Jak wylogować się z Netflixa na TV? Pokazujemy krok po kroku

3 minuty czytania
Komentarze

„Jak wylogować się z Netflixa na TV?” jest jednym z częstych pytań zadawanych przez użytkowników tej popularnej aplikacji streamingowej.

Aplikacja Netflix bije rekordy popularności wśród fanów telewizji młodego i starszego pokolenia – największa na świecie platforma streamingowa gwarantuje niezliczone godziny jakościowej rozrywki, dając dostęp do wielu kultowych seriali, najnowszych hitów filmowych, interesujących dokumentów czy programów telewizyjnych.

Okazuje się, że wylogowanie się z Netflixa na TV nie jest w żadnym przypadku trudne – wystarczy poświęcić chwilę na przeczytanie naszego poradnika.

Jak wylogować się z Netflixa na TV?

Netflix stał się niezwykle cennym zasobem rozrywkowym dla ogromnej liczby ludzi w wielu krajach. Po wykupieniu abonamentu możliwe staje się oglądanie ulubionych produkcji zarówno na urządzeniach mobilnych (smartfony, iPhone’y, tablety, iPody, iPady, laptopy) oraz nieco większych urządzeniach – m.in. domowych telewizorach, a także konsoli do gier, dekoderze czy odtwarzaczu multimedialnym.

Co ciekawe, seriale i filmy można pobierać w momencie, gdy planujemy rozrywkę w miejscu, w którym nie będziemy mieli dostępu do internetu. Warunkiem jest jednak posiadanie urządzenia z systemem operacyjnym Android, Windows 10 (i młodsze) oraz iOS.

Warto wiedzieć, że im więcej filmów, seriali i programów oglądamy, algorytm Netflixa jest w stanie podpowiadać swoim użytkownikom kolejne tytuły produkcji, które najprawdopodobniej w najlepszy sposób będą odpowiadać ich gustom.

Współcześnie produkowane telewizory – zwane Smart TV – dają nie tylko możliwość oglądania telewizji w tradycyjnym sensie, ale oferują przy tym dostęp do internetu. To właśnie atrakcje dostępne w internecie stają się z czasem bardziej interesującą opcją dla kinomanów domowego zacisza – wśród nich prym wiedzie zapewne aplikacja Netflix. Mimo to wiele osób boryka się z odpowiedzią na pytanie, jak wylogować się z Netflixa na TV.

Szybkie wylogowanie się z Netflixa na domowym telewizorze może okazać się pomocne, gdy potrzebujemy dostępu do innego konta lub nie chcemy udostępniać własnego konta innym osobom.

Jak zatem wylogować się z Netflixa na TV? Choć zadanie może z pozoru wydawać się łatwe, wiele osób w pierwszym momencie nie może znaleźć odpowiedniego przycisku spełniającego ich żądanie.

W przypadku odbiornika telewizyjnego jednej z popularnych marek – Samsunga – należy w pierwszej kolejności znaleźć się na ekranie głównym aplikacji Netflix. W lewej części ekranu powinniśmy zauważyć menu – po jego kliknięciu wybieramy opcję “uzyskaj pomoc”, a dalej “wyloguj się”. Co ciekawe, po wybraniu tej opcji Netflix zapyta użytkownika, czy na pewno decyduje się wylogować z konta. Po wybraniu odpowiedzi twierdzącej, aplikacja wylogowuje użytkownika z jego osobistego konta.

Brak opcji “uzyskaj pomoc”. Jak wylogować się z Netflixa na TV?

Co zrobić, gdy po rozwinnięciu menu na ekranie głównym aplikacji Netflix nie widzimy opcji “uzyskaj pomoc”? Wtedy przychodzi czas na odszukanie opcji “ustawienia”. Może się kryć ona również pod ikoną koła zębatego. Po kliknięciu przycisku będziemy mogli dostrzec opcję wylogowania się – po jej wyborze aplikacja zapyta nas o potwierdzenie decyzji. Przy wyborze opcji “tak”, zostaniemy wylogowani z konta.

Jak wylogować się z Netflixa na TV, gdy brak opcji “uzyskaj pomoc” i “ustawienia”?

Wylogowanie się z Netflixa na domowym odbiorniku telewizyjnym jest także możliwe w sytuacji, gdy na ekranie głównym aplikacji nie odnajdujemy przycisków opcji “uzyskaj pomoc” i “ustawienia”.

Alternatywą jest tutaj wybranie (dość nietypowo wyglądającej) sekwencji guzików na pilocie telewizora. Są to następujące przyciski: strzałka w górę, strzałka w górę, strzałka w dół, strzałka w dół, strzałka w lewo, strzałka w prawo, strzałka w lewo, strzałka w prawo, a na koniec cztery razy pod rząd strzałka w górę.

Po poprawnym wybraniu szeregu przycisków na ekranie powinna pojawić się możliwość wyboru wylogowania się z Netflixa. Istnienie powyższej kombinacji przycisków na pilocie telewizora warto mieć w pamięci również w sytuacji, gdy chcemy dezaktywnować konto, dokonać resetu aplikacji lub wybrać opcję “zacznij od nowa”.

Motyw