Opaski i smartwatche Huaweia

Huawei Watch GT 2, telewizor Vision i inne nowości towarzyszące serii Mate 30

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Artykuły

Jeśli jesteście zainteresowani poznaniem bliżej całej serii Huawei Mate 30, to odsyłam Was do właściwego wpisu. Tymczasem nie tylko smartfony zostały dzisiaj pokazane przez Chińczyków. Liczą się też akcesoria, w ramach których firmie coraz lepiej się powodzi. Wśród nich mowa oczywiście o urządzeniach noszonych, od którego to firma zaczęła przedstawienie. Tym samym zgodnie z zapowiedzią zadebiutował Huawei Watch GT 2.

Huawei Watch GT 2 pierwszym akcesorium ogłoszonym po serii Mate 30

Huawei Watch GT, którego miałem przyjemność testować, to zdecydowanie jeden z najciekawszych smartwatchy, który ma tylko jedną wagę – ubogie oprogramowanie. Po cichu liczyłem, że system Light OS zostanie drastycznie ulepszony w ramach Watch GT 2, ale… nie zapowiada się na to. Niemniej Huawei na ten zegarek też ma pomysł i to nie byle jaki.

Sercem tego zegarka jest Kirin A1, układ dedykowany urządzeniom noszonym, który przede wszystkim ma oszczędzać energię, a to za sprawą Bluetooth 5.1.

Niemniej na wierzchu znajdziemy szkło, pod którym znajduje się 1,39-calowy wyświetlacz HD OLED (46 mm). Pojawia się też wersja 42 mm ze zdecydowanie lżejszą i cieńszą obudową (9,4 mm, 29 gram). W kwestiach możliwości technicznych nie zabrakło wsparcia dla odtwarzacza muzycznego (do 500 piosenek), ale to jednak akumulator ma być kluczowy. Ten w tradycyjnych warunkach ma wystarczać na 2 tygodnie użytkowania i jestem w stanie w to uwierzyć. Podobnie jak w to, że przez dzień można słuchać muzyki, 30 godzin ćwiczyć z włączonym GPS-em i wykonywać połączenia przez 10 godzin.

Skoro mowa o ćwiczeniach, to pojawia się 15 różnych scenariuszy ćwiczeń, które Watch GT 2 obsługuje. Swoją drogą, podczas pływania możecie też mierzyć puls. Nie zabrakło powiadomień ze smartfona, kompasu, pogody, latarki i lokalizatora smartfona, czyli… to te ograniczone możliwości systemu, o których wcześniej wspomniałem. Cena? Za większy model 249 euro (około 1100 złotych), za mniejszy 229 euro (niecałe 1000 złotych).

huawei freebuds 3

W ramach wspólnych urządzeń Kirinem A1 pojawiły się też słuchawki FreeBuds 3 z trybem ANC, szybkim ładowaniem i minimalnym opóźnieniem dźwięku. Naturalnie one zadebiutowały już na targach IFA w Berlinie kilka tygodni temu. W tym wypadku cena wynosi 179 euro, czyli około 750 złotych. Dostępność w sklepach słuchawek, jak i zegarków można się spodziewać na początku października.

Huawei Vision, czyli kolejna istotna nowośc

Był już Honor Vision, czas na Huawei Vision, którego też się spodziewaliśmy. Z kluczowych cech technicznych mówimy o wyświetlaczu 4K Quantum Dot (QLED), sztucznej inteligencji, dźwięku 5.1 i kontroli w ramach IoT. Naturalnie to ekran jest kluczowy, więc ten wspiera w 100% pokrycie kolorów NTSC, z gwiazdką mowa jest o odświeżaniu w 120 Hz, a dostępne przekątne to 55, 65 i 75 cali. Pojawia się też dedykowany pilot z touchpadem, wsparcie dla Huawei One-hop. Niestety, ale zabrakło informacji o cenie i dostępności tego telewizora.

Zobacz też: Jaka przyszłość czeka HTC?

Na koniec tradycyjne pytanie do Was – jak wrażenia?

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy