Xiaomi numerem 1 w zestawieniu przygotowanym przez IDC, który dotyczy ilości smartfonów w Polsce. Zaledwie wczoraj informowałem o tym, że według Canalys, Xiaomi zanotowało ogromne wzrosty w pierwszym kwartale tego roku, a teraz według IDC, zajęło pierwsze miejsce. Tym samym wyprzedziło Huawei oraz Samsunga.

Xiaomi numerem 1 w Polsce

Wiadomo, że sytuacja z koronawirusem odbiła się na sprzedaży smartfonów w naszym kraju. Zresztą nie tylko w Polsce, bo na całym świecie słupki sprzedaży wyraźnie zmalały. Ludzie mają większe problemy, niż kupowanie obecnie nowych urządzeń, ale to nie oznacza, że zupełnie zaprzestali to robić. Widać jednak, że klienci skierowali swoje portfele w stronę innych producentów, niż zazwyczaj. Wspomniany na wstępie raport Canalys wskazywał na to, że to Samsung jest dalej najpopularniejszym producentem smartfonów w Polsce. Jednak Xiaomi było tuż za nim, a dzielił ich raptem 1 procent.

Xiaomi numerem 1 w Polsce
Fot. IDC

Według IDC różnica jest znacznie większa i to na korzyść Xiaomi. Okazuje się bowiem, że to Chiński producent był tym, którego wybierało się najczęściej. Xiaomi numerem 1 w zestawianiu wprost zdeklasowało konkurencję, choć całe TOP 5 pozostało niezmienne. Wyniki prezentują się następująco:

  • Xiaomi – 31.6%
  • Huawei – 26.8%
  • Samsung – 22.3%
  • Apple – 8.7%
  • Lenovo (Motorola) – 3%

Zobacz też: Nowości w Google Lens – tego było nam trzeba!

Dziwić może to, że na drugim miejscu nie ma Samsunga, który w tym zestawieniu zajmuje pozycję trzecią. Wyprzedził go bowiem Huawei, który mimo problemów z dostępem do usług Google, dalej jest jednym z najczęściej wybieranych producentów w Polsce. Xiaomi wyprzedziło konkurencję i jak tak dalej pójdzie, będzie dalej królowało w naszym kraju. Dane dotyczą liczby dostarczony do kraju smartfonów. Jeżeli chodzi o sprzedaż, to tutaj Xiaomi zajmuje miejsce 4, a wyprzedza je w kolejności Samsung, Huawei oraz Apple. Mimo wszystko, to ogromny sukces Xiaomi i należą im się za to wielkie brawa.

Dziękuję naszym wszystkim fanom, klientom, partnerom oraz całemu zespołowi Xiaomi w Polsce. To dzięki Wam, po niecałych czterech latach od oficjalnego pojawienia się w Polsce, zdobyliśmy pierwsze miejsce i mamy największy udział w rynku smartfonów. Obiecuję, że będziemy nadal wprowadzali kolejne niesamowite produkty – powiedział Tony Chen, General Manager w regionie CEE & Nordic.

Źródło: IDC / Xiaomi

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.