sony xperia ace oficjalnie specyfikacja wygla cena

Sony przedstawia nową strategię – wiele krajów musi pożegnać Xperie

Newsy

Źle się dzieje w państwie… Sony. Japończycy od długiego czasu nie mogą podołać przemianom na mobilnym rynku, które po prostu wymuszają tworzenie coraz tańszych urządzeń. To się odbija na serii Xperia, która wciąż jest ciekawa, ale niestety niesamowicie droga. Społeczeństwo przestało wychodzić z założenia, że droższe musi być lepsze, kiedy chińska fala już się rozlała. Jakby nie patrzeć, to ostatnie wyniki i plany Sony są rekordowo niskie. Dlatego firma postanowiła przygotować nową strategię, co w głównej mierze wiąże się z opuszczeniem wielu krajów.

Sony żegna się z wieloma krajami — Europa na pierwszym planie strategii

sony strategia rozwoj rezygnacja kraje

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Dzisiaj oddział Sony, który zajmuje się smartfonami, to dokładnie ten sam dział, który przygotowuje telewizory, aparaty i sprzęt audio. Japończycy uznali, że muszą zrobić takie połączenie, a nuż uda się wyjść na plus. Kolejnym elementem strategii firmy jest wycofanie się z wielu krajów, co doskonale pokazuje powyższa grafika. Koszty operacyjne mają zostać zredukowane o połowę, co ostatecznie ma sprawić, że produkcja smartfonów przez Sony ponownie zacznie się opłacać już w 2020 roku (kalendarz księgowy).

Zobacz też: Oppo A9x przedstawiony — co oferuje jeden z tańszych modeli firmy?

Teoretycznie założenia Japończyków są dobre, bo rezygnują z rynków, na których tak naprawdę nie mieli żadnych szans na sukces ze swoimi cenami. Indie czy też Brazylia nie są zainteresowani Xperiami, kiedy do wyboru mają Xiaomi lub — z gatunku premium — OnePlusa. Jednak czy Europa i sama Japonia nadal są skłonne do zakupu smartfonów od Sony?

 

Źródło: GSM Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x