ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Windows 10 1909 update

Aktualizacja Windows 10 1909 dostępna. Rozczarowujące nowości

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Microsoft rozpoczął wydawanie aktualizacji Windows 10. Pełna nazwa najnowszej wersji systemu to Windows 10 November 2019 Update (1909). Warto dodać, że łatka ta jest pierwszą aktualizacją, która została dostarczona jako aktualizacja zbiorcza. Jest ona podobna do tej comiesięcznej, która ma na celu minimalizację ewentualnych zakłóceń. Osoby dokonujące update’u mogą po prostu zainstalować wersję 1909 jak każdą comiesięczną aktualizację zbiorczą. Z kolei wcześniejsze wersje będą musiały przejść przez długi proces instalacji.

Co nowego w Windows 10 1909?

Nowa aktualizacja działa jak dodatek service pack, który ma ulepszyć działanie systemu Windows 10 1903. Update nie dodaje wiele nowego do systemu operacyjnego. W związku z problemami związanymi z kilkoma ostatnimi aktualizacjami, Microsoft obiecał skupić się w wersji 1909 na poprawie stabilności i wydajności systemu operacyjnego. Z uwagi na to, Windows 10 November Update nie wprowadza żadnych większych nowych funkcji ani drastycznych zmian.  

W przeciwieństwie do mnóstwa nowych funkcji, które pojawiły się w poprzednich wersjach, zwykle bez dokładnych testów wewnętrznych, nowa wersja skupia się na ulepszeniach.

Szczegóły Windows 10 1909

Co dokładnie się zmieniło w aktualizacji? Oto pełna lista wszystkich funkcji i ulepszeń systemu Windows 10 1909:

 • Ta aktualizacja zostanie opublikowana w programie WSUS, aby klienci mogli wdrażać kompilacje z podglądem poufnym i zarządzać nimi zgodnie ze standardowym podejściem ConfigMan / WSUS. Zobacz ten post na blogu, aby uzyskać szczegółowe informacje.
 • Oferujemy wsparcie przedpremierowe dla wersji 19H2 oferowanej klientom Windows Insider Program for Business (WIP4Biz), którzy napotykają problemy z blokowaniem, które uniemożliwiają im ocenę funkcji lub korzystanie z urządzenia. Szczegółowe informacje można znaleźć w tym artykule.
 • Kontenery Windows wymagają dopasowanej wersji hosta i wersji kontenera. Ogranicza to zarówno klientów jak i kontenery z systemem Windows do obsługi scenariuszy kontenerów w wersji mieszanej. Ta aktualizacja zawiera 5 poprawek, które rozwiązują ten problem i pozwalają hostowi na uruchamianie kontenerów niższego poziomu na wyższym poziomie w celu izolacji procesu (argonu).
 • Poprawka umożliwiająca producentom OEM zmniejszenie opóźnień w oparciu o możliwości sprzętowe ich urządzeń zamiast utknięcia w opóźnieniu w typowej konfiguracji sprzętowej wybranej przez system operacyjny.
 • Funkcja zwijania lub obracania kluczy umożliwia bezpieczne odzyskiwanie haseł na urządzeniach AAD zarządzanych przez MDM na żądanie narzędzi Microsoft Intune / MDM lub za każdym razem, gdy hasło odzyskiwania jest używane do odblokowania dysku chronionego funkcją BitLocker. Ta funkcja pomoże zapobiec przypadkowemu ujawnieniu hasła odzyskiwania w ramach ręcznego odblokowywania dysku funkcją BitLocker przez użytkowników.
 • Zmiana umożliwiająca głosowym asystentom zewnętrznym aktywację głosową nad ekranem blokady.
 • Możesz teraz szybko utworzyć wydarzenie bezpośrednio z palety wysuwanej z kalendarza na pasku zadań. Po prostu wybierz datę i godzinę w prawym dolnym rogu paska zadań, aby otworzyć paletę Kalendarza, wybierz żądaną datę i zacznij pisać w polu tekstowym – zobaczysz wbudowane opcje do ustawienia czasu i lokalizacji.
Windows 10 1909 Kalendarz
 • Panel nawigacyjny w menu Start rozszerza się teraz po najechaniu na niego myszką, aby lepiej informować, dokąd prowadzi kliknięcie.
 • Dodaliśmy przyjazne obrazy, aby pokazać, co rozumie się pod pojęciem „baner” i „Centrum akcji” podczas dostosowywania powiadomień w aplikacjach, aby uczynić te ustawienia bardziej dostępnymi i zrozumiałymi.
Windows 10 1909 Mail
 • Ustawienia powiadomień w obszarze Ustawienia> System> Powiadomienia będą teraz domyślnie sortować nadawców powiadomień według ostatnio wyświetlanego powiadomienia, a nie nazwy nadawcy. Ułatwia to znajdowanie i konfigurowanie częstych i ostatnich nadawców. Dodaliśmy również ustawienie, aby wyłączyć odtwarzanie dźwięku, gdy pojawią się powiadomienia.
 • Teraz wyświetlamy opcje konfigurowania i wyłączania powiadomień z aplikacji / witryny bezpośrednio w powiadomieniu, zarówno jako baner, jak i w Centrum akcji.
 • W górnej części Centrum akcji dodaliśmy przycisk „Zarządzaj powiadomieniami”, który uruchamia główną stronę ustawień „Powiadomienia i akcje”.
 • Dodaliśmy dodatkowe możliwości debugowania dla nowszych procesorów Intel. Dotyczy to tylko producentów sprzętu.
 • Wprowadziliśmy ogólną poprawę żywotności baterii i wydajności energetycznej komputerów PC z niektórymi procesorami.
 • Procesor może mieć wiele „ulubionych” rdzeni (procesory logiczne o najwyższej dostępnej klasie planowania). Aby zapewnić lepszą wydajność i niezawodność, wdrożyliśmy zasadę rotacji, która bardziej sprawiedliwie rozdziela pracę między te preferowane rdzenie.
 • Włączyliśmy Windows Defender Credential Guard dla urządzeń ARM64 w celu dodatkowej ochrony przed kradzieżą danych uwierzytelniających dla przedsiębiorstw wdrażających urządzenia ARM64 w swoich organizacjach.
 • Umożliwiliśmy przedsiębiorstwom uzupełnienie zasad systemu Windows 10 w trybie S, aby umożliwić działanie tradycyjnych aplikacji Win32 (stacjonarne) z Microsoft Intune.
 • Aktualizujemy pole wyszukiwania w Eksploratorze plików, aby teraz było obsługiwane przez Wyszukiwarkę Windows. Ta zmiana pomoże zintegrować zawartość OneDrive online z tradycyjnymi indeksowanymi wynikami.
 • Dodaliśmy możliwość dla Narratora i innych technologii pomocniczych do czytania i dowiedzenia się, gdzie znajduje się klawisz FN na klawiaturze i w jakim jest on stanie (zablokowany kontra odblokowany).

Źródło: Microsoft, wccftech

Sprawdź najnowsze wpisy