Trzy postacie w średniowiecznych kostiumach stoją na skalistej górze z rozpalonymi iskrami w tle i tytułem "Gothic" umieszczonym w górnej części obrazu.

Gothic Remake w przedsprzedaży. Edycja Kolekcjonerska to prawdziwa gratka dla fanów serii

3 minuty czytania
Komentarze

Długo na to czekaliśmy, ale w końcu Gothic Remake trafił do przedsprzedaży. Odświeżona wersja kultowej gry RPG-a z 2001 roku zaliczy premierę wkrótce, a najwierniejsi fani serii już teraz mogą rozbić skarbonkę z oszczędnościami na Edycję Kolekcjonerską nadchodzącej produkcji.

Ruszyła przedsprzedaż gry Gothic Remake

Edycja kolekcjonerska gry Gothic Remake, zawierająca maskę Śpiącego na ścianę, bransoletkę z prawdziwej skóry, skórzany notes oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową. Na zdjęciu również wersje gry na PS5, Xbox Series X i PC.
Fot. THQ Nordic / materiały prasowe

Gothic to jedna z najbardziej ukochanych serii gier RPG w Polsce. W końcu do dziś nie wiadomo, która z odsłon cyklu była najlepsza, ponieważ wszystkie trzy cieszyły się tak dużą popularnością. W związku z tym nie powinna nas dziwić euforia, która opanowała graczy, gdy usłyszeli o pomyśle stworzenia remake’u pierwszej gry z serii.

Od premierowych zapowiedzi minęło już trochę czasu, jednak dziś (tj. 25 kwietnia) polski dystrybutor – PLAION poinformował o rozpoczęciu przedsprzedaży wyczekiwanej produkcji zatytułowanej Gothic Remake. Premierę tytułu zapowiedziano na drugą połowę 2024 roku, a już teraz możemy kupić ją w następujących wersjach:

  • Edycja Podstawowa – 239,90 zł (PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S)
  • Edycja Kolekcjonerska – 889,90 zł (PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S)

W skład Edycji Kolekcjonerskiej, która najprawdopodobniej będzie cieszyć się sporym zainteresowaniem, wchodzą:

  • Maska Śniącego o wymiarach 34 cm x 24 cm;
  • Bransoleta z logo gry;
  • Notatnik z tłoczoną maską Śniącego;
  • Oryginalna ścieżka dźwiękowa;
  • Gra na wybraną platformę.
Zdjęcie przedstawiające okładki kolekcjonerskich edycji gry "Gothic Remake" na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X.
Fot. PLAION Polska / X, zrzut ekranu

Co ważne, THQ Nordic poinformowało, że Edycja Kolekcjonerska jest limitowana. Do przedsprzedaży trafi bowiem tylko 7500 egzemplarzy tej wersji gry. W związku z tym osoby zainteresowane zakupem powinny się pospieszyć, aby nie przegapić okazji.

Co zaoferuje nam Gothic Remake?

Trzy postacie w średniowiecznych kostiumach stoją na skalistej górze z rozpalonymi iskrami w tle i tytułem "Gothic" umieszczonym w górnej części obrazu.
Fot. THQ Nordic / materiały prasowe

Wraz z przedsprzedażą do internetu trafił także nowy opis gry, który przypomina, że mamy do czynienia z remakiem kultowej produkcji. Przypomnijmy, że pierwsza odsłona serii Gothic trafiła do sprzedaży w marcu 2001 roku. Oznacza to, że odświeżona wersja RPG-a zadebiutuje na rynku ponad 23 lata później.

Królestwo Myrtany zostało najechane przez nieprzejednaną hordę orków.

Król Rhobar II potrzebuje dużych ilości magicznej rudy, aby wykuwać potężne bronie i wykorzystuje wszystkich dostępnych więźniów do pracy w kopalniach Khorinis. Aby uniemożliwić im ucieczkę, monarcha prosi swoich najlepszych magów o stworzenie magicznej bariery. Jednak coś idzie nie tak.

Magia wymyka się spod kontroli, a bunt zamienia kopalnie w dzikie terytorium kontrolowane przez najbrutalniejszych z więźniów. Król zmuszony jest negocjować z nowymi właścicielami, podczas gdy napięcia między różnymi frakcjami kopalni rosną. Nikt nie spodziewa się, że przybycie nieznanego więźnia zmieni absolutnie wszystko.

Opis gry Gothic Remake (PLAION Polska)
Zwiastun Gothic Remake.

Tymczasem jeśli przed zapoznaniem się z remakiem gry chcielibyście powrócić do czasów młodości i ponownie spróbować swoich sił w oryginalnych produkcjach serii, odsyłam was do naszych dedykowanych tekstów:

Źródło: PLAION Polska. Zdjęcie otwierające: THQ Nordic / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw