Disney+ jak oglądać

Jak oglądać Disney+ w Polsce? Wspierane urządzenia i platformy, gdzie obejrzymy filmy i seriale

6 minut czytania
Komentarze

Jak oglądać Disney+, czyli nowy serwis streamingowy, który w Polsce oficjalnie pojawi się już 14 czerwca? Jakie urządzenia są wspierane i na jakich platformach będzie można skorzystać z aplikacji Disney+? Na te pytania odpowiedzi już znamy i jak to w przypadku większości platform streamingowych, także ta od Disney będzie dostępna na większości nowszych urządzeń. Sprawdźmy więc, czego możemy się spodziewać po Disney+ i jak przygotować się do startu platformy w Polsce. Sprawdźcie też nasz poradnik Disney+, gdzie krok po kroku opisujemy, jak założyć konto i poruszać się po platformie.

 1. Na jakich telewizorach Smart TV wspierany jest Disney+?
 2. Na jakich konsolach wspierany jest Disney+?
 3. Jak oglądać Disney+ na komputerze?
 4. Jak oglądać Disney+ na smartfonach i tabletach?
 5. Na ilu urządzeniach jednocześnie można oglądać Disney+?
 6. Ile wynosi cena Disney+ w Polsce?

Jak oglądać Disney+ w Polsce – wspierane urządzenia

Disney+ jak oglądać

Premiera Disney+ coraz bliżej, a my ostatnio poznaliśmy wstępną, ale bardzo obszerną listę filmów i seriali, które dostępne będą w Polsce od dnia premiery platformy. Debiut Disney+ w Polsce oznacza, że nie trzeba będzie już korzystać z VPN-ów do tego, by mieć dostęp do biblioteki filmów i seriali. To może być spore ułatwienie dla osób, które nie chciały zakładać dodatkowego konta w serwisie, a czekały na obecność Disney+ w naszym kraju. Można więc powiedzieć, że pytanie jak oglądać Disney+ w Polsce, będzie miało teraz znacznie łatwiejszą odpowiedź.

Otóż by oglądać Disney+ w naszym kraju trzeba będzie mieć po prostu odpowiedni sprzęt (Smart TV, komputer, smartfon z Androidem/iOS, konsola lub przystawka do TV). I oczywiście opłacać subskrypcję, ale do tego jeszcze wrócimy. Przejdźmy więc do wspieranych urządzeń oraz platform, na których będzie można uruchomić w Polsce Disney+. Dodajmy, że informacje na temat dostępności aplikacji przygotowaliśmy na podstawie strony Disney+ oraz anglojęzycznych serwisów, gdzie platforma już działa. Po debiucie Disney+ w Polsce zweryfikujemy jeszcze treść artykułu, czy przypadkiem na naszym rynku nie wystąpiły zmiany. Nie spodziewamy się, by takie wystąpiły, ale nigdy nie wiadomo. Przejdźmy więc do meritum, czyli tego, jakie urządzenia będą pozwalały na korzystanie z nowego serwisu streamingowego w Polsce.

Na jakich telewizorach Smart TV wspierany jest Disney+?

Disney+ wspierane urządzenia

W momencie premiery Disney+ (czyli 14 czerwca 2022 roku) aplikacja powinna pojawić się we wszystkich sklepach, gdzie zostanie udostępniona możliwość jej pobrania. Oczywiście aplikacja dostępna będzie na telewizory Smart TV, ale również i na najpopularniejszych przystawkach do telewizorów i sprzętach z Android TV. Sprawdźmy więc, na jakich telewizorach i przystawkach będzie można korzystać z Disney+ w Polsce.

 • Telewizory LG z systemem webOS (minimum z 2016 r. i webOS 3.0, lista kompatybilnych Smart TV)
 • Telewizory Samsung z systemem Tizen (minimum z 2016 r., lista kompatybilnych Smart TV)
 • Telewizory Hisense (minimum z 2017 r. i z systemem VIDAA 2.5, VIDAA 4.0 lub nowszym)
 • Telewizory Panasonic (minimum z 2017 r. i z My Home Screen OS, lista kompatybilnych Smart TV)
 • Apple TV (minimum 4. generacja)
 • Amazon Fire TV
 • Urządzenia z systemem Android TV, czyli m.in.:
  • Telewizory Sony czy TCL
  • Chromecast (urządzenie od 1. serii i wbudowany w TV)
  • NVIDIA Shield
  • Xiaomi Mi Box / Xiaomi TV Stick
  • realme 4K TV Stick

Na jakich konsolach wspierany jest Disney+?

