Osoba trzymająca smartfon z uruchomioną aplikacją Netflix wyświetlającą popularne seriale i filmy.
LINKI AFILIACYJNE

Sądzisz, że mało płacisz za Netflix? To lepiej usiądź, bo zaraz się to zmieni

3 minuty czytania
Komentarze

Nie od dziś wiadomo, że cena Netflix w zestawieniu z resztą serwisów streamingowych jest mało atrakcyjna. Patrząc chociażby na to, ile wynosi cena Disney+, SkyShowtime czy oczywiście Amazon Prime Video, trudno stawiać Netflix na pierwszym miejscu pod tym względem. Jasne, nowości na Netflix czasem są naprawdę interesujące, ale czy faktycznie to wystarczy, by dalej przyciągać widzów? Widać włodarze Netflix mają plan na to, by przetestować ich cierpliwość, ponieważ jak donosi Wall Street Journal, niebawem szykują się podwyżki za dostęp do platformy.

Podwyżka ceny za Netflix w drodze – tanio już było

Netflix
fot. Souvik Banerjee / Pixabay

Najlepsze seriale na Netflix czy też fajne filmy to standard. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że w bibliotece serwisu jest co obejrzeć i można znaleźć naprawdę sporo dobrego, ale już sama cena za dostęp dla niektórych może być odrzucająca. Pakiet podstawowy to koszt 29 złotych miesięcznie, ale tutaj nie ma jakości 4K, ani nawet Full HD, a samo HD. Chcąc mieć Full HD musimy wyłożyć z kieszeni minimum 43 złote na miesiąc. Rozdzielczość 4K to już 60 złotych, choć na innych platformach zazwyczaj dostajemy ją „w cenie”. Teraz jednak zapowiada się, że cena Netflix pójdzie w najbliższych miesiącach w górę.

Według źródeł Wall Street Journal, podwyżki można spodziewać się w ciągu najbliższych kilku tygodni. Z początku nowe ceny pojawić się mają w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie, a następnie może to czekać resztę rynków. Nie wiadomo jak duża miałaby być podwyżka, ale ostatnio całe Hollywood mocno oberwało przez strajk aktorów oraz scenarzystów. Firmy produkujące nowe treści zaczęły mniej zarabiać, a przecież gdzieś trzeba sobie to odbić. W USA za ten „średni” plan subskrypcji należy zapłacić obecnie ponad 15 dolarów, a więc około 66 złotych miesięcznie, czyli więcej o 1/3 niż u nas. Widać więc, że polskie ceny dostosowane są do rynku, ale jeżeli podwyżka będzie globalna, to i u nas stanie się drożej. O ile? Tutaj nie ma co jeszcze spekulować, ale oglądanie Netflix dla wielu stanie się po prostu nieopłacalne.

Konkurencja na rynku streamingów jest ogromna, a Netflix dalej pozostaje liderem branży. Czy podwyżka ceny cokolwiek w tym zakresie zmieni? Raczej nie. Ludzie trochę ponarzekają, a potem i tak wykupią dostęp lub będą go po prostu przedłużać. I tak to się kręci.

Źródło: Wall Street Journal / The Verge

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw