Samsung musiał opóźnić premierę Galaxy Fold z powodu pewnych problemów ze składanym smartfonem, które wymagały poprawy. Od tego czasu firma nie potwierdziła nowej daty premiery, chociaż liczne przecieki sugerowały koniec maja albo czerwiec. Okazuje się jednak, że nawet ta druga opcja była nazbyt optymistyczna.

Nie zobaczymy Galaxy Fold w czerwcu

galaxy fold w czerwcu

Ostatnie raporty sugerowały, że problemy zostały rozwiązane i że Samsung wyda urządzenie w czerwcu. Szef Samsunga sam powiedział ponad dwa tygodnie temu, że nowa data zostanie ogłoszona wkrótce. Niestety, najnowszy raport z Korei Południowej twierdzi, że możemy nie zobaczyć składanego smartfona w przyszłym miesiącu. Raport wspomina, że Samsung miał zamiar wydać swój pierwszy składany smartfon Galaxy Fold w czerwcu. Jednak okazuje się, że firma potrzebuje więcej czasu, żeby upewnić się, iż zmiany sprzętowe, które wprowadzono w konstrukcję składanego urządzenia, są wystarczające. Wcześniej mówiono, że Samsung rozpocznie testy sieci Galaxy Fold w połowie maja.

Zobacz też: 3 powody, dla których wyświetlacz Galaxy Fold się psuje

Warto także zwrócić uwagę, że Samsung nie musi już aż tak mocno się spieszyć z premierą składanego smartfona z powodu ciągłych problemów Huaweia. Początkowy pośpiech wynikał z tego, że producent chciał być pierwszą firmą, która sprzedaje składany smartfon. Składany smartfon Huaweia miał mieć premierę tego lata, ale może napotkać na opóźnienia z powodu kłopotów z rządem USA. Samsung nie musi się już spieszyć. Może wykorzystać dodatkowy czas na testy. Producent oczywiście dotrzymał poprzedniej obietnicy i anulował wszystkie zamówienia, ponieważ nie dotrzymał terminu 31 maja.

Źródło: Sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.