Dobra wiadomość dla wszystkich posiadaczy konsol. Otóż Disney+ dostępny jest, a raczej będzie, na praktycznie wszystkich najpopularniejszych konsolach. Jedynym pokrzywdzonym będzie tutaj Nintendo Switch. Tak prezentuje się lista konsol, gdzie uruchomimy Disney+.

 • PlayStation 4 / Slim / Pro
 • PlayStation 5 / Digital
 • Xbox One
 • Xbox Series X / Series S

Jak oglądać Disney+ na komputerze?

W przypadku osób, które lubią wykorzystywać komputer do oglądania treści w serwisach streamingowych, tutaj także będzie taka możliwość. Najprostszym rozwiązaniem będzie oczywiście skorzystanie z przeglądarki internetowej (np. Chrome czy Edge). W przypadku osób korzystających z systemu Windows 10/Windows 11 można będzie także wykorzystać dedykowaną aplikacje ze sklepu Microsoft Store. Dla posiadaczy sprzętów od Apple pozostaje przeglądarka internetowa. Disney+ wspiera także ChromeOS.

Przeglądarki na PC

 • Przeglądarka Chrome w wersji 75 lub nowszej jest obsługiwana w systemie Windows 7 lub nowszym
 • Przeglądarka Edge jest obsługiwana w systemie Windows 10 lub nowszym
 • Przeglądarka Firefox w wersji 68 lub nowszej jest obsługiwana w systemie Windows 7 lub nowszym

Przeglądarki Mac

 • Przeglądarka Safari w wersji 11 lub nowszej jest obsługiwana w systemie macOS 10.12 (Sierra) lub nowszym
 • Przeglądarka Chrome w wersji 75 lub nowszej jest obsługiwana w systemie macOS 10.10 (Yosemite) lub nowszym
 • Przeglądarka Firefox w wersji 68 lub nowszej jest obsługiwana w systemie macOS 10.9 (Mavericks) lub nowszym

Chromebook

 • Najnowsza wersja przeglądarki Chrome jest obsługiwana w systemie Chrome OS 79 lub nowszym

Jak oglądać Disney+ na smartfonach i tabletach, czyli urządzeniach mobilnych?

Disney Plus smartfon Android iOS

W przypadku urządzeń mobilnych, Disney+ wspierał będzie zarówno sprzęty z Androidem, jak i iOS na pokładzie. Dla sprzętów z Androidem (smartfony/tablety) wymagany będzie minimum Android 5.0 Lollipop, a dla iOS system w wersji 12.0 lub wyższej. Disney+ dostępny też będzie na tabletach Amazon Fire. Poniżej znajdziecie linki prowadzące bezpośrednio do sklepów Apple oraz Google, skąd będzie można pobierać aplikację po jej premierze w Polsce (14.06).

Na ilu urządzeniach jednocześnie można oglądać Disney+?

Skoro przeszliśmy już przez najważniejsze urządzenia, na których będzie można oglądać Disney+, warto odpowiedzieć na zasadnicze pytanie. Na ilu urządzeniach jednocześnie będzie można korzystać z platformy. Otóż Disney+ pozwala na założenie aż 7 niezależnych profili, ale jednocześnie oglądać będzie można treści na 4 urządzeniach. Warto dodać, że dostępna będzie też możliwość stworzenia osobnego profilu dla dziecka/nastolatka tak, by ograniczyć mu dostęp do treści przeznaczonych dla starszych widzów.

Ile wynosi cena Disney+ w Polsce?

Disney Plus aplikacja

Jeżeli chodzi o cenę subskrypcji Disney+ to tą poznaliśmy już jakiś czas temu. Ostatnio platforma poinformowała o promocji, która przy wykupieniu rocznego dostępu do serwisu sprawia, że zamiast za 12 miesięcy zapłacimy za 8. Ta promocja jest ograniczona czasowo i można z niej skorzystać do 13 czerwca 2022 roku do północy. Należy zarejestrować się na stronie Disney+, a 14 czerwca, czyli w dniu startu platformy na naszym rynku, dostaniemy maila z linkiem aktywującym. Disney+ oferuje standardowo w Polsce dwa systemy płatności: miesięczny oraz roczny. Tak prezentują się wszystkie warianty dostępne w naszym kraju.

 • Cena Disney+ przy opłacie miesięcznej: 28,99 złotych
 • Cena Disney+ przy opłacie rocznej: 289,90 złotych (opłata z góry)
 • Cena Disney+ w promocji: 229,90 złotych (więcej szczegółów w osobnym wpisie)

Aktualizacja odnośnie wspieranych urządzeń Disney+

Dodaliśmy informacje we wpisie na temat przeglądarek internetowych, na których można korzystać z platformy Disney+. Pojawiła się także strona pomocy Disney+, na której można sprawdzić wszystkie urządzenia wspierane przez platformę.

Źródło: Disney Plus

Motyw