aplikacje bankowe hms huawei

Aplikacje bankowe na HMS – jak banki patrzą na Huawei?

3 minuty czytania
Komentarze

Każdego dnia Huawei Mobile Services zdobywa nowych partnerów i klientów, więc budzi coraz większe zainteresowanie wśród kolejnych osób oraz firm. Nawet Ministerstwo Cyfryzacji nie jest ślepe i w AppGallery znajdziemy aplikację Kwarantanna Domowa. Niemniej to nie studzi zapędów Huawei, które wie, że przed nią jeszcze dużo zadań do wykonania, aby pokazać, że Usługi Google to dodatek do Androida, a nie jego podstawa. W Polsce często przewija się ograniczony dostęp do aplikacji bankowych jako główny brak w ekosystemie Huawei. Jednak jak to wygląda w rzeczywistości i co same banki sądzą o AppGallery? Przekonajcie się.

Aplikacje bankowe można zainstalować na smartfonach Huawei z HMS

huawei przenoszenie danych phone clone hms

Kupiliście nowy model Huawei, który nie posiada Usług Google i chcielibyście mieć dostęp do swojego banku, prawda? Dzisiaj smartfony i tablety zastępują nam komputery, więc często to one stanowią podstawowe urządzenie do zarządzania kontem. Tym sposobem nikogo nie dziwi fakt, że brak aplikacji bankowych w AppGallery może wydawać się przeszkodą. Jednak od wielu tygodni pokazujemy Wam, jak wygląda życie z Huawei Mobile Services, więc wiecie, że możliwości jest wiele. Przede wszystkim warto pamiętać, że banki oferują mobilne strony internetowe. Jeśli jednak potrzebujemy aplikacji, to zacznijmy od tego, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z Phone Clone. Z pomocą tego programu przeniesiecie aplikacje ze swojego starego urządzenia. Nie jest to rozwiązanie idealne, bo trzeba pamiętać, aby samemu sprawdzać aktualizacje.

aplikacje bankowe hms iko ipko pko

Kolejne podejście do aplikacji bankowych na nowych smartfonach i tabletach Huawei to zewnętrzne, ale sprawdzone źródła z aplikacjami. Zweryfikowane wersje na urządzeniach z HMS znajdziecie również w naszym serwisie Android.com.pl Apps. Naturalnie w ten sposób nie wymusimy Google Pay, ale działają autorskie płatności zbliżeniowe HCE od banków. Takie oferuje między innymi PKO BP. Blik i inne usługi bankowe działają bezproblemowo.

Czy banki dodadzą swoje aplikacje do AppGallery?

huawei appgallery aplikacje bankowe hms

Jestem świadomy, że nie wszyscy chcą instalować aplikacje na jeden z przedstawionych powyżej sposobów. W takim razie, co poszczególne banki sądzą o wydaniu swojej aplikacji w AppGallery? Oficjalne oświadczenia i wypowiedzi konsultantów poniżej:

  • ING analizuje możliwości i wyda oświadczenie, kiedy aplikacja pojawi się w AppGallery
  • Alior Bank nie podaje terminu wydania programu
  • konsultanci mBanku sugerują, że aplikacja może zostać wydana w najbliższym czasie – mBank pojawił się już w AppGallery
  • Millenium nie jest zgodny, gdyż część konsultantów wskazuje, że prace już trwają, a część wskazuje, że trwają analizy relacji Google i Huawei
  • PKO BP prowadzi prace nad dodaniem aplikacji do AppGallery – IKO jest już dostępne w AppGallery
  • Santander pracuje nad swoim programem pod HMS
  • Pekao SA i BNP Paribas nie wypowiadają się w omawianej kwestii

Zobacz też: Poznaj launchery polecane przez naszych Czytelników.

Jak sami widzicie, wybrane banki są otwarte na współpracę z Huawei i umieszczenie swojej aplikacji w AppGallery. O ile początkowo niektóre firmy nie wyrażały swoich chęci do HMS, tak dzisiaj popularność robi swoje. Z racji, że sprzedaż urządzeń od omawianego producenta ma istotny wkład w naszym kraju, to banki nie mogą odcinać się od wyraźnej grupy konsumentów. Tym sposobem perspektywy są, możliwości także, więc pozostaje kwestia cierpliwości. W końcu w drodze jest także Huawei Pay.

Motyw