Nazwa HTC to skrót od High Tech Computer Corporation. Ten jednak przestał już być aktualny. Producent ten był niegdyś liderem w branży smartfonów. Jednak z powodu ostrej konkurencji, głównie ze strony chińskich producentów, w ciągu ostatnich kilku lat stracił znaczną część swojego udziału w rynku. Zapytany o przyczynę upadku HTC, nowo mianowany dyrektor generalny Yves Maitres powiedział, że jego firma przestała wprowadzać innowacyjne rozwiązania dla smartfonów.

HTC zauważa brak innowacji

HTC zauważa brak innowacji

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

HTC odnotowała piątą z rzędu stratę kwartalną. Ponadto w ubiegłym roku zwolniono około jednej czwartej pracowników. Jeszcze w 2011 roku udział firmy w rynku wynosił około 11%, podczas gdy w obecnym okresie znajduje się poniżej granicy błędu statystycznego. Nowo mianowany dyrektor generalny HTC przyglądał się wydajności swojej firmy z zewnątrz aż do objęcia sterów. Pochwalił on innych producentów smartfonów, w tym Apple, Samsunga i Huaweia, którzy mocno zainwestowali w rozwój swojego sprzętu.

Zobacz też: Testy wytrzymałości Galaxy Fold są nic niewarte? To Samsung ma rację?

Mimo że jego firma dokonała znaczących przełomów w dziedzinie VR, producent zbyt się z nimi pośpieszył, ponieważ przyjęcie tej technologii nastąpiło wolniej, niż się spodziewano. Dodał również, że HTC przygotowuje się do silnego powrotu na rynek smartfonów. Tym razem firma postawi na 5G, a jej celem staną się kraje o wysokim PKB. Nowy prezes jest człowiekiem twardo stąpającym po ziemi. Nie spodziewa się więc natychmiastowej zmiany sytuacji. Uważa, że na sukces firmy duży wpływ będzie miało przyjęcie 5G. Plany HTC są więc bardzo ambitne. Jednak daleko im do myślenia życzeniowego.

Źródło: Gizmochina
Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.