Nowe logo HarmonyOS

Harmony OS od Huawei w TOP 5 najpopularniejszych systemów już w przyszłym roku

Newsy

Huawei walczy z brakiem usług Google w związku z blokadą USA, która cały czas jest w fazie odsuwania w czasie. Wstrzymanie licencji na kolejne trzy miesiące wcale nie pomaga Chińczykom, ale nadal podtrzymuje nadzieję. Jednak Huawei wie, że to przez postępowanie Stanów Zjednoczonych Samsung nadal jest liderem mobilnego rynku. Dlatego też firma wciąż rozwija własne usługi, które od niedawna są promowane w Polsce. Mało tego – czekamy właśnie na premierę Mate 30 Pro na naszym rynku. Tymczasem Harmony OS, mimo ociężałego startu, ma stać się w przyszłym roku piątym najpopularniejszym systemem na świecie.

Harmony OS wyprzedzi Linuxa i będzie w TOP 5 systemów w przyszłym roku

huawei harmony os google android

W jednym z ostatnich wywiadów wiceprezes Huawei, Joy Tan, nie ma wątpliwości co do tego, że Harmony OS niedługo zacznie wyraźnie rosnąć, dodając do tego coraz mniejszą liczbą linijek zbędnego kodu i wyższe bezpieczeństwo. Ten rozwój ma się bezpośrednio przełożyć na piątą pozycję w rankingu najpopularniejszych systemów operacyjnych na świecie. Oczywiście bez podziału na te mobilne, dedykowane komputerom osobistym lub telewizorom. Obecnie to miejsce zajmuje Linux. Co najważniejsze to fakt, że nie tylko Huawei tak twierdzi. Analitycy z Counterpoint, którzy niejednokrotnie przedstawiali nam aktualną sytuację na rynku, przewidują, że Harmony OS do końca 2020 roku zdobędzie 2% z całego tortu.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz też: Xiaomi zdradza tajemnicę sukcesu swoich smartfonów.

Czy te 2% to dużo? Oczywiście w porównaniu do Androida, który jest na pierwszym miejscu, to tyle, co nic, ale aktualny ranking sił kształtuje się następująco:

  1. Android – 39%
  2. Windows – 35%
  3. iOS – 13,87%
  4. macOS – 5,92%
  5. Linux – 0,77%

Zważywszy, że w przyszłym roku Harmony OS ma być dostępny na czymś więcej, aniżeli tylko telewizorach (patrz: Honor Vison i Huawei Vision), tak Linux faktycznie może stracić swoją pozycję.

Źródło: Gizchina, Counterpoint


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x