Google ARCore nie powinno być Wam już obce. Jednak cały czas nasz portal poznają nowy Czytelnicy, których serdecznie witamy, więc należy wyjaśnić, z czym tak naprawdę mamy do czynienia. Otóż są to biblioteki, które pozwalają programistom wykorzystywać rozszerzoną rzeczywistość w swoich aplikacjach. Oczywiście wielu z nich tworzy swoje autorskie rozwiązania, ale to wiąże się z dodatkowymi ograniczeniami. Oczywiście ARCore też ma swoje braki. Niektórzy wskazują główną wadę w postaci kompatybilności. Tylko to z każdym miesiącem się zmienia. Tym razem Google wydało odpowiedni certyfikat dla tabletu i grupy smartfonów Samsunga.

Google ARCore kompatybilny z popularnymi urządzeniami Samsunga

google arcore najlepsze aplikacje

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

W tym miesiącu nowościami w ramach wsparcia Google ARCore były takie smartfony jak OnePlus 7, OnePlus 7 Pro, Asus Zenfone 6, Sony Xperia 1 czy też Xiaomi Mi 9. Samsung postanowił grupowo podejść do kontroli i tym sposobem wśród nowości wspierających biblioteki Amerykanów, znajdziemy:

Niemalże cała seria Galaxy A została uwzględniona. Siłą rzeczy tylko najsłabsze modele zostały pominięte.

Zobacz też: Laptopy Huawei będą żyły!

Nadal wiele osób może się zastanawiać, po co tak właściwie im te biblioteki ARCore. Przecież rozszerzona rzeczywistość praktycznie nie istnieje. W takim razie weźmy za przykład Mapy Google, które mogą oprowadzać Was po okolicy. Pomijam już takie kwestie jak wszelkie nalepki w Snapchat’cie czy też w aplikacjach Facebooka — tak, to też rozszerzona rzeczywistość.

 

Źródło: XDA Developers
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.