Składane smartfony to w ostatnim czasie naprawdę popularny temat. Zdecydowanie najgłośniejszym urządzeniem tego typu jest Galaxy Fold, o którego wytrzymałości napisałem dziś co nieco. Na rynku są jednak jeszcze inne „składaki”, wśród których można wymienić m.in. Huawei Mate X i sprzęt Xiaomi (najprawdopodobniej będzie się nazywał Mi Fold lub Mi Flex), który zdecydowanie wyróżnia się najbardziej.

Podwójnie składany smartfon Xiaomi na wideo

Na powyższym, opublikowanym dziś filmiku możecie zobaczyć składany smartfon Xiaomi w pełnej okazałości. Po raz kolejny napiszę, że propozycja Chińczyków wygląda i działa (sądząc właśnie po tym wideo) fenomenalnie. Co więcej, konstrukcja ta jest naprawdę unikalna i bez dwóch zdań się wyróżnia. Oglądając ten zaledwie 10 sekundowy filmik nie mogłem wyjść z podziwu, jak ten sprzęt świetnie działa. Gesty są bardzo poręczne, a samo urządzenie z rozmiaru tabletu można zmienić z powrotem w smartfon w jakąś sekundę.

Zobacz także: Orange krytykuje kampanię marketingową Play dotyczącą „5G Ready”

Warto wspomnieć, że elastyczny ekran urządzenia współtworzyło Xiaomi wraz z firma Visionox. Z kolei mechanizm odpowiedzialny za podwójne składanie urządzenia i wszelkie udoskonalenia są autorstwa wyłącznie Xiaomi. Bardzo się cieszę, że firma się rozwija i stawia na coraz odważniejsze rozwiązania technologiczne. Jeśli chodzić o datę premiery i cenę, to spekuluje się, że składany smartfon Xiaomi zadebiutuje w drugiej połowie tego roku (kwiecień – czerwiec) w cenie niższej o mniej więcej połowę od Galaxy Fold. Czekacie? Ja jak najbardziej. Żaden składany smartfon nie zrobił na mnie takiego wrażenia, jak właśnie propozycja od Xiaomi.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.