Huawei P40 Pro 120 Hz

Huawei pokazał na co go stać – P40 Pro to nowy król fotografii według DxOMark

Newsy

Huawei zaprezentował ostatnio swoją najnowszą flagową serię, P40. Podczas premiery olbrzymie wrażenie robiła pokaźna bateria aparatów. Jednak czy są one coś warte? Według wyników testów opublikowanych przez DxOMark — jak najbardziej. Huawei P40 osiągnął najwyższe oceny aparatów fotograficznych w historii smartfonów, z ogólnym wynikiem 128 punktów. Mamy więc do czynienia z nowym królem mobilnej fotografii, który zadowoli nawet najbardziej wymagającego fana robienia zdjęć smartfonem.

Huawei P40 Pro w DxOMark

Huawei P40 Pro w DxOMark

Huawei P40 Pro pokonał więc Oppo Find X2 Pro, poprzedniego lidera rankingu DxO Mark, który uzyskał w sumie 124 punkty. Warto zauważyć, że nie cieszył się on swoją pozycją lidera zbyt długo. Warto tu zaznaczyć, że Huawei P40 Pro wygrywa zarówno w kategorii nagrywania filmów, jak i robienia zdjęć. To jednak ta druga daje mu kilka punktów przewagi. Aparat w P40 Pro charakteryzuje się bardzo dużym, czterowarstwowym czujnikiem 1/1,28″ 50 Mpix, który daje obraz o rozdzielczości 12 Mpix. W jego przypadku tak dużej rozdzielczości matrycy używa się w celu zwiększenia zakresu dynamiki i poprawie jakości przy słabym świetle. Dzięki temu obiektywowi smartfon osiągnął imponująco wysoki wynik 140 punktów w fotografii i 105 w nagrywaniu filmów. 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz też: Gabe Newell opowiada o początkach platformy Steam

Główny aparat co prawda gra tu pierwsze skrzypce. Jednak nie tylko on zawstydza konkurencję. Duże wrażenie robi także zoom. Odpowiada za niego teleobiektyw z 5-krotnym powiększeniem optycznym. Oferuje on szybkiego i dokładnego autofokusa, doskonałą ekspozycję i świetne odwzorowania kolorów. Huawei P40 Pro został także pochwalony za jakość obrazu przy słabym oświetleniu i zdolność do redukcji szumów teksturowych na zdjęciach przy jednoczesnym zachowaniu odpowiednich szczegółów.

W przypadku filmów wideo reprodukcja kolorów była po raz kolejny wiodącym aspektem. Stabilność podczas rejestrowania wideo była także bardzo chwaloną cechą. Huawei P40 Pro jest w stanie nagrywać wideo w rozdzielczości 1080p i 4K przy 30 i 60 klatkach na sekundę z głównej kamery. Stabilizacja jest więc ważną częścią tego urządzenia. Pod tym względem jest to najlepszy smartfon w całym rankingu. Podsumowując, Huawei P40 Pro robi niesamowite zdjęcia, z przyzwoitymi szczegółami, ekspozycją i spójnym autofokusem. Ma jednak swoje wady. Czasami jednak mogą pojawić się problemy z balansem bieli, niedoświetleniem i brakiem drobnych szczegółów. Nie zapominajmy jednak, że wciąż mówimy o smartfonie, a nie profesjonalnym aparacie fotograficznym.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x