ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Tesla przyśpieszenie problem

Tesla wybuduje „gigafabrykę” w Europie

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Samochody Tesli stają się coraz popularniejsze. CEO firmy, Elon Musk, doskonale zdaje sobie z tego sprawę, więc nikogo nie powinien dziwić fakt, że firma potrzebuje kolejnej „gigafabryki”, w której będą powstawać m.in. nowe elektryczne auta. Wczoraj Elon Musk ogłosił, że czwarta fabryka Tesli powstanie w Europie.

„Gigafabryka” Tesli powstanie w Europie

Kolejna „gigafabryka” Tesli powstanie w Europie, a konkretniej pod Berlinem, w Niemczech. Będzie to zarazem czwarta duża fabryka Tesli na świecie – dwie znajdują się już w Ameryce Północnej i jedna wciąż powstaje w Azji. Nowinę zdradził sam Elon Musk za pośrednictwem tweeta na Twitterze. W niemieckiej fabryce produkowane będą akumulatory, układy napędowe oraz same samochody, zaczynając od przystępnego cenowo Modelu Y.

Zobacz także: Prawie 250 polskich filmów dostępnych zupełnie za darmo w ofercie VOD.pl – oto pełna lista

Budowa kolejnej „gigafabryki” wiąże się oczywiście z ogromnymi kosztami, czego Musk jest doskonale świadomy. Miliarder przyznał, że chciałby zacząć produkować pierwsze samochody na Starym Kontynencie już w 2021 roku, jednak wydaje się to być tylko pobożnym życzeniem – budowa tak ogromnej konstrukcji pochłania naprawdę wiele czasu i szczerze wątpię, by udało się ją otworzyć do tego czasu. Nie da się ukryć, że wieść o „gigafabryce” Tesli w Niemczech to świetna wiadomość dla tamtejszej gospodarki. Powstanie wiele nowych miejsc pracy, a także sporo pieniędzy będzie regularnie wpływać do budżetu państwa.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy