sony logo

Xperia F może być pierwszym składanym smartfonem Sony

Newsy

Abstrahując od trwałości składanych smartfonów, wydaje się, że właśnie tak będzie wyglądała przyszłość urządzeń mobilnych. Koncern Sony pozostaje niezrażony problemami Samsunga z modelem Galaxy Fold i według najnowszych doniesień pracuje właśnie nad swoim urządzeniem w kategorii „składaków”. Będą zatem kolejnym dużym producentem po Samsungu, Huaweiu, Motoroli i Xiaomi, który spróbuje wejść na ten raczkujący segment smartfonów. Japońska korporacja planuje dokonać tego dopiero w przyszłym roku, by mieć czas na dopracowanie urządzenia i uniknięcie błędów konkurencji.

Składana Xperia F może być szansą Sony na powrót do łask klientów

foldable smartphone

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Dział urządzeń mobilnych Sony nie radzi sobie najlepiej w ostatnich latach. Niedawne decyzje koncernu zmierzały do maksymalnej redukcji kosztów, m.in. poprzez wycofanie się z części rynków. Firmie zarzuca się, że jest mało innowacyjna, design ich urządzeń jest przestarzały, a ceny zbyt wysokie i nieadekwatne do oferowanych parametrów. Udany projekt składanej Xperii F mógłby pomóc w odwróceniu tego trendu i pozwolić Japończykom na realne konkurowanie z tuzami rynku.

Zobacz także: [SPT #62] Katastrofa Huawei, Windows 1903 dostępny, Sony ucieka

Nie jest to misją niemożliwą, ponieważ w tym segmencie nadal brakuje wyraźnego lidera. Samsung opóźnia premierę Galaxy Fold, a Huaweia trapią poważne problemy wynikające z decyzji Donalda Trumpa. Bardzo prawdopodobne, że pierwszy udany model składanego smartfona zapewni jego producentowi pozycję lidera. Sony musiałoby jednak w tym celu umiejętnie wykorzystać potknięcia konkurentów. Ponadto, Xperia F powinna być wolna od wszystkich mankamentów, które cechują minione flagowce Sony.

 

Źródło: MySmartPrice, PhoneArena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x