Huawei zaprezentował ostatnio swoją najnowszą flagową serię, P40. Podczas premiery olbrzymie wrażenie robiła pokaźna bateria aparatów. Jednak czy są one coś warte? Według wyników testów opublikowanych przez DxOMark — jak najbardziej. Huawei P40 osiągnął najwyższe oceny aparatów fotograficznych w historii smartfonów, z ogólnym wynikiem 128 punktów. Mamy więc do czynienia z nowym królem mobilnej fotografii, który zadowoli nawet najbardziej wymagającego fana robienia zdjęć smartfonem.

Huawei P40 Pro w DxOMark

Huawei P40 Pro w DxOMark

Huawei P40 Pro pokonał więc Oppo Find X2 Pro, poprzedniego lidera rankingu DxO Mark, który uzyskał w sumie 124 punkty. Warto zauważyć, że nie cieszył się on swoją pozycją lidera zbyt długo. Warto tu zaznaczyć, że Huawei P40 Pro wygrywa zarówno w kategorii nagrywania filmów, jak i robienia zdjęć. To jednak ta druga daje mu kilka punktów przewagi. Aparat w P40 Pro charakteryzuje się bardzo dużym, czterowarstwowym czujnikiem 1/1,28″ 50 Mpix, który daje obraz o rozdzielczości 12 Mpix. W jego przypadku tak dużej rozdzielczości matrycy używa się w celu zwiększenia zakresu dynamiki i poprawie jakości przy słabym świetle. Dzięki temu obiektywowi smartfon osiągnął imponująco wysoki wynik 140 punktów w fotografii i 105 w nagrywaniu filmów. 

Zobacz też: Gabe Newell opowiada o początkach platformy Steam

Główny aparat co prawda gra tu pierwsze skrzypce. Jednak nie tylko on zawstydza konkurencję. Duże wrażenie robi także zoom. Odpowiada za niego teleobiektyw z 5-krotnym powiększeniem optycznym. Oferuje on szybkiego i dokładnego autofokusa, doskonałą ekspozycję i świetne odwzorowania kolorów. Huawei P40 Pro został także pochwalony za jakość obrazu przy słabym oświetleniu i zdolność do redukcji szumów teksturowych na zdjęciach przy jednoczesnym zachowaniu odpowiednich szczegółów.

W przypadku filmów wideo reprodukcja kolorów była po raz kolejny wiodącym aspektem. Stabilność podczas rejestrowania wideo była także bardzo chwaloną cechą. Huawei P40 Pro jest w stanie nagrywać wideo w rozdzielczości 1080p i 4K przy 30 i 60 klatkach na sekundę z głównej kamery. Stabilizacja jest więc ważną częścią tego urządzenia. Pod tym względem jest to najlepszy smartfon w całym rankingu. Podsumowując, Huawei P40 Pro robi niesamowite zdjęcia, z przyzwoitymi szczegółami, ekspozycją i spójnym autofokusem. Ma jednak swoje wady. Czasami jednak mogą pojawić się problemy z balansem bieli, niedoświetleniem i brakiem drobnych szczegółów. Nie zapominajmy jednak, że wciąż mówimy o smartfonie, a nie profesjonalnym aparacie fotograficznym.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.