przystawka smart TV aplikacja Netflix na Smart TV

Jak zainstalować Netflix na TV? Poradnik krok po kroku

5 minut czytania
Komentarze

Serwisy streamingowe cieszą się coraz większą popularnością w naszych domach. Oczywiście jest to związane także z tym, że treści dodawanych przez kolejne platformy nie musimy oglądać tylko za pośrednictwem laptopa czy smartfona, ale również telewizora. Właśnie dlatego dziś przyjrzymy się temu, jak zainstalować Netflix na TV. I wcale nie jest to zadanie trudne.

Jak zainstalować Netflix na TV? To zadanie banalnie proste i szybkie

Aplikacja Netflix na tablecie
Aplikacja Netflix na tablecie Fot. Depositphotos autor Pixinooo

Netflix w ciągu kilku lat stał się ogromną platformą, o której słyszał najprawdopodobniej każdy internauta. To właśnie za pośrednictwem amerykańskiego serwisu obejrzymy największe serialowe i filmowe hity. Dodatkowo w obszernej bibliotece znajdziemy dokumenty oraz programy poświęcone na przykład sportowcom, ale nie brakuje także treści dla najmłodszych. W związku z tym klientów platformy przybywa, a lwia część z nich nie zadowala się chłonięciem kolejnych treści za pośrednictwem ekranu komputera lub laptopa (nie mówiąc już o smartfonach).

Wówczas należy postawić sobie jedno zasadnicze pytanie — jak zainstalować Netflix na TV? Tutaj z pomocą przychodzi nam technologia i internet, czyli dwie rzeczy, które idą ze sobą w nieodzownej parze. Pierwsza z nich pozwoli nam uruchomić Netflix na telewizorze, a druga da możliwość oglądania filmów i seriali bez żadnych zacięć oraz spadków jakości.

Jak zainstalować Netflix na TV? To proste jak drut!

Aby oglądać Netflix na telewizorze nowej generacji nie trzeba wiele. Mam tu na myśli przede wszystkim Smart TV, które już fabrycznie mają wbudowany dostęp do internetu oraz różnego rodzaju platform. Tam nie pozostaje nam nic innego jak znaleźć aplikację Netflixa lub pobrać ją ze sklepu, którym najczęściej jest Google Play. Poniżej znajdziecie link do aplikacji Netflix, ale żeby zainstalować ją na telewizorze, musimy ją i tak wyszukać w sklepie z aplikacjami już na odbiorniku.

Jeśli już zaopatrzymy swój Smart TV w aplikację serwisu streamingowego, nie pozostaje nam nic innego jak uruchomienie platformy, zalogowanie się na swoje konto, a następnie chłonięcie kolejnych filmów i seriali.

Jak oglądać Netflix na starym telewizorze?

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nie każdy posiada nowoczesne sprzęty takie jak Smart TV, jednak nic straconego! Nawet na starszych telewizorach uruchomienie Netflix nie powinno stanowić większego problemu. Jednym ze sposobów jest zakup odtwarzacza multimedialnego, który następnie wpinamy w jedno z wejść HDMI.

Kolejnym krokiem jest połączenie urządzenia z naszą domową siecią Wi-Fi. Wówczas nawet starszy telewizor momentalnie staje się pełnoprawną platformą Smart TV, ponieważ popularne „sticki” pozwalają na uruchomienie nie tylko aplikacji Netflixa, ale również innych platform rozrywkowych takich jak YouTube, HBO Max, Player czy Disney+. Oczywiście tutaj niezbędne będzie pobranie każdej z wymienionych wyżej aplikacji w sklepie Google Play.

Jak oglądać Netflix na starym telewizorze, gdy nie chcemy kupować odtwarzacza multimedialnego? Cóż, jednym z innych rozwiązań jest podłączenie do sprzętu konsoli do gier. Za przykład niech służy nam Xbox One, czyli zasłużona konsola, która poza uruchamianiem kolejnych gier wideo może służyć właśnie jako odtwarzacz multimedialny. W sklepie Microsoftu znajdziemy bowiem aplikację Netflixa, którą bez problemu można ściągnąć na urządzenie, a następnie podpiąć je pod starszy telewizor za pomocą wejścia HDMI. Oczywiście aplikację Netflix znajdziemy także na konsolach nowej generacji, czyli Xbox Series X|S czy PlayStation 5.

Trzecia opcja uczynienia ze starego telewizora sprzętu odtwarzającego serwisy streamingowe wydaje się najbardziej naturalna. Mowa tu oczywiście o podpięciu pod TV laptopa, na którym włączymy Netflixa. W takim przypadku wystarczy jedynie w ustawieniach komputera wybrać klonowanie obrazu, a treści wyświetlane na małym ekranie na żywo będą pokazywane również na telewizorze. Wymaga to jednak tego, by nasz telewizor posiadał odpowiednie złącze, czyli najlepiej HDMI.

Czy każdy telewizor ma Netflix?

Naturalnie nie każdy z telewizorów (nawet tych Smart TV) ma dostęp do Netflix. Jednakże wykorzystując jeden z przytoczonych wyżej sposobów, bez żadnych problemów każdy posiadacz nawet nieco starszych odbiorników będzie mógł odtworzyć ten oraz wiele innych serwisów streamingowych na dowolnym urządzeniu. W tym wszystkim należy jednak pamiętać, że do poprawnego działania Netflixa niezbędne jest połączenie z internetem.

Jak zainstalować Netflix na TV — podsumowanie

Cóż, skoro wiemy już jak zainstalować Netflix na TV, warto przyjrzeć się pozostałym kwestiom dotyczącym popularnego serwisu streamingowego. W końcu Netflix na telewizorze może oglądać praktycznie każdy — warunki dotyczą jednak dostępu do odpowiedniego sprzętu oraz bezproblemowe łącze z internetem.

Okej problem instalacji platformy na telewizorach jest już rozwiązany, więc jako pierwsze postawmy sobie pytanie — co oglądać na Netflix? W tym miejscu znajdziemy całą masę odpowiedzi, ponieważ serwis regularnie rotuje swoją zawartością, dzięki czemu subskrybenci nie mogą narzekać na nudę. Ponadto przygotowaliśmy dla Was zestawienia najlepszych filmów dostępnych w bibliotece Netflixa pod względem poszczególnych gatunków. Warto także zapoznać się z naszym poradnikiem, czy można oglądać Netflix za darmo, by mieć już pełny dostęp do wiedzy. Poniżej możecie także znaleźć kilka interesujących rankingów filmów na Netflix, jeżeli jednak zdecydujecie się na to, by pozostać dalej użytkownikiem platformy.

Motyw