Ekran telewizora z interfejsem użytkownika platformy streamingowej pokazujący różne miniatury seriali i filmów, w tym wyróżniony serial "SILO".
LINKI AFILIACYJNE

Ceny serwisów streamingowych w 2024 roku. Oto co się opłaca najbardziej

7 minut czytania
Komentarze

Jak kształtują się ceny serwisów streamingowych w 2024 roku? Można powiedzieć, że nie jest tanio, więc warto sprawdzić, ile zapłacimy za Netflix czy Disney+, a jednocześnie porównać oferty platform tak, by wybrać dla siebie, jak najlepszą i oczywiście najbardziej opłacalną. I choć nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać ze wszystkich platform streamingowych dostępnych na polskim rynku, to byłby jednak już spory wydatek obciążający domowy budżet.

Ceny serwisów streamingowych w 2024 roku

Zbliżenie na dłoń trzymającą pilot do telewizora skierowany w stronę rozmytego ekranu TV w tle.
Fot. Mizkit / Depositphotos

Jak kształtują się ceny serwisów streamingowych w 2024 roku? Dobra wiadomość jest taka, że na razie, nie doświadczyliśmy na polskim rynku zbyt wielu podwyżek. Wprawdzie cena Disney+ w 2023 roku poszła w górę, ale miejmy nadzieję, że na tym platforma poprzestanie. Nie da się jednak wykluczyć, że czekają nas podwyżki za korzystanie z Netflix, a i wejście Max, które zastąpi w czerwcu HBO Max, także może przynieść wyższą cenę.

Niemniej, ceny serwisów streamingowych w 2024 roku są obecnie dość przystępne, a przynajmniej wtedy, kiedy korzystamy z jednej czy dwóch platform jednocześnie. Warto rozważyć więc przełączanie się między streamingami, ponieważ praktycznie każdy z nich pozwala na to, by opłacać tylko miesięczną subskrypcję.

Trzeba jednak pamiętać, że niektóre ze streamingów, jak chociażby Amazon Prime Video, są znacznie bardziej opłacalne w przypadku wykupienia dostępu na dłuższy okres. To jednak wymaga płatności z góry, co może wiązać się już z większym wydatkiem. Oto jak prezentują się ceny serwisów streamingowych w 2024 roku.

Netflix

Logo Netflix na smartfonie trzymanym przez mężczyznę, w tle jasna tapeta
Fot. daboost / Depositphotos

Zacznijmy od tego, jak wygląda cena Netflix w 2024 roku. Tutaj do wyboru mamy trzy plany, gdzie najtańszy to wydatek rzędu 29 złotych miesięcznie. Warto jednak pamiętać, że wtedy możemy oglądać treści na tylko jednym urządzeniu, więc bardziej opłacalnym może się okazać pakiet standard (43 złote miesięcznie).

Można także współdzielić konto, ale tylko z osobami zamieszkującymi to samo gospodarstwo domowe, gdzie do opłaty za każdego nowego użytkownika, doliczane jest 9,99 zł. Maksymalnie możemy tak dodać dwóch użytkowników i to w najdroższym planie, co już takie opłacalne nie jest, chyba że opłaty są równo dzielone pomiędzy oglądających. W takiej sytuacji zapłacimy już mniej niż za pakiet podstawowy. Patrząc jednak na ceny serwisów streamingowych w Polsce, Netflix do najtańszych nie należy.

Cena pakietów na Netflix

 • Cena Netflix Pakiet Podstawowy – 29 zł miesięcznie (jedno urządzenie, jakość HD)
 • Cena Netflix Pakiet Standard – 43 zł miesięcznie (dwa urządzenia jednocześnie, jakość Full HD)
 • Cena Netflix Pakiet Premium – 60 zł miesięcznie (cztery urządzenia jednocześnie, jakość Ultra HD (4K) / HDR)

Cena przy współdzieleniu konta

 • Netflix Pakiet Standard – jedno dodatkowe konto (43 zł + 9,99 zł = 52,99 zł miesięcznie)
 • Netflix Pakiet Premium – dwa dodatkowe konta (maksymalnie 60 zł + 2 × 9,99 zł = 79,98 zł miesięcznie)

SkyShowtime

Promocja platformy streamingowej SkyShowtime z różnymi urządzeniami pokazującymi interfejs serwisu oraz plakaty filmów i seriali w tle.
Fot. SkyShowtime / materiały prasowe / montaż własny

Jedna z młodszych platform streamingowych, gdzie można obejrzeć serial Yellowstone, ale także i film Oppenheimer, to całkiem ciekawa opcja i na dodatek nie taka droga. Wprawdzie nie ma możliwości, by oglądać SkyShowtime za darmo, ale najtańsza subskrypcja kosztuje 19,99 złotych miesięcznie. Ta jednak zawiera reklamy, które mogą trwać nawet do 4 minut w ciągu godziny seansu. Za to można wykupić dostęp na cały rok, co oznacza, że oszczędzamy na tym około 33%, czyli 4 miesiące mamy „gratis”. Biorąc pod uwagę ceny serwisów streamingowych będących konkurencją dla SkyShowtime, ta platforma jest jedną z najbardziej opłacalnych.

 • Standard Plus – cena 24,99 złotych miesięcznie
 • Standard z reklamami – cena 19,99 złotych miesięcznie
 • Standard Plus (dostęp na rok) – cena 198,99 złotych
 • Standard z reklamami (dostęp na rok) – cena 159,99 złotych

Przy okazji warto sprawdzić, ile kont na SkyShowtime możemy mieć jednocześnie oraz jak zrezygnować z subskrypcji.

