Smartfon leżący na drewnianym blacie z otwartą aplikacją Netflix na ekranie.
LINKI AFILIACYJNE

Netflix mocno podnosi ceny w Europie. Tak wygląda nowy cennik

3 minuty czytania
Komentarze

Stało się! Netflix odniósł niewątpliwy sukces w blokowaniu współdzielenia kont, a to otworzyło drogę właścicielom platformy do podwyższenia cen subskrypcji. Na początek z nowym cennikiem zmierzą się mieszkańcy trzech krajów, jednak wszystko wskazuje na to, że ten trend pojawi się także na kolejnych rynkach. Można więc powiedzieć, że cena Netflix w Polsce też w najbliższych miesiącach może ulec zmianie.

Droższe subskrypcje Netflix stają się rzeczywistością

Logo Netflix na laptopie
Fot. Depositphotos autor bernardojbp

Jak mawia klasyk „nic nie może wiecznie trwać”. Okazuje się, że ta życiowa prawda dotyczy również cennika usługi Netflix. Gigant streamingu oficjalnie ogłosił, że podwyżka cen subskrypcji w pierwszej kolejności zawita do Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Francji. Na szczęście aktualnie nie mówi się nic o Polsce, jednak działania platformy przyzwyczaiły nas do tego, że wszelkie aktualizacje pojawiają się stopniowo. W końcu taką samą drogę przeszła blokada współdzielenia kont czy aktualnie przechodzi plan z reklamami.

Jak jednak prezentują się nowe ceny na trzech wspomnianych przed chwilą rynkach? W przypadku Stanów Zjednoczonych Netflix zmienił wartość planu Premium z $19,99 na $22,99 miesięcznie. Z kolei plan Podstawowy, który został także wycofywany i nie jest już dostępny dla nowych członków, będzie teraz kosztować $11,99 zamiast dotychczasowych $9,99. Co ciekawe platforma nie zmieniła cen planu z reklamami ($6,99) oraz planu Standardowego ($15,49).

Tymczasem Brytyjczycy i Francuzi muszą pogodzić się z pełną reorganizacją cennika. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi Netflixa, będą one prezentować się następująco:

Wielka Brytania

  • Plan z reklamami – £4.99 (około 25 zł)
  • Plan Podstawowy – £7.99 (około 40 zł)
  • Plan Standardowy – £10.99 (około 56 zł)
  • Plan Premium – £17.99 (około 92 zł)

Francja

  • Plan z reklamami – 5.99€ (około 26 zł)
  • Plan Podstawowy – 10.99€ (około 49 zł)
  • Plan Standardowy – 13.49€ (około 60 zł)
  • Plan Premium – 19.99€ (około 90 zł)

Zobacz też: HBO Max znika. Znamy termin, w jakim następca ma trafić do Polski

Oczywiście sam Netflix zaznacza, że w obliczu aktualnej sytuacji ekonomicznej na świecie oraz treści, które dostarcza, podwyżka cen była nieunikniona. Dodatkowo platforma broni się stosunkowo niską ceną najtańszego z pakietów, czyli planu z reklamami.

Nasza cena podstawowa jest niezwykle konkurencyjna w porównaniu z innymi platformami streamingowymi. Dla przykładu w Stanach Zjednoczonych wynosi ona zaledwie 6,99 dolara za miesiąc, czyli znacznie mniej niż średnia cena pojedynczego biletu do kina.

Netflix

Cóż, w przypadku Polaków zdecydowanie warto korzystać z Netflixa, póki „nasz” cennik wciąż nie został zaktualizowany. W tym miejscu z chęcią odeślę was do naszego zestawienia z najfajniejszymi filmami na platformie.

Źródło: Deadline

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw