LOKOWANIE PRODUKTU: MICROSOFT

Potężny i inteligentny laptop w smukłej obudowie jest na wyciągnięcie ręki

4 minuty czytania
Komentarze

Dzisiaj laptopy stanową urządzenia na tyle uniwersalne, że wykorzystujemy je do wielu celów: pracy, rozrywki, zadań domowych i wielu innych. Jednak to ten pierwszy punkt najbardziej przekłada się na ostateczne możliwości, od których zależą nasze ostateczne odczucia. Dlatego istotne jest dla nas to, aby wszelkie możliwości były największe i dostępne w każdej chwili. Dokładnie tak skrojona propozycja czeka na was w ramach dzisiejszego materiału. Poznajcie ASUS Zenbook S 13 OLED.

W małym ciele wielki duch i to nawet nie jeden

Foto: ASUS / materiały prasowe

Laptopy to przede wszystkim komputery mobilne, więc możliwość swobodnego podróżowania z nimi to bardzo ważna cecha. Nie zapomina o tym ASUS, którego Zenbook S 13 OLED może pochwalić się wyjątkową obudową. Przede wszystkim jest to lekki laptop, ważący zaledwie 1 kilogram. Do tego jego rozmiary (29,62×21,63×1,18 cm) sprawiają, że sprzęt ten mieści się w każdej torbie.

Duża w tym zasługa 13,3-calowego wyświetlacza, który został otoczony bardzo cienkimi ramkami. W połączeniu z ergonomicznym zawiasem, który pozwala odchylić pokrywę do 180 stopni, umożliwia pracę w każdych warunkach, także na stojąco. Jednocześnie mówimy o 10-bitowym panelu OLED o wysokiej rozdzielczości (2,5K, 16:10, 1.07-miliarda kolorów), więc czeka na nas topowa jakość obrazu, co potwierdza szereg certyfikatów (DisplayHDR True Black 600, Pantone Validated i inne). Taki ekran docenimy nie tylko w trakcie pracy, ale również podczas oglądania filmów.

Smukła obudowa nie przeszkodziła ASUSowi w zmieszczeniu stosunkowo dużego akumulatora (63 Wh), więc nie powinniśmy martwić się o częste ładowanie. Szczególnie że możemy wykorzystać do tego gniazdo Thunderbolt 4 (USB-C 4), co ponownie ułatwia m.in. podróżowanie, bo wystarczy zabierać ze sobą tylko jedną ładowarkę, która obsłuży zarówno smartfona, jak i laptopa. Skoro o łączności mowa, to Zenbook S 13 OLED może pochwalić się najnowszymi technologiami na czele z Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.3.

Musicie też wiedzieć, że ASUS zadbał, aby konstrukcja omawianego laptopa była nie tylko smukła, lekka i małych rozmiarów, ale jednocześnie wytrzymała. Dlatego do wykonania obudowy wykorzystano najnowsze procesy technologiczne, które pozwalają zwiększyć żywotność sprzętu przy jednoczesnym ekologicznym podejściu do środowiska. Tworzenie aluminiowo-magnezowej obudowy Zenbook S 13 OLED ogranicza wykorzystanie kwasów i metali ciężkich. Całość zwieńcza certyfikat MIL-STD-810H, gwarantujący wytrzymałość i trwałość.

Windows 11 czeka z pomocą i sztuczną inteligencją

Foto: ASUS / materiały prasowe

Możliwości konstrukcji ASUS Zenbook S 13 OLED docenimy jeszcze bardziej za sprawą obecności Windowsa 11 Home na pokładzie. Nie od dzisiaj wiadomo, że Microsoft doskonale sobie radzi w rozwoju sztucznej inteligencji i integracji jej w swoich narzędziach. Praktycznie na każdym kroku ułatwia nam ona pracę, co docenimy już przy najprostszych czynnościach. Między innymi możliwości narzędzia Wycinania stają się znacznie większe poprzez m.in. inteligentne wybieranie interesujących nas elementów.

Podobnie zresztą rozwija się klasyczny Paint, który z pomocą SI pozwala łatwo usuwać obiekty, Jeśli nie są nam one potrzebne. Warto też wiedzieć o istnieniu aplikacji Smart App Control, która czuwa nad naszymi programami, a właściwie nad naszym bezpieczeństwem, ograniczając cyberzagrożenia.

Jeśli przeraża cię wizja przenoszenia się ze starego laptopa na nowy, to uspokajam, nie ma się czego obawiać. Wraz z narzędziem Windows Backup przejście na nowy sprzęt jest bajecznie proste. Za sprawą kilku kroków przenosimy nie tylko swoje ustawienia, ale również większość aplikacji i plików. Dlatego po przejściu całego procesu możemy cieszyć się doskonale znaną nam personalizacją, ale już na nowym laptopie, z nowymi możliwościami.

To wszystko napędza procesor Intel Core Ultra

Foto: ASUS / materiały prasowe

Oczywiście świetna konstrukcja i jeszcze lepsze oprogramowanie nie mogą współgrać ze sobą bez odpowiednio mocnych podzespołów. Dlatego za moc obliczeniową ASUS Zenbook S 13 OLED odpowiada procesor Intel Core Ultra 5-125U z układem graficznym Intel Graphics. To 12-rdzeniowa jednostka, która w tym konkretnym przypadku współpracuje z 16 GB LPDDR5X RAM i dyskiem PCIe NVMe o pojemności 512 GB. Sam procesor wspomaga wspomniane funkcje AI w Windows 11, gwarantując stale wysoką wydajność pracy.

ASUS Zenbook S 13 OLED może być już wasz za 5399 złotych w specjalnej ofercie Media Expert. W ten sposób poznaliście uniwersalny laptop premium z dobrym procesorem, który wspiera sztuczną inteligencję zawartą w Windowsie 11.

Zdj. otwierające: ASUS / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw