Samsung Galaxy A50 cena

Galaxy A30 i A50 oficjalnie – nowe otwarcie Samsunga na średniej półce

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Artykuły

Przez lata średnia półka u Samsunga średnia była jedynie pod względem specyfikacji, ponieważ ceny znacznie odbiegały od tej półki cenowej. Wynikało to z tego, że Samsung jako najpopularniejszy producent mógł sobie na nie pozwolić, ponieważ urządzenia z jego stajni nosiły znamiona produktu premium. Lata jednak mijały a konsumenci zaczęli zwracać oczy ku innym markom, głównie tym z Chin. To właśnie dzięki producentom z Państwa Środka ludzie zauważyli, że można dostać wiele za niewiele.

Samsung Galaxy A30 i A50

Galaxy A30

Samsung musi więc się dostosować do nowych zasad na rynku. Kontynuowanie poprzedniej polityki, mimo że przez lata przynosiła olbrzymie dochody może producentowi jedynie zaszkodzić. Dlatego też odświeżona seria A ma być dostosowaniem się giganta do nowych reguł. Dawniej A-series to były urządzenia dobrze wykonane, ale jednocześnie stanowczo za drogie jak na to, co miały sobą do zaoferowania. Obecnie ich cena jest na tyle wyważona, że Samsung może sobie pozwolić na konkurowanie nimi z chińskimi markami nie tylko na terenie bogatych krajów, ale głównie na rynkach wznoszących takich jak Indie. Nowa polityka cenowa giganta zaczęła przynosić pozytywne skutki. Warto zaznaczyć, że zeszły rok gigant zakończył na minusie, a niemal wszystkie rynki odnotowały spadki sprzedaży smartfonów. Niemal, bo kilka krajów, w tym właśnie Indie wciąż notują wzrosty. Właśnie dlatego ten kraj jest taki ważny dla giganta. Co oczywiście nie oznacza, że zamierza on sobie odpuścić inne rynki ze swoimi dobrze wycenionymi średniakami.

Zobacz też: LG po swojemu – G8 ThinQ dla mas, G8s ThinQ i V50 ThinQ 5G z dwoma ekranami

Właśnie w trakcie trwania targów MWC miała oficjalna premiera dwóch z nich. Modele Galaxy A30 i Galaxy A50 wydają się niemal identyczne oraz ponadprzeciętnie wykonane. Oznacza to, że producent odrzucił z linii A jedynie te negatywne cechy, natomiast pozostawił to co w serii było dobre, czyli jednolity, elegancki wygląd i wysoką jakość wykonania. Urządzenia nie różnią się jednak jedynie specyfikacją. Samsung Galaxy A50 posiada czytnik linii papilarnych zintegrowany z ekranem. Oczywiście nie jest to ultradźwiękowy czytnik znany z Samsunga Galaxy S10, Najprawdopodobniej jest to rozwiązanie optyczne. Natomiast Galaxy A30 posiada czujnik znajdujący się z tyłu obudowy. Jeśli już jesteśmy na pleckach urządzeń to nie trudno zauważyć, że model o wyższym numerze ma trzy obiektywy, natomiast Galaxy A30 został wyposażony jedynie w dwa. Obydwa smartfony posiadają funkcje Samsung Health, Samsung Pay, Bixby Home i Bixby Reminder. Galaxy A50 posiada dodatkowo funkcje Bixby Voice i Bixby Vision, których zabrakło w Galaxy A30. Przyjrzyjmy się jednak specyfikacji technicznej każdego z nich:

Samsung Galaxy A30

Galaxy A30
 • 6,4-calowy wyświetlacz Full HD+ wykonany w technologii Super AMOLED z wciękiem w kształcie litery U
 • Układ Exynos 7904
 • 3/4 GB RAM
 • 32/64 GB pamięci wbudowanej
 • Podwójny moduł aparatu z główną matrycą 16 Mpix i sensorem głębi 5 Mpix
 • Aparat selfie 16 Mpix
 • USB-C
 • Bateria 4000 mAh z obsługą szybkiego ładowania 15 W

Mimo, że mamy do czynienia z wyraźnie słabszym urządzeniem producent nie zdecydował się na zastosowanie drastycznych cięć w projekcie urządzenia. Niezwykle cieszy obecność panelu o rozdzielczości spotykanej często w urządzeniach także wyższej klasy. Dodatkowo wykorzystanie panelu Super AMOLED potwierdza, że Samsung odrobił pracę domową.

Samsung Galaxy A50

Galaxy A30
 • 6,4-calowy wyświetlacz Full HD+ wykonany w technologii Super AMOLED z wciękiem w kształcie litery U
 • Układ Exynos 9610
 • 4/6 GB RAM
 • 64/128 GB pamięci wbudowanej
 • Potrójny moduł aparatu z główną matrycą 25 Mpix, sensorem głębi 5 Mpix i szerokokątnym aparatem o rozdzielczości 8 Mpix
 • Aparat selfie 25 Mpix
 • USB-C
 • Bateria 4000 mAh z obsługą szybkiego ładowania 15 W

Jak widać urządzenie jest pod niemal każdym względem lepsze od niższego modelu. Jedynie ekran jest pozornie identyczny. Pozornie ze względu na to, że Galaxy A50 posiada zintegrowany z nim skaner linii papilarnych. Mimo, że urządzenie wyraźnie góruje nad niższym modelem nie robi tego kosztem ograniczania modelu Galaxy A30. To bardzo dobry ruch ze strony Samsunga, który przyzwyczaił nas przez lata do stosowania takich zabiegów. Odświeżona seria A jest dowodem na to, że gigant potrafi uczyć się na błędach oraz chce i potrafi podjąć walkę z chińskimi markami.

Źródło: xda

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy