HBO Go koniec wsparcia smart tv

HBO Go nie jest wspierane na tym urządzeniu – wizerunkowy strzał w stopę

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

HBO Go nie jest wspierane na tym urządzeniu – taki komunikat zaczął pojawiać się na telewizorach dużej grupy odbiorców w Polsce. Koniec wsparcia dla określonych systemów nadszedł dość niespodziewanie, choć jak informuje samo HBO, stosowne maile miały być wysłane do użytkowników. Jednak jeżeli korzystają z oferty operatora, to raczej takiej informacji nie dostali.

HBO Go nie jest wspierane na tym urządzeniu – koniec wsparcia aplikacji na Smart TV

Nie zazdrościmy teraz moderatorom, którzy muszą odpisywać na komentarze pojawiające się w sieciach społecznościowych. Praktycznie pod każdym wpisem pojawiają się bowiem informacje, że komuś wyłączono aplikację HBO Go na telewizorze. I nie mówimy tutaj o wiekowych sprzętach, ale nawet takich cztero- czy pięcioletnich. Mogłoby się wydawać, że to urządzenia, które dalej powinny dobrze współpracować z aplikacją HBO Go, ale okazuje się, że niestety nie.

Uprzejmie informujemy, że aplikacja HBO GO nie będzie już obsługiwać niektórych starszych wersji systemów operacyjnych na niektórych urządzeniach w celu zapewnienia naszym subskrybentom bezpieczeństwa, niezawodności i prawidłowego działania aplikacji. Pomocna może okazać się aktualizacja systemu operacyjnego lub skorzystanie z innych wspieranych urządzeń. Informacja na temat tej zmiany była dostępna w naszym FAQ jak i również w przypadku klientów bezpośrednich były wysyłane maile z informacją o nadchodzącej zmianie w kwestii wspieranych urządzeń. Jeśli chodzi o klientów, którzy posiadają konto na naszej platformie poprzez operatora – operator informował o powyższych zmianach.

Informacja z profilu HBO Polska na Facebooku

Zobacz też: Aplikacje internetowe będą mogły obsługiwać protokoły w Microsoft Edge.

HBO Go – które telewizory nie obsługują już aplikacji

HBO go smart TV koniec wsparcia

To nie pierwszy raz w historii, kiedy jakaś aplikacja przestaje działać na starszych urządzeniach. Wchodzą nowsze wersje oprogramowania i pojawiają się problemy. W tym przypadku jest podobnie, choć można zrozumieć niezadowolenie użytkowników. Od niedawna HBO Go nie wspiera bowiem telewizorów LG z systemem starszym nić WebOS 3.5. Ten zadebiutował w 2017 roku. Jeżeli ktoś posiada urządzenie z 2016 lub starsze, to z HBO Go może się pożegnać. W komentarzach pojawiły się jednak informacje, że kłopoty z aplikacją występują także na nowszych wersjach WebOS, a udzielaną radą jest to, by czekać na kolejne aktualizacje.

W przypadku telewizorów od Samsunga, te muszą być przynajmniej z 2016 roku, by aplikacja HBO Go dalej na nich działała. HBO informuje, że na ich stronie internetowej można było sprawdzać listę kompatybilnych urządzeń już we wrześniu 2021 roku. Jak wspomnieliśmy wcześniej, do klientów miały być wysyłane także informacje o tym drogą mailową. Część komentarzy potwierdza, że żadnego maila nie było, ale to rzecz, której nie da się zweryfikować. Możliwe, że taka informacja była po prostu zaszyta w treści wiadomości i po prostu ktoś jej nie zauważył. Aplikacja HBO Go nie działa także na konsolach PlayStation 3, a i nie ma jej w ogóle na PlayStation 5.

Przygotowania do wejścia HBO Max w Polsce

Hbo Max

W komentarzach można przeczytać także, że wielu użytkownikom nie podoba się to, że konkurencyjne aplikacje działają. Z Netflix czy Amazon Prime Video takiego problemu nie ma. Aplikacja HBO Go wymaga szeregu poprawek, bo kłopoty z jej działaniem są powszechnie znane. Teraz wydaje się, że to po prostu przygotowanie pod wejście do Polski HBO Max. Teoretycznie nowa platforma powinna zadebiutować w naszym kraju 8 marca, ale to jeszcze niepotwierdzone oficjalnie informacje. Jednak nawet jeżeli na początku marca pojawi się w Polsce HBO Max, to posiadacze starszych telewizorów nie będą zadowoleni.

HBO Max działa na telewizorach LG z systemem WebOS 4.0 lub starszym. Zadziała więc na urządzeniach z 2018 roku lub nowszych. Wiele osób zostanie więc bez dostępu do serwisu HBO, a przynajmniej z poziomu Smart TV. Wyjściem jest korzystanie z innego urządzenia lub skorzystanie z przystawki do telewizora, choć to akurat żadne pocieszenie. Jeżeli więc ktoś ma w domu np. 5-letniego LG, to na nim HBO Go i HBO Max nie będzie działać. Podejrzewamy, że w chwili debiutu HBO Max w Polsce moderatorzy firmy będą znowu mieli ręce pełne roboty.

Źródło: HBO Polska Facebook / Twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy