Wydaje się, że prawie każda duża firma technologiczna opracowała markowy system płatności dla swoich użytkowników. Jest Google Pay, dawniej znany jako Android Pay, Apple Pay, Samsung Pay. Do tego grona dołączył właśnie Facebook Pay. Głównym celem tej usługi ma być zapewnienie użytkownikom Facebooka wygodnych, spójnych i bezpiecznych płatności. Ma ona działać za pośrednictwem aplikacji Facebooka, a także Messengera. Instagram i WhatsApp także mają go obsługiwać, jednak w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Facebook Pay

Facebook Pay

W przeciwieństwie do innych usług tego typu Facebook Pay będzie ograniczony do platform wymienionych powyżej. Według firmy można skonfigurować usługę, po prostu odwiedzając sekcję ustawień oficjalnej aplikacji Facebooka lub strony internetowej. W ten sposób będziemy mogli dodać wybraną przez siebie metodę płatności. Za pomocą Facebook Pay możemy wysłać pieniądze bezpośrednio do przyjaciół i rodziny, przekazać je na cele charytatywne, fundraiserów lub inne cele społeczne. Będziemy mogli także dokonywać zakupów w Facebook Marketplace oraz opłacać nimi mikrotransakcje z gier dostępnych na platformie.

Zobacz też: Nie tylko kosmos. NASA prezentuje swój elektryczny samolot

Facebook obiecuje, że wszystkie informacje dotyczące płatności będą bezpieczne i zaszyfrowane. Dodatkowo można je jeszcze zabezpieczyć kodem PIN lub odciskiem palca. Oczywiście pozostaje pytanie, czy jest to komukolwiek potrzebne? Możliwości są tutaj mocno ograniczone. Natomiast do wysyłania pieniędzy można stosować inne rozwiązania jak na przykład PayPal. Warto zaznaczyć, że ta platforma jest z nami od wielu lat i cieszy się wysokim poziomem zaufania. Wydaje mi się, że Facebook Pay powstał jedynie jako forma zachęty użytkowników do zainteresowania się Librą.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.