Galaxy Fold

[SPT #81] Zapowiedź PS5, Galaxy Fold w Polsce, Essential Phone 2

Artykuły

Kolejny tydzień za nami, czas więc go podsumować. Zapraszam do lektury najbardziej interesujących wpisów mijających dni.

Pochwała

Zapowiedź Playstation 5. Stało się, era PS4 powoli się kończy, ponieważ Sony oficjalnie ujawniło jego następcę. Ba, znamy nawet okres, w jakim nowa konsola zadebiutuje. Więcej szczegółów znajdziecie we wpisie Kacpra.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

E-sport na uniwersytetach. Wspaniała idea Intela, która przełamie wyobrażenia na temat e-sportu na uczelniach wyższych i wspomoże przyszłych zawodników. Drogi Intelu, zapraszamy do Polski!

HTC zauważa, że jest nieinnowacyjne. Jak to mawiają – lepiej późno niż wcale. Od dawna brakowało mi we flagowcach producenta czegoś, co by przykuło moją uwagę lub wyróżniało urządzenia na tyle rynku.

Galaxy Fold w Polsce. Jest to bardzo dobra informacja dla fanów Samsunga, którym nie straszne są wysokie ceny. Jeżeli nadal wahacie się nad kupnem urządzenia, to zachęcam do przeczytania pierwszych wrażeń Łukasza.

Krytyka

Beta Androida 10 na smartfonach Samsunga. Tak jest co roku, a użytkownicy czekają potem miesiącami na aktualizację. Koreańczycy dostarczają je na swoje smartfony wyjątkowo późno. Huawei czy OnePlus potrafią zrobić to znacznie szybciej.

Instagram z ciemnym motywem. Długo czekałem na tę funkcję, więc teoretycznie powinienem ją pochwalić. Niestety, ale nie mogę. Kilka dni szukałem, jak ją włączyć, po czym okazało się, że tego się manualnie zrobić nie da. Należy najpierw aktywować ciemny tryb w systemie, co jest beznadziejnym rozwiązaniem.

Facebook na Androida z rekordem. Aplikacja Marka Zuckerberga osiągnęła rekordowy poziom pobrań w Sklepie Play. Widnieje tam informacja o ponad 5 miliardach instalacji! Pozostaje mi tylko współczuć użytkownikom. Do dziś nie korzystam z oficjalnego programu Facebooka na Androida, gdyż uważam go za jedną z najgorszych aplikacji na urządzenia mobilne.

Microsoft zepsuł Windowsa 10. Pamiętacie czasy Windowsa XP czy Windowsa 7? Użytkownicy z utęsknieniem czekali na aktualizacje, które wprowadzały nowe funkcje i niczego nie psuły. Wtedy jednak kontrola jakości i zespół, który czuwał nad procesem update’ów, wyglądał zupełnie inaczej niż teraz. Obecnie Microsoft polega na tzw. Windows Insiders, co przekłada się na coraz większą liczbę błędów wraz z kolejną aktualizacją Windowsa 10, których gigant nie jest w stanie naprawić. Fatalny obraz nakreśla oficjalna strona z listą problemów.

Essential Phone 2. Rozumiem, że firma chciała być oryginalna po wtopie pierwszego smartfona. Jednak prototyp, który pokazało Essential jest istnym koszmarkiem. Urządzenie wygląda jak pilot do telewizora. Jest zwyczajnie za długie i wąskie. Zastanawiam się, jak można taki sprzęt bezpiecznie przenosić np. w kieszeni spodni. Przecież tak długie urządzenie się po prostu złamie! W dobie sprzętu ze zginanym ekranem, mało kto kupi taki twór. Motorola RAZR 2019 ma wyglądać podobnie, ale jej atutem będzie zginany wyświetlacz, dzięki czemu urządzenie będzie łatwe w przenoszeniu. Prototyp Essential Phone 2 to kompletnie nietrafiony kierunek.

Brak Usług Google szkodzi Huawei. Według najnowszych prognoz, liczba sprzedanych urządzeń ma spaść do 50 mln w trzecim kwartale, a to przyczyni się do powrotu Apple na drugą lokatę według liczby sprzedanych urządzeń. Nic nie wskazuje na to, aby sytuacja się zmieniła na korzyść chińskiego producenta. Wszystko zależy od efektów negocjacji handlowych na linii USA – Chiny.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x