Brak usług Google odbija się negatywnie na Huawei. Może stracić swoją pozycję

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-10-08

Podczas gdy sytuacja Huaweia wygląda coraz gorzej, to Apple znów wraca do gry. Firma Cupertino jest gotowa do odzyskania drugiego miejsca w globalnym rankingu dostawców smartfonów, które straciła kilka lat temu na rzecz chińskiego producenta. Według analityków z DigiTimes to ma się stać już niedługo, bo jeszcze w czwartym kwartale 2019 roku. Przetasowanie na tej pozycji ma nastąpić na skutek dwóch, niezależnych czynników. Mowa oczywiście o odcięciu Huaweia od usług Google, które odbija się bardzo negatywnie na sprzedaż nowych urządzeń producenta. Dodatkowo linia iPhone 11 została niezwykle ciepło przyjęta przez konsumentów oraz recenzentów.

Apple przejmie pozycję Huawei

Apple przejmie pozycję Huawei

Wielu spodziewało się, że zakaz sprzedaży smartfonów Huawei w USA sam w sobie będzie ciosem dla firmy. To jednak spowodowało jedynie wzrost zamówień na rodzimym rynku. Stało się tak, ponieważ producent nie był nigdy zbyt popularny w Stanach Zjednoczonych, a obywatele Chin pod wpływem patriotyzmu konsumenckiego zaczęli zamieniać swoje iPhone na smartfony Huawei. Jednak odcięcie od usług Google jest już czymś, co dyskwalifikuje te telefony poza Państwem Środka. Według szacunków liczba sprzedanych urządzeń spadnie do poziomu 50 milionów w trzecim kwartale, natomiast w okresie przedświątecznym wzrośnie do 60 milionów. Są to duże sumy, jednak wciąż nie wystarczające, żeby utrzymać pozycję.

Zobacz też: Tajemnicza Motorola One z wysuwanym aparatem: wyciekły zdjęcia i specyfikacja urządzenia

IDC twierdzi, że w I kwartale 2019 roku firma Apple sprzedała 36 milionów smartfonów. Sprzedaż podobno spadła do 34 mln w drugim kwartale, z oczekiwanym kolejnego spadku do 30 mln sztuk w trzecim kwartale. Jednak z powodu wyższej niż oczekiwano popularności serii iPhone 11 zarówno w kraju, jak i za granicą sytuacja uległa całkowitej zmianie. Szacuje się, że sprzedaż iPhone w czwartym kwartale może osiągnąć poziom 70 milionów sztuk. Jest to niezwykle smutna wiadomość dla Huaweia, który jeszcze na początku roku planował przejęcie od Samsunga pozycji lidera.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x