamięci Smart TV. Cóż, okazuje się, że jeśli przebrniemy przez jedną z powyższych metod kwestia tego, jak usunąć konto Netflix na telewizorze, będzie jedynie „wisienką na torcie”.

Jak usunąć konto na Netflix z telefonu?

W przypadku smartfonów i innych urządzeń mobilnych również po anulowaniu członkostwa na Netflix nie pozostaje nam nic innego jak wyrzucić aplikację „do kosza”. Tego dokonamy za pomocą przytrzymania ikony serwisu, a następnie kliknięciu opcji „usuń” lub „odinstaluj”. Po zastosowaniu się do tych kroków aplikacja Netflix zostanie na stałe usunięta z naszego urządzenia. Tutaj warto usuwać aplikację nie tylko z pulpitu telefonu, ponieważ w niektórych modelach smartfonów z Androidem w ten sposób odinstalujemy jedynie skrót do Netflix. Należy wejść w Ustawiania i następnie przejść do Aplikacji, gdzie usuniemy Netflix całkowicie.

Kiedy można zrezygnować z Netflixa?

Skoro wiemy już, jak usunąć konto na Netflix warto zadać sobie pytanie — kiedy można tego dokonać. Naturalnie członkostwo możemy anulować przez cały czas trwania subskrypcji, a ta zostanie automatycznie wyłączona w momencie, w którym skończy się trzydziestodniowy okres ważności naszego planu. Oznacza to, że nie musimy czekać do ostatniego dnia, a cały proces można wykonać nawet kilka sekund po wykupieniu miesięcznej subskrypcji.

Jak usunąć konto na Netflix — co jeszcze warto wiedzieć?

Jak usunąć konto na Netflix? Z całą pewnością można stwierdzić, że wcale nie jest to zadanie proste, jednak wystarczy nieco cierpliwości oraz czasu, a nasz profil zostanie permanentne wykasowany z zasobów popularnego serwisu streamingowego. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na całkiem spore bezpieczeństwo tego procesu. Aby dojść do tego, jak usunąć konto na Netflix potrzeba, albo dziesięciu miesięcy żmudnych oczekiwań, albo dostępu do poczty elektronicznej posiadacza profilu. W związku z tym szansa na to, że „ktoś” otrzyma możliwość skasowania naszego konta, jest naprawdę niewielka.

Na sam koniec tego tekstu warto również postawić sobie pytanie — co oglądać na Netflix. W tym miejscu znajdziemy całą masę odpowiedzi, ponieważ serwis regularnie rotuje swoją zawartością, dzięki czemu subskrybenci nie mogą narzekać na nudę. Ponadto przygotowaliśmy dla Was zestawienia najlepszych filmów dostępnych w bibliotece Netflixa pod względem poszczególnych gatunków. Warto także zapoznać się z naszym poradnikiem, czy można oglądać Netflix za darmo, by mieć już pełny dostęp do wiedzy. Poniżej możecie także znaleźć kilka interesujących rankingów filmów na Netflix, jeżeli jednak zdecydujecie się na to, by pozostać dalej użytkownikiem platformy.

Motyw