Pogoda jak na listopad całkiem zacna i zachęca do spacerów. W ramach przerwy zapraszam do sprawdzenia, co ciekawego działo się w mijającym tygodniu na naszym portalu.

Pochwała

Fabryka Tesli w Niemczech. To dobra wiadomość dla wszystkich europejskich fanów Tesli. Być może auta tej marki będą bardziej dostępne.

16-calowy MacBook Pro. Plotki okazały się prawdziwe. Bez żadnych zapowiedzi na stronach Apple ukazał się nowy, 16-calowy MacBook. Co dziwne, całkowicie zastąpi on model z 15-calowym ekranem. Firma z Cupertino w końcu poprawiła też klawiaturę, pojawi się tu opcja nożycowa, a nie problemowa motylkowa. Najtańsza wersja nowego laptopa kosztuje 11 999 zł, czyli standardowo jak na Apple. Spodziewałem się wyższych cen. Zastanawiam się jednak, czy 16-calowe wyświetlacze w laptopach staną się trendem na rynku. Czas pokaże.

Wierność pracodawcy popłaca. Oczywiście nie w każdej firmie, ale w Huawei owszem. Chińczycy zamierzają wypłacić premie pracownikom, którzy pomogli spółce przetrwać trudny czas. Dodatki będą kosztowały firmę aż 286 milinów dolarów. To się nazywa mieć gest.

Facebook Pay. Jeśli komuś mało metod płacenia, to właśnie pojawiła się kolejna. Chodzi o Facebook Pay, które będzie działało na platformach firmy Facebook. Spółka obiecuje, że płatności będą bezpieczne. Ja nie skorzystam, ale nie zdziwię się, jak usługa znajdzie spore grono użytkowników.

Chrome oznaczy strony. Przeglądarka poinformuje nas, że dana strona z reguły wolno się ładuje. Jest to miły dodatek, dzięki któremu użytkownik dowie się, że wolno ładująca się witryna to nie wina jego Internetu. Z drugiej strony programiści zostaną zachęceni, aby używać nowoczesnych narzędzi, które dostosują portale do dzisiejszych wymogów.

Fossil Hybrid HR. Bardzo ciekawa propozycja od Fossila dla osób, które nie chcą ładować smartwatcha zbyt często. Ekran e-ink ma zadbać o to, że będą pojawiały się na nim funkcje smart, a z drugiej strony pobiera bardzo mało energii.

Galaxy S10 5G z Face ID. Czyli jednak Samsung potrafi zrobić opcję odblokowywania smartfona poprzez skanowanie twarzy w 3D. Niestety czujnik ToF został zamontowany jedynie w wersji 5G Galaxy S10. Urządzenie to dopiero teraz dostało aktualizację, dzięki której dwie kamery i sensor potrafią skanować twarz użytkownika w trójwymiarze. Samsungu! Chcę podobną technologię w Galaxy S11+!

Windows 10 1909 już dostępny! Zajrzyjcie do Windows Update, bo tam powinna już być dostępna nowa aktualizacja Windows 10. Ja już ją mam. Co prawda nowości jest jak na lekarstwo, ale Microsoft obiecał, że nie pojawią się nowe błędy, a stare zostaną naprawione. Póki co wszystko działa, jak należy.

Krytyka

Wygląd Galaxy S11. Rendery powstały na bazie ostatnich doniesień, zatem trzeba mieć na uwadze, że mogą nie oddawać rzeczywistości. Jednak jeśli okażą się prawdziwe i z przodu nie pojawi się sensor ToF, to nie będę czekał na Galaxy S11+. Google i Huawei potrafią zrobić Face ID, dlaczego więc Samsung się tak długo wzbrania?!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.