Ile miesięcznie kosztuje netflix hbo amazon

Ile kosztuje Netflix, HBO GO i inne serwisy streamingowe – miesięcznie zbiera się niezła sumka

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Ile miesięcznie kosztuje Netflix, a ile trzeba zapłacić za korzystanie z HBO GO? Kwoty za miesięczny dostęp nie należą może do zbyt wygórowanych, ale kiedy zsumuje się wszystkie serwisy, z których można korzystać w Polsce nagle okazuje się, że wydajemy na to całkiem sporo. Sprawdźmy więc, ile zapłacimy za każdy z serwisów.

Ile miesięcznie kosztuje Netflix – pytanie nie takie oczywiste

Zanim zaczniemy podsumowywać to, ile miesięcznie wydajemy na serwisy streamingowe czy VOD, przejdziemy przez koszty tych najpopularniejszych. Nie wszystkie z serwisów dostępnych w innych krajach są jeszcze w Polsce dostępne. Wiemy już jednak, że Disney+ pojawi się latem tego roku, a HBO MAX najprawdopodobniej zadebiutuje na początku marca. Dalej jednak nie znamy ich cen. Za to z Netflixem sprawa wygląda już inaczej. Tak prezentują się aktualne koszty korzystania z platformy.

  • Netflix pakiet podstawowy – 29 złotych miesięcznie (348 złotych rocznie); jakość HD, możliwość korzystania na jednym urządzeniu;
  • Pakiet standard – 43 złote miesięcznie (516 złotych rocznie); jakość Full HD, możliwość korzystania na dwóch urządzeniach jednocześnie; (jakość Full HD, dwa profile)
  • Pakiet premium – 60 złotych miesięcznie (720 złotych rocznie); jakość Ultra HD (4K)/HDR, możliwość korzystania na czterech urządzeniach jednocześnie;

Netflix nie oferuje zniżek i nie ma możliwości wykupienia pakietu np. na rok, by obniżyć całościowy koszt usługi. Wiele osób korzysta ze współdzielenia kont, czyli płaci tylko część subskrypcji. Netflix na to pozwala w ramach jednego gospodarstwa domowego i czasami może poprosić użytkowników o weryfikację. Istnieje więc możliwość płacenia 15 złotych miesięcznie, jeżeli współdzieli się pakiet premium z innymi osobami, choć tutaj jest to niezgodne z regulaminem. Z płatności można zrezygnować w każdej chwili.

Zobacz też: Recenzja Huawei P50 Pro – co oferuje nowy smartfon?

Ile miesięcznie kosztuje HBO GO

HBO GO

Zanim do Polski wejdzie HBO MAX, można jeszcze korzystać z oferty HBO GO. MAX ma zastąpić w naszym kraju HBO GO, ale nie jest jeszcze pewne, czy cena usługi będzie identyczna. Niektórzy operatorzy telewizyjni oferują dostęp do platformy (innych także), ale tutaj skupimy się na tym, ile miesięcznie kosztuje HBO GO w wersji otwartej, czyli pozwalającej na zrezygnowanie w dowolnym momencie. Ile więc miesięcznie kosztuje dostęp do HBO GO?

  • HBO GO – 24,90 złotych miesięcznie (298,80 złotych rocznie); jakość od 720p do Full HD w zależności od filmu/serialu; można oglądać na 5 urządzeniach, ale tylko na 2 jednocześnie;

Warto też dodać, że aplikacja HBO GO przestała ostatnio działać na wybranych telewizorach Smart TV ze starszymi systemami. Więcej o tym znajdziecie w osobnym wpisie.

AKTUALIZACJA HBO MAX oficjalnie zadebiutuje 8 marca, a w promocji za dostęp do platformy zapłacimy 19,99 złotych miesięcznie. Więcej w dedykowanym wpisie.

Ile miesięcznie kosztuje Amazon Prime Video

Amazon Prime Video

Amazon Prime Video jest zdecydowanie najtańszą opcją z do tej pory opisanych. To dzięki wprowadzeniu do Polski subskrypcji Prime, która zawiera w sobie dostęp do serwisu. Teraz tak to wygląda cenowo:

  • Amazon Prime Video: 10,99 złotych miesięcznie (131,88 złotych rocznie)
  • Amazon Prime Video: 49 złotych rocznie (około 4,08 złotych miesięcznie, nowi klienci mają 1 miesiąc gratis, czyli łącznie 49 zł za 13 miesięcy)

W przypadku Amazon Prime Video jakość uzależniona jest od treści, czyli tak, jak w przypadku HBO GO i może dochodzić do Ultra HD. Jednocześnie można korzystać na trzech urządzeniach.

Ile miesięcznie kosztuje Apple TV+

Apple TV+
Fot. Apple TV+

Samo Apple TV+ nie jest może najpopularniejszą z platform, ale jest w Polsce dostępne od jakiegoś już czasu. Tutaj miesięcznie za dostęp zapłacimy 24,99 złotych, a pierwsze 7 dni jest darmowych. Kupując sprzęt od Apple można dostać darmową trzymiesięczną subskrypcję. Jednocześnie z usługi może korzystać do 5 osób w ramach rodziny. Jeżeli chodzi o jakość, to Apple TV+ oferuje treści nawet w rozdzielczości 4K.

Ile zapłacimy za inne serwisy? Łącznie to może być dużo

Opisane powyżej serwisy nie są oczywiście jedyne. Mamy jeszcze Canal+ Online, gdzie za miesięczny dostęp zapłacimy 45 złotych. Za Viaplay przyjdzie nam zapłacić 34 złote miesięcznie, a za dostęp do Player.pl trzeba się liczyć z wydatkiem od 8 złotych (wersja z reklamami) do 30 złotych miesięcznie. Do tego dochodzą też liczne serwisy VOD, gdzie można po prostu wypożyczyć interesującą nas produkcję (Cineman, Rakuten czy Chili). Jeżeli więc zależy nam na dostępie do wszystkich serwisów streamingowych, to miesięcznie z kieszeni może nam „znikać” nawet 200 złotych. Rocznie robi się z tego już 2400 złotych. Oczywiście bardzo dużym plusem takich serwisów jest to, że można korzystać z nich np. tylko przez miesiąc, więc nie trzeba się z nimi wiązać długofalowymi umowami. Liczyliście kiedyś, ile miesięcznie wydajecie na takie serwisy i dostęp do nich?

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy