Instagram pyta o wiek

Aplikacja Instagram w końcu z ciemnym motywem. Jest jednak mały haczyk

1 minuta czytania
Komentarze

Instagram to jedna z najpopularniejszych aplikacji na świecie, o której w ostatnim czasie jest dość głośno. Wczoraj pisałem, że Instagram testuje funkcję, która została usunięta z Facebooka, a jeszcze wcześniej przedstawiłem wam Threads, czyli apkę, która została stworzona specjalnie z myślą o Instagramie. Teraz doszły nas wieści, że ciemny motyw w tytułowej aplikacji jest już dostępny. Nie obyło się jednak bez haczyków.

Instagram: ciemny motyw już dostępny

Instagram ciemny motyw

Ciemy motyw w Instagramie zaobserwowano u niektórych użytkowników już wcześniej, jednak wyłącznie na wersjach testowych aplikacji. Dziś ciemna kolorystyka trafiła do opisywanej aplikacji na dobre, oficjalnie. Niestety, ale haczykiem jest fakt, że na razie tylko na urządzenia z iOS. Tryb ciemny został dodany w najnowszej aktualizacji, jednak nie można go włączyć ręcznie – w iOS 13 kolorystyka Instagrama przystosowuje się do ustawień systemu. Na Androidzie zapewne będzie tak samo.

Zobacz także: Poznaliśmy prawdopodobną datę premiery Samsunga Galaxy S11

Co ciekawe, w liście zmian w najnowszej aktualizacji nie ma żadnej wzmianki o ciemnym motywie, choć został wprowadzony. Pierwsi użytkownicy zgłaszają, że prezentuje się bardzo dobrze, jednak często narzekają na brak możliwości uruchomiania go ręcznie. Niestety nie wiemy, kiedy aktualizacja Instagrama wprowadzająca ciemny motyw trafi na Androida. Możemy jednak założyć, że skoro jest już na iOS, to na urządzenia z Zielonym Robocikiem trafi zapewne w ciągu kilku najbliższych dni.

AKTUALIZACJA: uaktualnienie wprowadzające ciemny motyw do Androidowej wersji Instagrama dotarło już do niektórych użytkowników.

Źródło: PhoneArena

Motyw