LINKI AFILIACYJNE

Jaki telewizor z DVB-T2 kupić? Doradzamy niezależnie od budżetu

Zaktualizowano

Hisense A4GB

Rozdzielczość Full HD przy ograniczonym budżecie


TCL P735

Duża matryca i jakość 4K w dobrej cenie


Philips PUS8517

Ambilight wynosi rozrywkę na wyższy poziom


LG OLED A2

OLED w jednym z najlepszych wydań


Nowy standard telewizji naziemnej

Przyszedł nowy standard telewizji naziemnej, a Twój telewizor go nie obsługuje? Pewnie zastanawiasz się jaki telewizor z DVB-T2 kupić. W tym tekście znajdziesz telewizory wyposażone w dekodery DVB-T2, dzięki czemu nie będziesz musiał dokupować oddzielnego urządzenia, a jednocześnie będziesz w stanie ulepszyć jakość obrazu względem twojego aktualnego urządzenia.

Czym jest DVB-T2?

DVB-T2 jest następcą kodowania systemu DVB-T i od 28 marca rozpoczęło się przełączanie sygnału. Zapewnia on lepszą jakość odbioru, stosuje lepsze metody kompresji, a także lepiej wykorzystuje obecne pasma. Pozwolił on także podnieść jakość telewizji naziemnej nawet do 4K HDR, tak jak nadawane były mecze z mundialu mistrzostw świata w Katarze. Dodatkowo standard ten jest w pełni bezpłatny. W teorii oczywiście, bo opłacamy go z pomocą abonamentu RTV. Wszystkie sprzedawane obecnie telewizory muszą posiadać wbudowany dekoder DVB-T2, więc te poniżej to nasze propozycje. 

Jaki tani telewizor z DVB-T2 kupić? Hisense A4BG

jaki telewizor z dvb-t2 kupić, hisense a4bg

Hisense A4BG jest niedrogim telewizorem FullHD (1920 x 1080 pikseli), który dostępny jest w dwóch popularnych rozmiarach, 32 oraz 40 cali. Posiada on niewielkie opóźnienie, wbudowane Smart TV VIDAA, które działa przyzwoicie, a także możliwość nagrywania na USB, co może być przydatną opcją dla wielu użytkowników. Jest on jednak ciemnym telewizorem z maksymalną jasnością około 200 nitów, przez co nie nadaje się do jasnego salonu. Należy jednak pamiętać, że przy tak ograniczonym budżecie może być ciężko wybrać coś innego. 

Jaki telewizor 4K z DVB-T2 kupić? JVC LT43VA6900P

Jeśli zastanawiacie się jaki tani telewizor z DVB-T2 kupić, to warto spojrzeć w stronę JVC LT43VA6900P, który jest najtańszym telewizorem 4K, który obsługuje kodowanie DVB-T2. Działa on na systemie Android TV 9.0, dzięki czemu łatwo możemy podłączyć do telewizora swój telefon. Jest on również dosyć jasny. Maksymalna jasność to około 350 nitów, co może nie wygra jeszcze nierównej walki ze słońcem, ale spokojnie pozwoli oglądać telewizję w zacienionym salonie, czy sypialni.

Jaki duży telewizor z DVB-T2 kupić? TCL P735

Jeśli zastanawiasz się jaki duży telewizor z DVB-T2 kupić, to na pewno musisz spojrzeć w kierunku firmy TCL i ich modelu P735, gdzie największa dostępna opcja ma aż 65 cali. Posiada on system Android TV, rozdzielczość 4K, szeroki gamut kolorystyczny, a także całkiem przyzwoite głośniki jak na budżet, w którym się znajduje. Jeśli jesteście fanami streamingów, to TCL P735 obsługuje Dolby Vision HLG, czy HDR10. Dzięki temu filmy z Netflixa, HBO Max, czy Disney+ obejrzycie bez problemów w najwyższej jakości. Całość jest dobrze wykonana, telewizor stoi stabilnie, a system działa stosunkowo płynnie i nie zacina się przy codziennym użytkowaniu. 

Jaki telewizor z DVB-T2 i Ambilight kupić? Philips PUS8517

Philips PUS8517 jest idealną opcją, jeśli chcemy kupić niedrogi telewizor z DVB-T2, który będzie wydawał się większy. Dzięki trzystronnemu oświetleniu Ambilight telewizor rozświetla ścianę za sobą i sprawia, że wasze ulubione filmy z Netflixa zapewnią wam całkiem nowe wrażenia. Warto też pomyśleć nad zawieszeniem telewizora nad ścianą, bo jeśli zastosujemy odpowiedni uchwyt, to efekty będą jeszcze lepsze niż w przypadku ustawienia ekranu bezpośrednio na szafce RTV. Dzięki szerokiemu zakresowi wymiarów możemy również łatwo dobrać rozmiar telewizora do naszego salonu. Sam telewizor jest też bardzo dobrą opcją do muzyki, oczywiście, jeśli posiadamy oddzielny układ audio dla najlepszej jakości, to możemy włączyć Ambilight, który będzie się do niej dopasowywał. 

Jaki telewizor z DVB-T2 kupić? LG OLED A2

Jeśli szukacie jednak czegoś, co zapewni znacznie lepszą jakość obrazu niż wyżej przedstawione modele, to na pewno warto spojrzeć w kierunku telewizorów OLED, które również obsługują DVB-T2. Jednym z takich telewizorów jest oczywiście LG OLED z serii A2. Jego maksymalna jasność w HDR to około 500 nitów, co jest bardzo dobrym wynikiem względem serii A1 z zeszłego roku. Telewizor posiada też system LG WebOS z pilotem Magic Remote, dzięki czemu systemem możemy sterować nie tylko z pomocą przycisków, ale także ruchu nadgarstka. Dla wielu osób jest to zdecydowanie wygodniejsza opcja niż szukanie konkretnych klawiszy, czy przewijanie się przez całą klawiaturę widoczną na ekranie telewizora. 

Jaki telewizor z DVB-T2 kupić? Hisense U8HQ

Jaki telewizor z DVB-T2 kupić? Hisense U8HQ

Hisense U8HQ jest kolejną droższą propozycją w tym zestawieniu, ale tym razem jest to telewizor oparty o podświetlenie MiniLED. W zależności od rozmiaru posiada on około 120 lub 160 stref lokalnego wygaszania, co jest wielką zaletą względem konwencjonalnych telewizorów LCD, a także posiada wbudowany soundbar i à la subwoofer umieszczony z tyłu telewizora. System operacyjny, na którym pracuje Hisense U8HQ to VIDAA, czyli ich autorska konstrukcja, która działa bezproblemowo, bardzo płynnie i szybko. Płacimy za to jednak brakiem wielu aplikacji jak Twitch, czy nawet Spotify. Producent jednak na bieżąco dokłada nowe możliwości do swojego systemu, w tym Polsat Box, czy CDA, które w naszej społeczności są bardzo lubiane. 

Całość dopełnia standardowy pilot, który posiada wiele przycisków funkcyjnych, jak i pełen zestaw klawiszy klasyczny, wraz z pełną klawiaturą i dodatkowymi przyciskami kierującymi bezpośrednio do serwisów streamingowych. Telewizor dzięki wysokiej jasności jest również idealną opcją dla fanów oglądania filmów za dnia. Jest on w stanie osiągnąć około 1400 nitów w HDR, co jest niesamowitym wynikiem. Gracze również nie będą zawiedzeni, jest to bowiem pierwszy w tym zestawieniu telewizor z DVB-T2 i odświeżaniem 120 Hz, a także pełnym gniazdem HDMI 2.1, które obsługuje VRR i ALLM. 

Jaki telewizor z DVB-T2 kupić? Samsung Q77B

Samsung Q77B to z kolei średniopółkowy model, który idealnie sprawdzi się w wielu domach ze względu na swoją wysoką uniwersalność. Posiada on jasny wyświetlacz na poziomie do 500 nitów, dzięki któremu bezproblemowo będziemy w stanie oglądać filmy, czy wiadomości w jasnym salonie. Posiada system operacyjny Tizen, na którym znajdziemy większość popularnych aplikacji streamingowych, a także łatwo podłączymy telewizor z telefonem używając aplikacji SmartThings. Samsung Q77B nie nadaje się jednak do użytku jako monitor. System uruchamia tryb, w którym bardzo mocno przekłamywane są kolory, co nie jest przyjemną opcją. 

Jeśli myślicie, jaki telewizor z DVB-T2 kupić, to ważnym aspektem jest pilot, który w tym przypadku nie jest najlepszą opcją. Do okazjonalnego odbierania sygnału naziemnego nie powinno nam to przeszkadzać, ale jeśli planujemy używać telewizora głównie do oglądania z pomocą technologii DVB-T2, to nie będzie to już najprzyjemniejsze rozwiązanie. Wynika to z tego, że Samsung stosuje niewielkie piloty, na których nie znajdziemy klawiatury numerycznej. Należy użyć klawisza wielofunkcyjnego, a następnie z pomocą strzałek możemy wybierać konkretne cyfry. Do tego oczywiście dochodzi możliwość przełączania kanałów w górę i dół, ale nie jest to najszybsze rozwiązanie. 

Jaki telewizor z DVB-T2 kupić? Hisense E76GQ

HISENSE 55E76GQ

Jeśli zastanawiacie się, jaki telewizor z DVB-T2 kupić, to warto spojrzeć w stronę zeszłorocznego modelu od Hisense, czyli E76GQ. Jest on bardzo dobrze wycenionym telewizorem, z równie dobrą jakością obrazu na swoją cenę. Do tego posiada bardzo wygodnego pilota, który jest stosunkowo kompaktowy, a mimo to posiada komplet przycisków. Hisense E76GQ operuje na autorskim systemie VIDAA, który jest bardzo prosty w użytkowaniu i bez problemu przyjmie się w wielopokoleniowym domu. Jedynym jego większym problemem jest brak HBO Max oraz aplikacji muzycznych, takich jak Spotify. 

Telewizor posiada za to przeciętny dźwięk, więc zalecałbym doinwestowanie w soundbar, jak chociażby Sonos Ray, który dzięki funkcji Spotify Connect dodatkowo uzupełni braki systemu operacyjnego VIDAA. Ostatnim minusem telewizora jest jego skłonność do chwiania się, ale nóżki są na tyle stabilne, że nie ma potrzeby obawiać się spadnięcia go z szafki RTV. Warto jednak przemyśleć powieszenie go na ścianie, co dzięki dobraniu odpowiedniej wysokości, uchwytu, a także ukryciu kabli, sprawi, że będzie on się świetnie prezentował w każdym wnętrzu.

Część odnośników w artykule to linki afiliacyjne. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ofertą na konkretny produkt – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji i jej niezależność.

Motyw