Pierwszy kwartał roku już dawno za nami, więc wszelkie statystyki zaczynają nas zalewać ze wszystkich stron. Dowiedzieliśmy się już między innymi, jak wypadła sprzedaż smartfonów na całym świecie w Q1. Okazuje się, że nie wszyscy zanotowali straty w związku z pandemią. Później jednak przyjrzeliśmy się samej Polsce, gdzie okazuje się, że zależnie od badania Xiaomi zajmuje drugie lub pierwsze miejsce. Jednak które konkretnie modele można uznać za najpopularniejsze na świecie? Takie zestawienie przygotowała firma analityczna Canalys.

W pierwszym kwartale 2020 roku najlepiej sprzedawały się smartfony Apple, Xiaomi i Samsunga

sprzedaz smartfonow pierwszy kwartal 2020 roku konkretne modele

Na pierwszym miejscu nadal Apple i to z ogromną przewagą nad kolejnymi modelami. Nowa generacja nadal sprawia, że Amerykanie mają powody do zadowolenia. iPhone 11, będący następcą iPhone’a XR, skutecznie przejął fotel lidera. Jednak pojawienie się Xiaomi na drugim miejscu już jest niespodzianką, która nie do końca zaskakuje. Firma ewidentnie wiedziała, czego potrzebują konsumenci, którzy szukają budżetowych smartfonów i im to dała. Niewykluczone, że duża część ze sprzedaży serii Redmi Note 8 (Redmi Note 8T i Redmi Note 8 Pro) to równocześnie zasługa na świetne wyniki w naszym kraju. Podium zamyka Samsung. O dziwo nie z najtańszym smartfonem, bo ten znalazł się tuż za podium. Najświeższa generacja serii Galaxy A wypada całkiem nieźle, co zresztą potwierdza nasza recenzja Galaxy A71.

Zobacz też: iPhone 12 5G ma zapewnić Apple przewagę nad konkurencją.

Co tu dużo mówić, patrzymy na producentów, którzy praktycznie są niezależni od siebie w kontekście konkurencji. Każdy z zaprezentowanych modeli faktycznie ma szansę stanowić jeden z lepszych wyborów w swojej cenie. Jeśli do tego oddzielimy Apple ze względu na ekosystem, to niewiele wskazuje na to, że w przyszłości nastąpią duże przetasowania na tego typu wykresach. Chociaż pamiętajmy jeszcze o nowym iPhone SE. Chociaż może coś Was zaskoczyło?

Źródło: Canalys