Huawei zmniejsza zamówienia

Huawei promuje w Polsce swój własny ekosystem

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Huawei został odcięty od usług Google, co było dla niego wielkim ciosem. Odbiło się to szczególnie negatywnie na rynkach europejskich, gdzie dostęp do ekosystemu wyszukiwarkowego giganta jest niezbędny. Gigant nie zamierza jednak odpuszczać naszego kraju. Dlatego też startuje z własnym ekosystemem zwanym Huawei Mobile Services (HMS).

Huawei Mobile Services (HMS)

Producent chce zaznajomić nasz kraj z własnym ekosystemem poprzez szereg poświęconych mu konferencji. Pierwsza z nich odbyła się wczoraj w poznaniu. Podczas niej pracownicy firmy podkreślili, jak istotnym rynkiem jest dla nich Polska:

Polska jest jednym z dziesięciu najważniejszych rynków dla Huawei na świecie. Dlatego właśnie tutaj, na rynku polskim, planujemy znaczącą inwestycję w rozwój naszego ekosystemu. W pierwszej fazie inwestycji wydamy 10 milionów dolarów na program partnerski zachęcający twórców i właścicieli aplikacji do obecności w ekosystemie, z naciskiem na sklep z aplikacjami Huawei AppGallery.

– powiedział podczas Huawei Developer Day w Warszawie Jefferson Zhang, dyrektor zarządzający Huawei CBG Polska.

Zobacz też: Facebook udostępnia aplikację do zarabiania na ankietach

Podczas pierwszego spotkania eksperci z Huawei przedstawili programistom zaplecze technologiczne oraz szereg korzyści wynikających ze współpracy.

Huawei Mobile Services to miliony powodów do współpracy – dokładnie 10 milionów, bo tyle mamy aktywnych urządzeń Huawei w Polsce. Możliwości biznesowe dla wszystkich twórców aplikacji mobilnych są naprawdę imponujące. Zapraszamy do wspólnego budowania nowego ekosystemu, czyli Huawei Mobile Services

– powiedział Rafał Rojek, Business Development Manager, Huawei CBG Polska.

Nasz ekosystem jest w trakcie ekspansji. Jest to najlepszy moment, żeby do nas dołączyć, wejść w program partnerski w momencie, gdy będziemy w niego inwestować ze szczególną siłą. Już teraz nasz ekosystem daje naszym partnerom możliwość istotnego zwiększania swoich zasięgów

– dodała Justyna Jaworska, Huawei Mobile Services Operation Manager, zapraszając uczestników do współpracy.

W skład ekosystemu Huawei Mobile Services mają między innymi wchodzić następujące usługi:

  • Sklep z aplikacjami AppGallery
  • Dysk sieciowy
  • Motywy
  • Przeglądarka internetowa
  • Nawigacja

Następne spotkania z cyklu Huawei Developer Day odbędą się we Wrocławiu (03.12), Krakowie (09.12), Katowicach (10.12) oraz w Gdańsku (13.12).

Źródło: Huawei

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy