gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile

Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?

4 minuty czytania
Komentarze

Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? Czy można szukać ich gdzieś indziej? To główne pytania, na które odpowiedzi znajdziecie w niniejszym artykule.

Huawei nie zapomina o graczach – poznajmy najpopularniejsze gry w AppGallery z HMS

W ramach omawiania tego, czym jest AppGallery i jakie można znaleźć najlepsze aplikacje, pojawił się już wątek gier. Huawei promuje najlepsze tytuły w formie rankingów i ten najważniejszy dla tego tekstu możecie zobaczyć powyżej. Zobaczcie również, jak aktualnie wygląda podział gier w sklepie. Dostępnych jest wiele kategorii, które niewątpliwie mogą okazać się pomocne, gdy szukamy czegoś nowego. Jednak przejdźmy do konkretów, czyli jakie topowe gry znajdziemy w AppGallery? Wybrana lista poniżej:

  • Fortnite
  • Lords Mobile
  • World of Tanks
  • Asphalt 9: Legends
  • Cut The Rope (2)
  • Nitro Nation Drag&Drift
  • Game of Thrones Beyond the Wall
  • Guns of Glory
  • Build a Bridge

Naturalnie dotychczasowych użytkowników urządzeń z HMS też zachęcam do podawania interesujących tytułów gier.

Nie widzisz swojej ulubionej gry w AppGallery? Pamiętaj o innych możliwościach – HMS nie jest ograniczeniem

gry hms huawei jak zainstalowac

Naturalnie nie da się ukryć, że nie znajdziemy wszystkiego w AppGallery. Jednak powinniście już wiedzieć, że Android rządzi się swoimi prawami. To otwarty system więc wystarczy znać inne, sprawdzone źródła z aplikacjami, aby pobierać swoje ulubione tytuły. Niemniej w ten sposób nie przeskoczy się przypadków, gdy Usługi Google faktycznie są wymagane do prawidłowego działania. Jedynym rozwiązanie pozostaje ich zainstalowanie lub oczekiwanie na pojawienie się wersji pod HMS. Testując najpopularniejsze gry ze Sklepu Play, nie mogłem uruchomić na przykład Need For Speed No Limits.

Zobacz też: Jak napisać aplikację na HMS?

Zdarzają się także przypadki, kiedy aplikacja informuje nas o braku dodatków od Google. W praktyce często jest to tylko ostrzeżenie, które nie wpływa na rozgrywkę. Przykład? CSR Classics, które znajdziecie na naszym serwisie Android.com.pl Apps. To właśnie jedno z tych miejsc, które pomoże Ci zainstalować swoje ulubione gry. Jeśli czegoś brakuje lub nie jesteście pewni, czy dany tytuł będzie poprawnie współpracował z HMS, to wystarczy, że uzupełnicie formularz, a my to zweryfikujemy. Na szybko mogę Wam napisać, że najnowszy Harry Potter, niesamowicie popularne Call of Duty, legendarne Pokemon Go i PUBG, a nawet Simsy nie sprawiają problemów.

Płatne aplikacje, zakupy w aplikacji i przeniesienie postępu na smartfon z HMS

call of duty mobile hms

Oczywiście są pewne kwestie, których nie uda się przeskoczyć. Pierwsza z nich to wykupione gry w Sklepie Play. Niestety, ale jak to bywa z odmiennymi platformami, tak jak gier z GoG-a nie przeniesiemy na Steama, tak pojawia się mały zgrzyt. Mały, bo jeśli ten płatny tytuł nie korzysta z Usług Google, to możemy bezproblemowo przenieść go poprzez aplikację Phone Clone od Huawei. Kolejna kwestia z płatnościami to po prostu mikropłatności. Działają, ale pod warunkiem, że deweloperzy korzystają z rozwiązania Huawei lub zaimplementowali własny system. O ile nie jestem fanem tytułów pay2win, tak trzeba mieć świadomość, że na przykład we wspomnianym wcześniej Call of Duty nie będziemy mogli dokupić wewnętrznej waluty. Naturalnie jak jest problem, to też znajdziemy rozwiązanie, więc w tym wypadku dane konto można doładować na innym urządzeniu.

pubg hms huawei

W ten sposób dochodzimy do teoretycznie najważniejszej kwestii, czyli co w przypadku, gdy chcemy kontynuować już rozpoczętą rozgrywkę? Jeśli upewniliście się, że dany tytuł nie sprawia problemów na urządzeniach Huawei, a mikropłatności nie są ważne, to teraz należy przenieść postęp. Zdecydowana część aplikacji, bo nie tylko gier, synchronizuje dane w chmurze. Wystarczy tylko powiązać konta, co może odbywać się na wiele sposobów. Najczęściej otrzymujemy możliwość powiązania postępu z kontem na Facebooku lub autorskim profilem. W ten sposób szybko przeniesiemy niezbędne dane.

Zobacz też: Czy Polacy są bezpieczni w Sieci? Cyberprzestępcy nie próżnują w tych trudnych czasach.

Na koniec jeszcze raz zachęcam Was do odwiedzenia Android.com.pl Apps, gdzie nie tylko możemy wskazać sposób instalacji danej aplikacji. Dodatkowo zweryfikujemy, czy działa ona poprawnie na urządzeniach z HMS. Pamiętajcie, że dzisiaj rynek gier mobilnych rozwija się w głównej mierze w Chinach. W Państwie Środka żaden producent nie może stosować Usług Google. Tym sposobem najwięksi wydawcy w żaden sposób nie przywiązują się do nich.