Grafika z gry STALKER 2. Postać w stroju przeciwgazowym na tle nonsensownej sceny z unoszącymi się w powietrzu statkami i ptakami.

STALKER 2 wygląda zjawiskowo. Nowy zwiastun potwierdza datę premiery

2 minuty czytania
Komentarze

Wygląda na to, że data premiery gry STALKER 2 nie zostanie po raz kolejny przesunięta. Przynajmniej na to wskazuje nowy zwiastun produkcji, który pokazuje nam kolejne ujęcia Prypeci. Fani pierwszej części z pewnością nie mogą doczekać się momentu, kiedy będą mogli wrócić do tego przedziwnego i niebezpiecznego miejsca. Muszą się jednak uzbroić w cierpliwość, choć do premiery coraz bliżej.

Nowy zwiastun STALKER 2

Kadr z gry STALKER 2. Perspektywa pierwszoosobowa postaci trzymającej broń, celującej w opuszczony duży śmigłowiec wojskowy w leśnym terenie.
Fot. Steam / zrzut ekranu

Od lat słyszymy o kolejnej części kultowego już STALKER-a. Fani oryginalnej produkcji z utęsknieniem czekają na kontynuację, o której po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2010 roku, czyli ponad dekadę temu. Prace nad tytułem zostały niestety czasowo wstrzymane w związku z inwazją Rosji w Ukrainie, a samo studio musiało się przenieść do czeskiej Pragi. Wygląda jednak na to, że kłopoty powoli dobiegają końca.

Nowy zwiastun gry.

Nowy zwiastun STALKER 2, a w zasadzie to S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl pokazuje, że warto było czekać. Powiedzieć, że oprawa graficzna jest zachwycająca, to jak nie powiedzieć nic. Tytuł powstaje na Unreal Engine 5, więc takich efektów mogliśmy się spodziewać. Trzeba mieć nadzieję, że sama grafika nie będzie jedyną rzeczą, która w produkcji będzie warta uwagi. Gracze z pewnością liczą też na specyficzny klimat, możliwości eksploracji zony oraz samą walkę.

Zakazana zona w Czarnobylu zmieniła się nie do poznania po drugiej eksplozji w 2006 roku. Przez mutantów, anomalie i walczące ze sobą strony w zonie żyje się bardzo ciężko. Bez względu na niebezpieczeństwa takie artefakty przyciągały wielu stalkerów, którzy, ryzykując życiem, zapuszczali się do zony z nadzieją na bogactwa lub może i odkrycie prawdy skrywającej się w Sercu Czarnobyla.

Opisy gry z platformy Steam

Kiedy premiera gry?

Kadr z gry STALKER 2. Grozny potwór z wyłupiastymi oczami i ostrymi zębami, pokryty krwią, stoi w mrocznym pomieszczeniu oświetlonym ciepłym światłem.
Fot. GSC Game World / materiały prasowe

Data premiery gry była już przesuwana, ale wygląda na to, że tym razem tak nie będzie. Tytuł ma pojawić się na rynku 5 września 2024 roku. Gra dostępna będzie na komputery osobiste, ale też na konsole Xbox Series X oraz Series S. Co ważne, tytuł ma trafić także do Xbox Game Pass w dniu swojej premiery, więc osoby opłacające subskrypcję zagrają w niego poniekąd „za darmo”. Teraz tylko trzymać kciuki, żeby faktycznie gra pojawiła się o czasie. Zanim to jednak nastąpi, można sprawdzić nasz ranking darmowych gier na Steam.

Źródło: YouTube. Zdjęcie otwierające: GSC Game World

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw