huawei appgallery sklep play zastepstwo

Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać

4 minuty czytania
Komentarze

AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was te propozycje, które zostały w pamięci mojego urządzenia na dłużej.

Najciekawsze oraz najlepszy aplikacje z AppGallery

Huawei zachęca programistów do AppGallery

Jeszcze słowem wstępu warto wyjaśnić, że poniższe aplikacje są czysto subiektywne. Dlatego nie gwarantuję, że trafię we wszystkie gusta. Propozycje pokroju TOK FM, Ceneo, OLX, Jakdojade, WP Pilot, które wyróżniają się w AppGallery, zapewne nie są Wam obce. Jednak też nie ukrywam, że starałem się dobrać takie gry i programy, aby zainteresowały zdecydowaną większość użytkowników AppGallery. Tym samym wszystkie poniższe propozycje pobierzecie za darmo.

Najlepsze programy z AppGallery

Theme Manager – personalizacji nigdy za mało

Android słynie z tego, że jest systemem, w którym to użytkownik ma władzę. To on może narzucić, jak ma wyglądać najdrobniejszy element interfejsu. Huawei już w ramach wbudowanego w EMUI systemu motywów pozwala na wiele. Jednak firma nie chce też nikogo ograniczać, więc w AppGallery znajdziemy Theme Manager. Program ten pozwala na naprawdę wiele – od zmiany ogólnych motywów, po najdrobniejsze elementy, jak czcionka, a nawet ułożenie poszczególnych ikon. W tym wypadku ewidentnie możecie pokazać swój gust.

AdGuard – świat bez denerwujących reklam jest piękniejszy

Nikt nie lubi reklam, które w prostacki, a wręcz chamski sposób zasłaniają istotne elementy. AdGuard jest właśnie strażnikiem tego typu zagrywek. Na smartfonach Huawei możemy go wykorzystać podczas przeglądania Sieci przez przeglądarkę Yandex. Mnogość opcji do ustawienia z pewnością spodoba się bardziej zaawansowanym, którzy będą z czasem przygotowywać własne reguły do blokowania.

Yanosik – podróżuj bezpiecznie

yanosik appgallery huawei hms

Po prostu Yanosik – czy ktoś jeszcze nie słyszał o tej aplikacji? Jeśli tak, to już spieszę z wyjaśnieniem. Jest to w dużym uproszczeniu darmowa nawigacja z wbudowanym komunikatorem, który pozwala informować o zdarzeniach drogowych. W ten sposób możemy dowiedzieć się wcześniej, że na naszej trasie jest wypadek lub inne niebezpieczeństwo, które chcielibyśmy uniknąć. Aplikacja podstawowa dla wszystkich zmotoryzowanych.

Najlepsze gry z AppGallery

Fortnite – tej gry nie mogło zabraknąć

Hit nad hitami. W kontekście gier z gatunku battle royale Epic Games udało się stać prekursorem na urządzeniach mobilnych. Próżno szukać osoby, która wcześniej nie słyszała o tym tytule. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby z AppGallery pobrać stosowny instalator. Jedynie trzeba pamiętać, żeby cieszyć się rozgrywką, aniżeli dążyć do bycia najlepszym. Pierwsze podejście nie wyklucza drugiego, ale drugie potrafi sprawić, że zamiast miłego zabijania czasu będziemy się po prostu irytować.

World of Tanks Blitz – czy ten tytuł trzeba przedstawiać?

Kolejna gra, która stanowi już swego rodzaju legendę. Wargaming nie mógł sobie odpuścić AppGallery ze swoim hitem w postaci World of Tanks Blitz. Podobnie jak w przypadku Fortnite, tak i teraz warto pamiętać, aby czerpać radość z gry, aniżeli przeżywać porażki. Wtedy możliwość konfiguracji czołgów, a później wyjeżdżanie na pola walki będą zdecydowanie ciekawsze.

Build a Bridge – łamigłówek nigdy dość

Na koniec coś zdecydowanie prostszego. Nie wszyscy chcą się angażować w gry na smartfonach. Dla takich osób polecam właśnie Build a Bridge, czyli prostą grę logiczną, w której… budujemy mosty. Koncepcja nie jest niczym rewolucyjnym, ale warto docenić dopracowanie oraz właściwe podejście do gracza. Swego rodzaju łamigłówki i zagadki logiczne niosą ze sobą coś więcej niż tylko wspomniane już zabijanie czasu.

Top Speed – gra, która może przypaść do gustu nie tylko fanom motoryzacji

Drag Race, czyli wyścigi na prostej o określonej długości, mają od groma przeciwników, jak i zwolenników. Jednak ja do tego tytułu postanowiłem podejść nieco inaczej. Mimo że jestem fanem motoryzacji, to zauważyłem duży potencjał Top Speed dla tych, którzy cenią zręczność, jak i swego rodzaju zarządzanie. Czy gra motoryzacyjna może być strategią? Oto kolejna, interesująca próba.

Zobacz też: Gra o Tron również w AppGallery – sklep Huawei na równi ze Sklepem Play.

Na koniec przypominam oraz zaznaczam, że powyższe propozycje najlepszych gier i programów z AppGallery zostały wybrane w głównej mierze przez subiektywne miary. Dlatego ten wpis może stanowić swego rodzaju początek łańcuszka, który Wy możecie rozwijać w komentarzach. Podzielcie się, co ciekawego znaleźliście w sklepie od Huawei z aplikacjami?

Wpis powstał we współpracy z Huawei