sony xperia ace oficjalnie specyfikacja wygla cena

Sony przedstawia nową strategię – wiele krajów musi pożegnać Xperie

Newsy

Źle się dzieje w państwie… Sony. Japończycy od długiego czasu nie mogą podołać przemianom na mobilnym rynku, które po prostu wymuszają tworzenie coraz tańszych urządzeń. To się odbija na serii Xperia, która wciąż jest ciekawa, ale niestety niesamowicie droga. Społeczeństwo przestało wychodzić z założenia, że droższe musi być lepsze, kiedy chińska fala już się rozlała. Jakby nie patrzeć, to ostatnie wyniki i plany Sony są rekordowo niskie. Dlatego firma postanowiła przygotować nową strategię, co w głównej mierze wiąże się z opuszczeniem wielu krajów.

Sony żegna się z wieloma krajami — Europa na pierwszym planie strategii

sony strategia rozwoj rezygnacja kraje

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Dzisiaj oddział Sony, który zajmuje się smartfonami, to dokładnie ten sam dział, który przygotowuje telewizory, aparaty i sprzęt audio. Japończycy uznali, że muszą zrobić takie połączenie, a nuż uda się wyjść na plus. Kolejnym elementem strategii firmy jest wycofanie się z wielu krajów, co doskonale pokazuje powyższa grafika. Koszty operacyjne mają zostać zredukowane o połowę, co ostatecznie ma sprawić, że produkcja smartfonów przez Sony ponownie zacznie się opłacać już w 2020 roku (kalendarz księgowy).

Zobacz też: Oppo A9x przedstawiony — co oferuje jeden z tańszych modeli firmy?

Teoretycznie założenia Japończyków są dobre, bo rezygnują z rynków, na których tak naprawdę nie mieli żadnych szans na sukces ze swoimi cenami. Indie czy też Brazylia nie są zainteresowani Xperiami, kiedy do wyboru mają Xiaomi lub — z gatunku premium — OnePlusa. Jednak czy Europa i sama Japonia nadal są skłonne do zakupu smartfonów od Sony?

 

Źródło: GSM Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x