Huawei Mate 30 Pro bez usług Google miał swoją premierę już we wrześniu. Wówczas smartfon trafił do sprzedaży tylko w Chinach, czemu zupełnie się nie dziwie – w Państwie Środka usługi Google i tak nie funkcjonowały. Dotychczas dostępność tego urządzenia w Polsce stała pod znakiem zapytania, jednak teraz dowiedzieliśmy się, że Mate 30 Pro będzie można kupić w naszym kraju. I wszystkie znaki na niebie wskazują, że już niedługo.

Huawei Mate 30 Pro – kiedy premiera w Polsce?

huawei mate 30 pro oficjalnie specyfikacja wyglad cena uslugi google

Huawei oficjalnie zaprosił nas na konferencję, podczas której odbędzie się polska premiera sławnego Mate’a 30 Pro. Wydarzenie datowane jest na 6 grudnia, więc wtedy też dowiemy się, kiedy opisywany smartfon trafi do sklepów oraz za ile będzie można go kupić. Należy jednak pamiętać, że mamy do czynienia z flagowcem – szczerze wątpię, by jego cena była jakoś przesadnie atrakcyjna z uwagi na późniejszą premierę czy brak niektórych rozwiązań.

Zobacz także: Nowa generacja procesorów od AMD zbliża się wielkimi krokami – popularny program właśnie zaczął ją wspierać

Bez zaskoczenia – Mate 30 Pro będzie w naszym kraju dostępny bez usług Google. Zastąpi je natomiast pakiet Huawei Mobile Services, czyli autorskie rozwiązania firmy. Huawei Mate 30 Pro w Polsce będzie swojego rodzaju eksperymentem, który pozwoli nam na własnej skórze przekonać się, czy smartfony bez usług Google mają na polskim rynku rację bytu. Czy wśród naszych czytelników znajdą się jacyś zainteresowani zakupem? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.