Disney+

Logo Disney+ na gradientowym tle od ciemnoniebieskiego do turkusowego.
Fot. Disney / materiały prasowe

Streaming, gdzie możemy obejrzeć praktycznie wszystkie produkcje z uniwersum Marvela oraz Gwiezdnych Wojen. To w zasadzie powinno wystarczyć jako rekomendacja, ale na platformie mamy też filmy Pixara oraz dużo nowych seriali, jak np. Szogun. Jak się ma koszt takiej subskrypcji do tego, jak wyglądają inne ceny serwisów streamingowych? Disney+ nie jest najtańszy, ponieważ miesięcznie przyjdzie nam za niego zapłacić niemal 40 złotych.

To taniej, niż pakiet standard od Netflix, ale już więcej, niż zapłacimy za SkyShowtime, HBO Max, a nawet Apple TV+. Można oczywiście skorzystać z opcji wykupienia rocznej subskrypcji, gdzie mamy 2 miesiące „za darmo”, ale to już prawie 400 złotych płatne jednorazowo.

 • Cena Disney+ – 37,99 złotych miesięcznie
 • Cena Disney+ na rok – 379,90 złotych

HBO Max

smartfon leżący na klawiaturze komputera. Na ekranie smartfona widać logo HBO Max na fioletowym tle
Fot. mobilinchen / Depositphotos

Miłośnicy Gry o tron, Rodu smoka czy The Last of Us z pewnością wiedzą, że na HBO Max znajdziemy naprawdę dużo dobrego. W przypadku ceny także nie jest tak źle, ponieważ podstawowa, miesięczna subskrypcja wyceniona została na niecałe 30 złotych. Tutaj także można skorzystać z oferty rocznej, gdzie oszczędzamy około 34%, ale płatność znowu jest z góry. To mimo wszystko dość spory wydatek, ale może być opłacalny dla osób, które chciałby nadrobić serialowe zaległości.

 • Cena HBO Max – 29,99 złotych miesięcznie
 • Cena HBO Max (pakiet na rok) – 234,99 złotych

Apple TV+

Telewizor wyświetlający ekran główny Apple TV+ z głównymi postaciami serialu "SILO" i miniaturkami innych programów, takich jak "Jane", "Tetris", "The Last Thing He Told Me", "Ted Lasso" oraz "Prehistoric Planet 2".
Fot. Apple / materiały prasowe, montaż własny

Niezbyt popularna w Polsce platforma streamingowa, ale za to oferująca nowym użytkownikom 7-dniowy okres próbny. Przy zakupie sprzętów od Apple także możemy otrzymać darmowy dostęp i to na okres 3 miesięcy. Apple TV+ stoi głównie produkcjami własnymi platformy, jak chociażby serialem Silos. Cenowo nie jest źle, a biorąc pod uwagę liczbę udostępnionych tam materiałów, to warto po prostu raz na jakiś czas wykupić dostęp na miesiąc i obejrzeć wszystko, co jest tam dostępne.

 • Cena Apple TV+ – 34,99 złotych miesięcznie

Amazon Prime Video

Nowe wideo z Fallout - serialu od Amazon Prime Video. Kobieta w niebieskim kombinezonie stoi w przemysłowym pomieszczeniu z żółtymi elementami konstrukcyjnymi.
Ella Purnell jako Lucy Fot. Amazon / materiały prasowe

Trudno o tańszy streaming, niż ten od Amazona. Kupując dostęp na rok, płacimy bowiem około 4 złote miesięcznie, a i jednorazowy wydatek rzędu 50 złotych nie boli tak bardzo, jak w przypadku kupowania dostępu do np. Disney+. Na platformie możemy obejrzeć serial Fallout, The Boys czy Reacher, więc będzie w czym wybierać. Tam też możemy np. obejrzeć cały film Creed 3.

 • Cena Amazon Prime Video – 10,99 zł miesięcznie
 • Cena Amazon Prime Video (na rok) – 49 złotych

Ceny serwisów streamingowych – podsumowanie

Ilustracja do tekstu pt. ceny serwisów streamingowych w 2024 roku. Nowoczesny salon z dużym telewizorem wyświetlającym ekran wyboru serialu "Yellowstone". Pod telewizorem drewniana komoda i szafka z roślinami. Po lewej lampa stojąca i roślina, po prawej szary zasłon i doniczki z roślinami.
Fot. promofocus / Pixabay / SkyShowtime, montaż własny

Patrząc na powyższe ceny serwisów streamingowych, najbardziej opłacalnym wydaje się Amazon Prime Video. Następnie mamy SkyShowtime, HBO Max i Apple TV+. Stawkę zamykają nam Disney+ oraz Netflix. Oczywiście sama kwestia opłacalności to jedno, ale wybór platformy streamingowej to przede wszystkim materiały, która ta nam oferuje.

Wielu z nowości na Netflix nie znajdziemy na Disney+ i odwrotnie. Warto więc śledzić informacje o tym, gdzie pojawiają się wyczekiwane przez nas filmy i seriale, by wtedy kupować dostęp do danej platformy na miesiąc. To jest zdecydowanie najbardziej opłacalna z opcji, ponieważ ceny platform streamingowych, jeżeli byśmy je zsumowali, mogą być naprawdę wysokie. Za dostęp do Netflix, SkyShowtime, Disney+ oraz HBO Max wychodzi nam już ponad 120 złotych miesięcznie.

Źródło: opracowanie własne. Zdjęcie otwierające: Apple / SkyShowtime / materiały prasowe, montaż własny

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw