Abstrahując od trwałości składanych smartfonów, wydaje się, że właśnie tak będzie wyglądała przyszłość urządzeń mobilnych. Koncern Sony pozostaje niezrażony problemami Samsunga z modelem Galaxy Fold i według najnowszych doniesień pracuje właśnie nad swoim urządzeniem w kategorii „składaków”. Będą zatem kolejnym dużym producentem po Samsungu, Huaweiu, Motoroli i Xiaomi, który spróbuje wejść na ten raczkujący segment smartfonów. Japońska korporacja planuje dokonać tego dopiero w przyszłym roku, by mieć czas na dopracowanie urządzenia i uniknięcie błędów konkurencji.

Składana Xperia F może być szansą Sony na powrót do łask klientów

foldable smartphone

Dział urządzeń mobilnych Sony nie radzi sobie najlepiej w ostatnich latach. Niedawne decyzje koncernu zmierzały do maksymalnej redukcji kosztów, m.in. poprzez wycofanie się z części rynków. Firmie zarzuca się, że jest mało innowacyjna, design ich urządzeń jest przestarzały, a ceny zbyt wysokie i nieadekwatne do oferowanych parametrów. Udany projekt składanej Xperii F mógłby pomóc w odwróceniu tego trendu i pozwolić Japończykom na realne konkurowanie z tuzami rynku.

Zobacz także: [SPT #62] Katastrofa Huawei, Windows 1903 dostępny, Sony ucieka

Nie jest to misją niemożliwą, ponieważ w tym segmencie nadal brakuje wyraźnego lidera. Samsung opóźnia premierę Galaxy Fold, a Huaweia trapią poważne problemy wynikające z decyzji Donalda Trumpa. Bardzo prawdopodobne, że pierwszy udany model składanego smartfona zapewni jego producentowi pozycję lidera. Sony musiałoby jednak w tym celu umiejętnie wykorzystać potknięcia konkurentów. Ponadto, Xperia F powinna być wolna od wszystkich mankamentów, które cechują minione flagowce Sony.

 

Źródło: MySmartPrice, PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartłomiej Orkiszewski

Pasjonat urządzeń mobilnych od czasów Sony Ericssona J210i oraz szeroko pojętego świata tech.