Składane smartfony to w ostatnim czasie naprawdę popularny temat. Zdecydowanie najgłośniejszym urządzeniem tego typu jest Galaxy Fold, o którego wytrzymałości napisałem dziś co nieco. Na rynku są jednak jeszcze inne „składaki”, wśród których można wymienić m.in. Huawei Mate X i sprzęt Xiaomi (najprawdopodobniej będzie się nazywał Mi Fold lub Mi Flex), który zdecydowanie wyróżnia się najbardziej.

Podwójnie składany smartfon Xiaomi na wideo

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Na powyższym, opublikowanym dziś filmiku możecie zobaczyć składany smartfon Xiaomi w pełnej okazałości. Po raz kolejny napiszę, że propozycja Chińczyków wygląda i działa (sądząc właśnie po tym wideo) fenomenalnie. Co więcej, konstrukcja ta jest naprawdę unikalna i bez dwóch zdań się wyróżnia. Oglądając ten zaledwie 10 sekundowy filmik nie mogłem wyjść z podziwu, jak ten sprzęt świetnie działa. Gesty są bardzo poręczne, a samo urządzenie z rozmiaru tabletu można zmienić z powrotem w smartfon w jakąś sekundę.

Zobacz także: Orange krytykuje kampanię marketingową Play dotyczącą „5G Ready”

Warto wspomnieć, że elastyczny ekran urządzenia współtworzyło Xiaomi wraz z firma Visionox. Z kolei mechanizm odpowiedzialny za podwójne składanie urządzenia i wszelkie udoskonalenia są autorstwa wyłącznie Xiaomi. Bardzo się cieszę, że firma się rozwija i stawia na coraz odważniejsze rozwiązania technologiczne. Jeśli chodzić o datę premiery i cenę, to spekuluje się, że składany smartfon Xiaomi zadebiutuje w drugiej połowie tego roku (kwiecień – czerwiec) w cenie niższej o mniej więcej połowę od Galaxy Fold. Czekacie? Ja jak najbardziej. Żaden składany smartfon nie zrobił na mnie takiego wrażenia, jak właśnie propozycja od Xiaomi.

Źródło: gsmarena
Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.