Xiaomi Mi 10 Pro 5G właśnie utracił pozycję najwydajniejszego smartfona w rankingu AnTuTu na rzecz Oppo Find X2 Pro. Jeśli macie tu déjà vu, to nic dziwnego. Wcześniej przegrał z tym samym smartfonem w rankingu DxOMark. W obydwu tych przypadkach różnica jest jednak wręcz symboliczna. Dodatkowo zabrakło na niej Huaweia P40 Pro, który pokonał obydwa smartfony w rankingu fotograficznym. Ten jednak pojawi się dopiero w przyszłej edycji porównania, więc wszystko przed nami.

Ranking AnTutu marzec 2020

AnTutu marzec 2020

Mimo że na wykresie graficznym różnica wydaje się ogromna, to tak naprawdę Oppo Find X2 Pro pokonał Xiaomi Mi 10 Pro 5G o zaledwie 1,3% punktów. Oczywiście zwycięstwo jest niepodważalne. Jednak raczej nikt nie zauważy tej przewagi podczas nawet bardzo intensywnego korzystania z obydwu smartfonów. Co ciekawe podobna, chociaż jeszcze bardziej skrajna sytuacja jest poniżej. Oppo Find X2, który nawiasem mówiąc, jest słabszy od Mi 10 Pro o 1,4%, jest wydajniejszy od Redmi K30 Pro o zaledwie 0,1%. Oczywiście nie ma w tym niczego dziwnego. W końcu wszystkie te smartfony pracują pod kontrolą tego samego procesora, jakim jest Snapdragon 865. Z drugiej strony pomiędzy liderem a ostatnim modelem na liście, czyli Black Shark 3, różnica wynosi już niecałe 6,3%, czyli całkiem sporo.

Zobacz też: Snapdragon 865+ – pierwsze przecieki o nowym procesorze

Warto zauważyć, że wszystkie smartfony w czołówce są wyposażone w układy pamięci operacyjnej LPDDR5. Te są znacznie szybsze od swoich poprzedników. Dodatkowo z wyjątkiem iQOO3 i Vivo Nex 3S wszystkie one zostały wyposażone w super szybką pamięć masową UFS 3.0. Taki skład czołówki dość jasno wskazuje jak istotne są szybkie pamięci, dla działania smartfonów, czyli coś, o czym otwarcie mówił prezes Redmi kilka miesięcy temu. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.