Ograniczenia pobierania w Chrome

Chrome oznaczy powolne strony internetowe

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Śmiało można to nazwać problemem pierwszego świata, jednak powolne ładowanie się stron internetowych potrafi naprawdę być frustrujące. Zwłaszcza kiedy mamy bardzo szybki internet z niskimi opóźnieniami. Wtedy powolne portale sprawiają, że zaczynamy się zastanawiać czy aby przypadkiem nie ma jakiejś awarii u naszego dostawcy internetu. Google nie zamierza przyglądać się temu bezczynnie. Ma zamiar stygmatyzować powolne strony internetowe przy pomocy pewnych oznaczeń i informacji podczas ładowania.

Chrome oznaczy wolno ładujące się strony

Chrome oznaczy wolno ładujące się strony

Jednym z kluczowych punktów szczytu programistów Chrome w tym roku jest przyspieszenie pracy w sieci. Obejmuje to oferowanie programistom narzędzi, które pomogą im w szybszym ładowaniu stron i aplikacji internetowych. Oznaczanie wolnych stron ma natomiast zachęcić programistów do korzystania z takich narzędzi. Idea polega na tym, aby oznaczać portale zaprojektowane w sposób, który powoduje, że są one powolne. Ostatecznie Google może powiadomić użytkownika, czy wyświetlanie strony może trochę potrwać z powodu urządzenia lub połączenia. Z drugiej strony, może nagradzać szybko ładujące się strony pozytywnym oznaczeniem roboczo nazwanym speed badgingiem.

Zobacz też: Sharp AQUOS V przedstawiony – czy odświeżanie starych flagowców ma sens?

Google bada kilka opcji na oznaczenie szybkości ładowania się stron. Muszą one być widoczne, ale przy okazji mało inwazyjne. Wśród pomysłów, z którymi eksperymentuje to zmiana koloru paska postępu lub wyświetlanie komunikatu ładowania dla witryn, które są powolne. Nie chcę być złośliwy, ale ja sobie radzę z ich odróżnianiem bez żadnej dodatkowej pomocy. Powolne są powolne, a szybkie… no cóż, szybkie. Nie wiadomo kiedy Google doda te funkcje do swojej przeglądarki. Na razie są one dopiero na etapie koncepcji.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy