ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
16 GB RAM od Samsunga

Łączność 5G wymaga szybkich pamięci – Redmi K30 nie przestaje zaskakiwać

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Od czasu premiery Redmi K30 Lu Weibing odpowiada na pytania fanów dotyczące niektórych funkcji, których się spodziewali na pokładzie najnowszego Redmi. Należą do nich między innymi pytania o typ pamięci zaprezentowanego smartfona. Warto tu zaznaczyć, że sama wielkość nie jest jedynym istotnym parametrem. Istotna jest także jej szybkość. Szef Redmi rozwiewa wątpliwości w tej sptawie.

Redmi K30 z szybkim RAM

Redmi K30 z szybkim RAM

W odpowiedzi Lu Weibing stwierdził, że będziemy musieli poczekać do pierwszego kwartału 2020 roku, aby otrzymać smartfon Redmi z pamięcią operacyjną DDR5. Stwierdził również, że korzystanie z pamięci LPDDR4X obecnej generacji w erze 5G nie jest już możliwe. To stwierdzenie wydaje się sugerować, że Redmi K30 w wersji 5G będzie dostarczany z pamięcią LPDDR5. Smartfont tem na trafić na sklepowe półki właśnie w pierwszym kwartale 2020 roku. Z drugiej strony Redmi K30 został zapowiedziany z dwukanałową pamięcią LPDDR4X 1866 MHz. Możliwe jednak, że ta informacja dotyczy jedynie wersji 4G wyposażonej w układ Snapdragon 730G. Gdyby nie stwierdzenie, że LPDDR4X w erze 5G nie ma sensu, można by uznać, że chodzi tu o Redmi K30 Pro. Jednak byłoby to uznanie Redmi K30 5G za urządzenie, które nie powinno istnieć.

Zobacz też: Microsoft wypuszcza część pakietu Office 365 na Linuxa w ramach testów

Samsung Electronics ogłosił masową produkcję pierwszego układu w branży 12 Gb LPDDR5 DRAM skierowanej do flagowych urządzeń 5G i AI w lipcu tego roku. Nowe pamięci mają zwiększoną prędkość przesyłu danych. Wynosi ona aż 5500 megabitów na sekundę (Mb/s), co stanowi 1,3-krotność szybkości przesyłu danych LPDDR4X 4266 Mb/s. Oznacza to również, że pakiet 12 GB pamięci RAM jest w stanie przenieść 44 GB danych w ciągu sekundy. Samsung dodaje, że nowy układ zużywa do 30 procent mniej energii niż jego poprzednik, dzięki nowej konstrukcji układu.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy