Disney+ poradnik

Poradnik po Disney+ – jak założyć konto, ile kosztuje dostęp i jak oglądać?

7 minut czytania
Komentarze

Disney+ oficjalnie wystartował w Polsce dziś rano (14 czerwca), więc pora na to, by odpowiedzieć na najważniejsze pytania. Jak założyć konto na Disney+ i ile kosztuje dostęp do platformy? Oczywiście przyjrzymy się także temu, jak oglądać czy wyszukiwać treści na platformie streamingowej. W końcu to jedno z najważniejszych wydarzeń dla fanów filmów i seriali, które z pewnością nie pozostanie nikomu obojętne.

 1. Jak założyć konto na Disney+? Poradnik krok po kroku
 2. Jak założyć konto Disney+ w przeglądarce?
 3. Jak założyć konto Disney+ na smartfonie?
 4. Jak założyć konto Disney+ na urządzeniu podłączonym do telewizora?
 5. Jak założyć konto Disney+ na SmartTV oraz konsolach?
 6. Ile kosztuje Disney+?
 7. Jak oglądać filmy i seriale na Disney+?
 8. Ustawienia aplikacji Disney+ – jakość odtwarzania.
 9. Na jakich urządzeniach można oglądać Disney+?
 10. Ile kont można założyć na Disney+ i na ilu urządzeniach oglądać jednocześnie?

Jak założyć konto na Disney+? Poradnik krok po kroku

Disney+ start

Premiera Disney+ w Polsce to prawdziwe święto dla fanów filmów ze stajni producenta. Oczywiście oprócz produkcji sygnowanych znakiem Disney, na platformie streamingowej znajdziemy także wiele innych tytułów, które warto będzie obejrzeć. Wśród nich filmy oraz seriale Marvela, ale również produkcje od Pixar, National Geographic czy Star. Wybór jest ogromny, ale teraz zajmiemy się tym, jak założyć konto na Disney+. Procedura zakładania konta na Disney+ nie odbiega od tego, co znamy z innych platform streamingowych.

Disney Plus jak założyć konto

Potrzebowali będziemy aktywnego konta e-mail, które posłuży nam do rejestracji konta oraz karty płatniczej, która zostanie do niego podpięta. Można także skorzystać z konta PayPal. Na tym etapie rejestracji można wybrać, czy interesuje nas subskrypcja w formie miesięcznej czy od razu na cały rok. Tak wygląda proces rejestracji na poszczególnych urządzeniach, gdzie można oglądać Disney+. Warto dodać, że może nas czekać po założeniu konta jeszcze proces jego weryfikacji. Dostaniemy wiadomość e-mail z jednorazowym sześciocyfrowym kodem, który należało będzie wprowadzić w aplikacji lub na naszym koncie Disney+. Taki kod dostaniemy oczywiście już po założeniu konta Disney+. Jeżeli potrzebujecie dodatkowej pomocy, warto wejść na oficjalną stronę Disney+ w dział pomocy.

Jak założyć konto Disney+ w przeglądarce?

 1. Wejdź na stronę www.disneyplus.com
 2. Wybierz ZAREJESTRUJ SIĘ TERAZ
 3. Podaj adres e-mail oraz swoje nowe hasło
 4. Wybierz rodzaj subskrypcji
 5. Wybierz metodę płatności

Jak założyć konto Disney+ na smartfonie (urządzenie mobilne)?

 1. Otwórz sklep z aplikacjami (Google Play Store / App Store)
 2. Pobierz aplikację Disney+ i ją uruchom
 3. Wybierz ZAREJESTRUJ SIĘ TERAZ
 4. Podaj adres e-mail oraz swoje nowe hasło
 5. Wybierz rodzaj subskrypcji
 6. Wybierz metodę płatności
 7. Dokonaj zakupu w aplikacji

Jak założyć konto Disney+ na urządzeniu podłączonym do telewizora?

 1. Przejdź do sklepu z aplikacjami
 2. Pobierz aplikację Disney+ i ją uruchom
 3. Wybierz ZAREJESTRUJ SIĘ TERAZ
 4. Podaj adres e-mail oraz swoje nowe hasło
 5. Dokonaj zakupu w aplikacji

Na urządzeniu może pojawić się także prośba o przejście na stronę internetową, by zsynchronizować sprzęty i konta, które będą korzystały z Disney+. Należy postępować zgodnie z pojawiającymi się na ekranie instrukcjami:

 1. Wpisz adres URL w przeglądarce na komputerze lub urządzeniu mobilnym
 2. Wprowadź 8-cyfrowy kod widoczny na ekranie telewizora
 3. Wpisz swój adres e-mail
 4. Utwórz hasło
 5. Wprowadź informacje dotyczące płatności
 6. Sprawdź zamówienie i zapłać
 7. Urządzenia są już zsynchronizowane.

Jak założyć konto Disney+ na SmartTV oraz konsolach?

Podobnie jak w wyżej opisanych przypadkach, tak samo założymy konto Disney+ na Smart TV czy konsolach Xbox (Xbox One, Xbox Series X|S) oraz PlayStation (PlayStation 4/Pro/5). Dostępność aplikacji na urządzeniach może być uzależniona od samego producenta sprzętu, a więcej o tym, na jakich urządzeniach można oglądać Disney+ napisaliśmy dla Was w osobnym wpisie.

Ile kosztuje Disney+?

Disney+ cena

Miesięczny dostęp do Disney+ wyceniono na 28,99 złotych, a z subskrypcji można zrezygnować w dowolnym momencie. Można także skorzystać z rocznej subskrypcji, która wyceniona została na 289,90 złotych, co jest oszczędnością na poziomie 15%. Osoby, które zapisały się wcześniej na stronie Disney+ do oferty powitalnej, muszą skorzystać z przesłanego do nich maila (powinien dotrzeć 14/15 czerwca), by za rok zapłacić 229,90 złotych. Jeżeli takiego maila nie otrzymaliście, warto sprawdzić skrzynkę spam.

 • Cena Disney+ za miesiąc: 28,99 złotych
 • Cena Disney+ za rok: 289,90 złotych

Jak oglądać filmy i seriale na Disney+?

Disney+ wygląd

Kiedy mamy już założone konto na Disney+ można przejść do najprzyjemniejszej części, czyli samego oglądania. Interfejs aplikacji jest przyjazny dla użytkownika i łatwo się w nim połapać, a szczególnie w przeglądarce. Strona główna wita użytkowników polecanymi produkcjami, ale też specjalnymi HUB-ami. Tam możemy wybierać spośród następujących sekcji:

 • Disney
 • Pixar
 • Marvel
 • Star Wars
 • National Geographic
 • Star

Na stronie głównej mamy także informacje o nowych produkcjach, które pojawiły się na Disney+ i tych, które dostępne są tylko na tej platformie. Użytkownik dostaje także stworzone dla niego rekomendacje oraz polecania. Produkcje można wyszukiwać oraz dopisywać do swojej listy, by obejrzeć je później. Wcześniej poznaliśmy wstępny katalog filmów i seriali dostępnych w Disney+, ale filmów oraz seriali na platformie jest znacznie więcej.

Ustawienia aplikacji Disney+ – jakość odtwarzania.

Disney Plus ustawienia aplikacji

Warto wejść w ustawiania aplikacji Disney+, by wybrać odpowiednią jakość odtwarzania treści. W tym przypadku należy wejść w nasz profil, a następnie Ustawiania aplikacji. Do wyboru mamy następujące opcje dotyczące zużycia danych:

 • Automatyczne: oglądaj w najwyższej dostępnej jakości – do 4K UHD (4,2 GB/godz.)
 • Średnie: zużywaj mniej danych, oglądając w jakości HD (1,2 GB/godz.)
 • Oszczędzaj dane: zużywaj najmniej danych, oglądając w jakości SD (0,6 GB/godz.)

Na platformie dostępne są następujące formaty odtwarzania, które uzależnione są od wybranej przez nas jakości odtwarzania czy tego, jak zostały udostępnione na platformie.

 • Full HD: wideo w jakości Full HD ma rozdzielczość 1080p i obraz o wyższej rozdzielczości w porównaniu ze standardowym HD (720p).
 • 4K Ultra HD: ten format ma rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli i wyraźniejszy obraz niż wideo w jakości Full HD.
 • HDR10: HDR10 to domyślny format HDR. Oznacza High Dynamic Range, czyli szerszy zakres kolorów i jasności.
 • Dolby Vision: Dolby Vision to bardziej dynamiczna wersja HDR. Dostosowuje kolory i jasność, dzięki czemu każda klatka wideo jest zoptymalizowana pod kątem ekranu.
 • IMAX Enhanced: treści w tym formacie mają rozszerzone proporcje ekranu wynoszące 1,90:1, dzięki czemu obraz zajmuje całą wysokość ekranu.

Na jakich urządzeniach można oglądać Disney+?

Disney+ dostępny jest tak naprawdę na większości urządzeń, które możemy wykorzystywać w przypadku innych platform streamingowych. Mowa więc tutaj o telewizorach SmartTV, przeglądarkach, konsolach Xbox/PlayStation, smartfonach oraz popularnych przystawkach do telewizorów. Pełną listę wspieranych urządzeń przez Disney+ opisaliśmy w osobnym wpisie.

Disney+ poradnik

Ile kont można założyć na Disney+ i na ilu urządzeniach oglądać jednocześnie?

Disney+ pozwala na założenie aż 7 niezależnych kont w ramach jednej subskrypcji. W to wchodzą także konta dla dzieci, która mają ograniczony dostęp do treści stworzonych dla pełnoletnich widzów i zabezpieczone będą kodem PIN ustawionym przez rodzica/opiekuna. Jednocześnie można oglądać treści na czterech urządzeniach.

Źródło: Disney+

Motyw