Konsola do gier Nintendo Switch z przyciskami i dżojstikami obok słuchawek na drewnianym blacie.
LINKI AFILIACYJNE

Nintendo Switch 2 może przynieść dużą zmianę związaną z kontrolerami

3 minuty czytania
Komentarze

Coraz więcej plotek pojawia się na temat Nintendo Switch 2, choć dalej nie wiadomo, kiedy konsola Japończyków miałaby się w ogóle pojawić. Najnowsze informacje dotyczą kontrolerów Joy-Con, które z główną częścią konsoli miałby się łączyć inaczej, niż w obecnej wersji urządzenia. Nintendo miało sporo problemów w przeszłości z kontrolerami więc każda zmiana dotycząca właśnie ich, może być odebrana przez fanów z ulgą.

Nintendo Switch 2 z nowymi kontrolerami Joy-Con

mobilna konsola Nintendo Switch
fot. Szymon Baliński / android.com.pl

Bardzo długo miłośnicy konsoli od Nintendo muszą czekać na jej nową wersję. Wprawdzie pojawił się Nintendo Switch OLED czy też wersja Lite, ale to nie to samo, co nowa generacja. Nintendo zostało więc poniekąd w tyle za Microsoft oraz Sony, które zdążyły już wypuścić kolejne wersje urządzeń (Xbox Series X oraz PlayStation 5). Nintendo pod tym względem zdaje się nie walczyć o palmę pierwszeństwa i walczyć o uwagę graczy. Jednak wiele wskazuje na to, że Nintendo Switch 2 jest coraz bliżej.

Konsola do gier Nintendo Switch umieszczona na drewnianym blacie, z doczepionymi dwoma kontrolerami Joy-Con po bokach ekranu.
Fot. Nintendo / materiały prasowe

Nowe informacje o konsoli dotyczą samych kontrolerów Joy-Con, które mają być nie tylko większe od tych używanych obecnie, ale też inaczej przyczepiane do samego Switcha. Obecnie są one wsuwane, a jeżeli doniesienia się potwierdzą, Joy-Cony będą wykorzystywały magnetyczne łączenie. System „prowadnic” odszedłby tym samym w zapomnienie. Tym samym stare Joy-Cony raczej nie będą kompatybilne z nową wersją konsoli, ale już kontrolery Switch Pro mogą być.

Kiedy premiera Nintendo Switch 2?

Konsola Nintendo Switch z niebieskim i czerwonym kontrolerem Joy-Con położona na kocu w biało-brązowe wzory, z ekranem pokazującym menu główne z grami.
Fot. Szymon Baliński / android.com.pl

Switch w nowej wersji ma być też większy, niż konsola, którą kupimy teraz w sklepach, choć ponoć mniejsza, niż Steam Deck. W sieci pojawiły się też informacje, że niektórzy dziennikarze widzieli już nową konsolę Japończyków, ale nie pozwolono im jej nawet dotknąć. Dokładna data premiery urządzenia nie jest znana, ale przewiduje się, że to może trafić do sprzedaży pod koniec 2024 roku lub w pierwszych miesiącach 2025.

Nintendo może czekać na moment, kiedy będzie miało w katalogu więcej produkcji. Nie ma się co oszukiwać. Ta konsola przeznaczona jest raczej dla graczy, z określonymi wymaganiami i gustem. Bardziej casualowi użytkownicy sięgają po produkty Sony czy Microsoftu. Zobaczymy jeszcze, ile przyjdzie nam zapłacić za nowego Switcha, ale o tym przekonamy się dopiero za kilka miesięcy. Do tego czasu warto sprawdzić najlepsze gry na laptopa, by jakoś zabić czas.

Źródło: Eurogamer. Zdjęcie otwierające: Milton Buz

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw